Американските власти се подготвуваат за апсење на Асанж

Американските власти се подготвуваат за апсење на Асанж?

Дневник | на 4.2017

Американското Министерство за правда е подготвено да поднесе обвинение и да побара апсење на основачот на организацијата „Викиликс“, Џулијан Асанж, истакнуваат неименувани американски службеници за Си-ен-ен...

Американските власти ќе покренат обвинение против Асанж

Американските власти ќе покренат обвинение против Асанж

МТВ 1 | на 4.2017

Американските правосудни власти ќе покренат формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, и за негово апсење, јавува СИ-ЕН-ЕН. Новиот директор на ЦИА, Мајк Помпео, го обвини порталот дека...

Вашингтон се подготвува за формално обвинение и апсење на Џулијан Асанж

Вашингтон се подготвува за формално обвинение и апсење на Џулијан Асанж

Утрински | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

Голема акција на ЦИА и ФБИ Се бара кртот quot кој објавува тајни документи

Голема акција на ЦИА и ФБИ: Се бара „кртот" кој објавува тајни документи

Точка | на 4.2017

ФБИ и ЦИА истражуваат стотици потенцијални „кртови“ поради случајот за еден од најлошите пропусти во безбедноста во историјата на ЦИА. Објавувањето на „Трезор 7“ содржеше стотици документи со ознака за...

САД ќе го апси Џулијан Асанж основачот на Викиликс

САД ќе го апси Џулијан Асанж основачот на Викиликс

Канал 5 | на 4.2017

Новиот директор на ЦИА, Мајк Помпео, го обвини Викиликс дека дејствува како непријател на САД, а државниот обвинител Џеф Сешнс со став дека„апсењето на Асанж станува приоритетно прашање“. Откриени се докази...

Си Ен Ен  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Си-Ен-Ен : САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Лидер | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

Си Ен Ен  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Си-Ен-Ен : САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

A1on | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

CNN  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

CNN : САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Локално | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

Си Ен Ен САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Си-Ен-Ен: САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

+Инфо | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

СИ ЕН ЕН САД ќе го апсат Џулијан Асанж

СИ-ЕН-ЕН: САД ќе го апсат Џулијан Асанж

Телеграф | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

 Си Ен Ен  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

„Си-Ен-Ен“: САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Република | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Вечер | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

Си Ен Ен  САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Си-Ен-Ен : САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Сител | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

САД се подготвуваат за формално обвинување и апсење на Џулијан Асанж

Слободна Македонија | на 4.2017

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на извори во Министерството...

ЕКСКЛУЗИВНО Вилите на Лазар Колишевски на Водно во тајните документи на ЦИА

ЕКСКЛУЗИВНО: Вилите на Лазар Колишевски на Водно во тајните документи на ЦИА

еМАГАЗИН | на 4.2017

Како што во неколку наврати пишуваше „еМагазин“, американската Централна разузнавачка агенција – ЦИА неодамна објави 12 милиони тајни документи меѓу кои и илјадници кои се однесуваат на Македонија и Југославија....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност