Антонио Тaјани  Британија по изборите би можела и да се премисли околу Брегзит

Антонио Тaјани: Британија по изборите би можела и да се премисли околу Брегзит

A1on | на 4.2017

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тaјани, кој престојуваше во Лондон, на своите домаќини им рекол дека Британија, по предвремените парламентарни избори, би можела да го смени своето мислење...

Антонио Тaјани  Британија по изборите би можела и да се премисли околу Брегзит

Антонио Тaјани: Британија по изборите би можела и да се премисли околу Брегзит

Алсат-М | на 4.2017

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тaјани, кој престојуваше во Лондон, на своите домаќини им рекол дека Британија, по предвремените парламентарни избори, би можела да го смени своето мислење...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

A1on | на 4.2017

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Алфа | на 4.2017

Во документот не се наведува колку должи Велика Британија, иако министрите од Владата на Тереза Меј претходно ја оспорија сумата од 60 милијарди евра која ја споменаа некои претставници на ЕУ. Велика Британија...

ЕК очекува Лондон да ги покрие трошоците за Brexit   во евра

ЕК очекува Лондон да ги покрие трошоците за Brexit – во евра

Денар | на 4.2017

Европската комисија (ЕК) очекува Велика Британија да ги покрие трошоците околу „Brexit“ – за преместување на агенциите, кои во моментов се на Островот, и вонредните средби на високо ниво, службените патувања...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

+Инфо | на 4.2017

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Лидер | на 4.2017

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Сител | на 4.2017

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Брегзит може да биде запрен во секое време како и од кој

Брегзит може да биде запрен во секое време-како и од кој?

Фактор | на 4.2017

Претседателот на Европскиот парламент (ЕП), Антонио Тајани изјави дека постапката за излегувањето на Велика Британија од Европската унија може да биде запрена во секое време, пишува The Guardian. Ова ќе...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Слободна Македонија | на 4.2017

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите на ЕУ и да им дозволи на членовите на семејствата на европските мигранти...

Тајани побара гарантирани права за граѓаните на ЕУ во Велика Британија по Брегзит

Тајани побара гарантирани права за граѓаните на ЕУ во Велика Британија по Брегзит

Сител | на 4.2017

Претседателот на Европскиот Парламент, Антонио Тајани, и британскиот премиер, Тереза Меј, се едногласни дека правата на граѓаните на ЕУ, кои живеат во Обединетото кралство, треба да се гарантираат што...

Тајани побара гарантирани права за граѓаните на ЕУ во Велика Британија по Брегзит

Тајани побара гарантирани права за граѓаните на ЕУ во Велика Британија по Брегзит

ТВ 21 | на 4.2017

Претседателот на Европскиот Парламент, Антонио Тајани, и британскиот премиер, Тереза Меј, се едногласни дека правата на граѓаните на ЕУ, кои живеат во Обединетото кралство, треба да се гарантираат што...

Могерини  Велика Британија губи повеќе отколку ЕУ

Могерини: Велика Британија губи повеќе отколку ЕУ

Актуелно24 | на 4.2017

Велика Британија ќе изгуби многу повеќе отколку Европската унија (ЕУ) со одлуката да го напушти блокот, изјавила високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, додавајќи...

AFP  Јункер и Барние следната недела ќе остварат средба со Меј

AFP: Јункер и Барние следната недела ќе остварат средба со Меј

Макфакс | на 4.2017

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер и главниот преговарач на ЕУ за излегувањето на Велика Британија од структурите на заедницата Мишел Барние, следната недела ќе одржат разговори со премиерот...

Могерини  ЕУ нема да загуби толку колку Велика Британија

Могерини: ЕУ нема да загуби толку колку Велика Британија

Денар | на 4.2017

Велика Британија ќе изгуби многу повеќе отколку Европската унија (ЕУ) со одлуката да го напушти блокот, изјавила високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, додавајќи...

Могерини  Британија со Брегзит повеќе ќе загуби отколку ЕУ

Могерини: Британија со Брегзит повеќе ќе загуби отколку ЕУ

Канал 5 | на 4.2017

„Ќе загубиме важна членка на унијата, меѓутоа мислам дека нашите пријатели ќе загубат повеќе отколку нас”, рече Могерини за време на посетата на еден универзитет во Пекинг. „И по излегувањето на Британија,...

Могерини  Велика Британија губи повеќе отколку ЕУ

Могерини: Велика Британија губи повеќе отколку ЕУ

Точка | на 4.2017

Велика Британија ќе изгуби многу повеќе отколку Европската унија (ЕУ) со одлуката да го напушти блокот, изјавила високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, додавајќи...

Могерини  Велика Британија губи повеќе отколку ЕУ

Могерини: Велика Британија губи повеќе отколку ЕУ

Макфакс | на 4.2017

Велика Британија ќе изгуби многу повеќе отколку Европската унија (ЕУ) со одлуката да го напушти блокот, изјавила високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, додавајќи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност