Европска премиера на Дениција на фестивалот Балкан трафик во Брисел

Европска премиера на „Дениција“ на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел

Дневник | на 4.2017

Театарската кореодрама „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, в недела ќе биде изведена во рамките на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел....

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект Дениција

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект „Дениција“

Слободна Македонија | на 4.2017

Драмската презентација на историската поема „Дениција“ на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски на 23 април ќе ја има својата европска премиера. Театарската корео-драма ќе биде изведена...

Во Брисел со Дениција

Во Брисел со „Дениција“

Утрински | на 4.2017

Театарската кореодрама работена според поемата на Петре М. Андреевски ќе биде изведена на фестивалот „Балкан трафик “ Театарската кореодрама „Дениција“, работена според истоимената поема на Петре М. Андреевски,...

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект Дениција

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект „Дениција“

A1on | на 4.2017

Драмската презентација на историската поема „Дениција“ на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски на 23 април ќе ја има својата европска премиера. Театарската корео-драма ќе биде изведена...

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект Дениција

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект „Дениција“

Лидер | на 4.2017

Драмската презентација на историската поема „Дениција“ на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски на 23 април ќе ја има својата европска премиера. Театарската корео-драма ќе биде изведена...

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект Дениција

Во Брисел задутре европска премиера на драмскиот проект „Дениција“

Сител | на 4.2017

Драмската презентација на историската поема „Дениција“ на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски на 23 април ќе ја има својата европска премиера. Театарската корео-драма ќе биде изведена...

Европска премиера на Дениција во Брисел

Европска премиера на „Дениција“ во Брисел

Република | на 4.2017

Театарската корео-драма „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, ќе биде изведена во рамките на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел, на...

Љубовен коктел од Македонија во Брисел

Љубовен коктел од Македонија во Брисел

Макфакс | на 4.2017

Театарската корео-драма „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, ќе биде изведена во рамките на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел, на...

Љубовен коктел од Македонија во Брисел

Љубовен коктел од Македонија во Брисел

Story | на 4.2017

Скопје, 20.04.2017 (Макфакс) – Театарската корео-драма „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, ќе биде изведена во рамките на фестивалот...

 Дениција во Брисел  љубовен молотов коктел од Македонија

„Дениција“ во Брисел - љубовен молотов коктел од Македонија

+Инфо | на 4.2017

Театарската кореодрама „Дениција“, работена според истоимената поема на великанот на македонската книжевност Петре М. Андреевски, ќе биде изведена во рамките на фестивалот „Балкан трафик“ во Брисел, на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност