В недела подарете книга и роза

В недела подарете книга и роза

Дневник | на 4.2017

Добро да се потсетиме на Умберто Еко (1932-2016), кој почина мината година, а кој постојано, и во своите книжевни и во своите теориски дела, укажуваше на важноста на книгите, на библиотеките, како и на...

Во Кумановската библиотека одбележан Светскиот ден на книгата и авторското право

Во Кумановската библиотека одбележан Светскиот ден на книгата и авторското право

A1on | на 4.2017

Во библиотеката „Тане Георгиевски“ во Куманово денеска беше одбележан 23 април, Светски ден на книгата и авторското право кој годинава се одбележува по 22-ри пат. Читателите кои денеска ја посетија библиотеката...

Во Кочани одбележан Денот на книгата и авторското право

Во Кочани одбележан Денот на книгата и авторското право

A1on | на 4.2017

Во јавната општинска установа Библиотека „Искра“ во Кочани денеска беш одбележан Денот на книгата и авторското право – 23 Април. Пред присутните читатели и членови, библиотекаритре Илија Захариев и Магдалена...

Во Кочани одбележан Денот на книгата и авторското право

Во Кочани одбележан Денот на книгата и авторското право

Сител | на 4.2017

Во јавната општинска установа Библиотека „Искра“ во Кочани денеска беш одбележан Денот на книгата и авторското право - 23 Април. Пред присутните читатели и членови, библиотекаритре Илија Захариев и Магдалена...

Во Кумановската библиотека одбележан Светскиот ден на книгата и авторското право

Во Кумановската библиотека одбележан Светскиот ден на книгата и авторското право

Сител | на 4.2017

Во библиотеката „Тане Георгиевски“ во Куманово денеска беше одбележан 23 април, Светски ден на книгата и авторското право кој годинава се одбележува по 22-ри пат. Читателите кои денеска ја посетија библиотеката...

Библиотеката  Тане Георгиевски  го одбележа Светскиот ден на книгата

Библиотеката „Тане Георгиевски“ го одбележа Светскиот ден на книгата

Кумановски муабети | на 4.2017

Според стариот каталонски обичај Библиотеката „Тане Георгиевски“ го одбележa Светскиот ден на книгата и авторското право – 23-ти Април, а сите членови на библиотеката кои денеска ја посетија јавната установа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност