Хан Некој друг наместо ЕУ се обидува да се наметне на Балканот

Хан: Некој друг, наместо ЕУ се обидува да се наметне на Балканот

24 вести | на 4.2017

Ако попуштиме во посветеноста на Балканот, некој друг би можел да се наметне и тој некој тоа веќе се обидува да го направи, порача европскиот комесар за соседска политика и проширување, Јоханес Хан во...

Хан  Сакаме политичка волја место политички игри

Хан: „Сакаме политичка волја место политички игри“

Прес 24 | на 4.2017

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ и, наместо политички игри, да покажат политичка волја и вистински реформи,бидејќи проширување...

Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Дневник | на 4.2017

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. -...

Хан Сакаме политичка волја место политички игри

Хан: Сакаме политичка волја место политички игри

Макфакс | на 4.2017

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ и, наместо политички игри, да покажат политичка волја и вистински реформи,бидејќи проширување...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

A1on | на 4.2017

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. –...

ХАН Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

ХАН: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Телеграф | на 4.2017

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. -...

Хан Некој друг наместо ЕУ се обидува да се наметне на Балканот

Хан: Некој друг наместо ЕУ се обидува да се наметне на Балканот

Фокус | на 4.2017

Ако попуштиме во посветеноста на Балканот, некој друг би можел да се наметне и тој некој тоа веќе се обидува да го направи, порача европскиот комесар за соседска политика и проширување, Јоханес Хан во...

Хан Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори

Хан: Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори

Фактор | на 4.2017

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ, изјавил еврокомесарот Јоханес Хан на предавање на Универзитетот Принстон во САД. Вели...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Reporter.mk | на 4.2017

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. –...

Хан На Западниот Балкан не ја завршивме работата

Хан: На Западниот Балкан не ја завршивме работата

+Инфо | на 4.2017

Ако попуштиме во посветеноста на Балканот, некој друг би можел да се наметне и тој некој тоа веќе се обидува да го направи. ЕУ е најдобрата опција, но сите мора да бидат подготвени да играат. Локалните...

Хан Сакаме политичка волја место политички игри

Хан: Сакаме политичка волја место политички игри

Точка | на 4.2017

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ и, наместо политички игри, да покажат политичка волја и вистински реформи,бидејќи проширување...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Алсат-М | на 4.2017

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. –...

Хан на Принстон  Мораме да видиме политичка волја наместо политички игри

Хан на „Принстон“: Мораме да видиме политичка волја наместо политички игри

Локално | на 4.2017

Наместо политички игри, мораме да видиме политичка волја и вистински реформи, не на хартија туку на терен, особено во клучните области како владеење на правото, конкуретноста и поврзувањето. Ова е пораката...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе се ангажираат

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе се ангажираат

Република | на 4.2017

Мораме да видиме политичка волја место политички игри, и вистинско спроведување на реформите, не на хартија, туку на терен, особено во клучните области од владеењето на правото, конкурентноста и поврзувањето....

Хан На Западниот Балкан не ја завршивме работата

Хан: На Западниот Балкан не ја завршивме работата

Нова ТВ | на 4.2017

Западниот Балкан се наоѓа во нашиот двор и на тоа подрачје политиката на извоз на стабилност е исклучително релевантна,  изјави изјави европскиот комесар за соседска политика и пропирување Јоханес Хан...

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

Слободна Македонија | на 4.2017

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион. –...

Франција Претседателски избори од кои зависи иднината на ЕУ

Франција: Претседателски избори од кои зависи иднината на ЕУ

МТВ 1 | на 4.2017

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Според предизборните анкети, барем четворица кандидати имаат сериозни шанси да се пласираат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност