Животот е прекрасен во режија на Александар Морфов ја воодушеви унгарската публика

„Животот е прекрасен“ во режија на Александар Морфов ја воодушеви унгарската публика

МКД | на 4.2017

Во Националниот театар во Будимпешта, во чија организација е престижниот меѓународен театарски фестивал МИТЕМ, беше чест и гордост да се биде дел од Македонскиот народен театар. Ансамблот на МНТ повторно...

Овации за Животот е прекрасен на МНТ на фестивалот МИТЕМ во Будимпешта

Овации за „Животот е прекрасен“ на МНТ на фестивалот МИТЕМ во Будимпешта

Дневник | на 4.2017

Изведбата на „Животот е прекрасен“ на четвртото издание на меѓународниот театарски фестивал МИТЕМ, предизвика големи овации кај унгарската публика. Претставата беше проследена со аплаузи на отворена сцена...

 Животот е прекрасен на МНТ ја воодушеви унгарската публика

„Животот е прекрасен“ на МНТ ја воодушеви унгарската публика

Cooltura | на 4.2017

Претставата „Животот е прекрасен“ која Македонскиот народен театар вчеравечер, 19 април ја изведе на четвртото издание на меѓународниот театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта, предизвика бурен аплауз...

Претставата Животот е прекрасен ја воодушеви унгарската публика

Претставата „Животот е прекрасен“ ја воодушеви унгарската публика

A1on | на 4.2017

Изведбата на претставата на „Животот е прекрасен“ на Македонскиот народен театар синоќа на четвртото издание на меѓународниот театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта, предизвика бурен аплауз и овации...

Претставата Животот е прекрасен ја воодушеви унгарската публика

Претставата „Животот е прекрасен“ ја воодушеви унгарската публика

Курир | на 4.2017

Од МНТ информираат дека после средбата со публиката и критиката на тркалезната маса, претставата која е во режија на Александар Морфов, била оценета како висок естетски чин, а актерскиот ансамбл на МНТ...

Претставата Животот е прекрасен ја воодушеви унгарската публика

Претставата „Животот е прекрасен“ ја воодушеви унгарската публика

Вистина | на 4.2017

Изведбата на претставата на „Животот е прекрасен“ на Македонскиот народен театар синоќа на четвртото издание на меѓународниот театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта, предизвика бурен аплауз и овации...

На фестивалот МИТЕМ  Животот е прекрасен на Морфов ја воодушеви унгарската публика

На фестивалот МИТЕМ: „Животот е прекрасен“ на Морфов ја воодушеви унгарската публика

Република | на 4.2017

МНТ со оваа исклучителна претстава во режија на Александар Морфов беше во селективната програма во конкуренција на извонредни продукции од 11 земји: Данска, Полска, Литванија, Летонија, Македонија, Унгарија,...

Претставата Животот е прекрасен ја воодушеви унгарската публика

Претставата „Животот е прекрасен“ ја воодушеви унгарската публика

Сител | на 4.2017

Изведбата на претставата на „Животот е прекрасен“ на Македонскиот народен театар синоќа на четвртото издание на меѓународниот театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта, предизвика бурен аплауз и овации...

Со претставата  Животот е прекрасен  МНТ учествува на фестивалот Митем во Будимпешта

Со претставата ,,Животот е прекрасен‘‘ МНТ учествува на фестивалот Митем во Будимпешта

Слободна Македонија | на 4.2017

МНТ  денеска ќе ја игра претставата “Животот е прекрасен” од Николај Ердман, во режија на Александар Морфов на престижниот меѓународен театарски фестивал МИТЕМ. Оваа претстава има голем успех кај македонската...

Битолскиот театар со огромен успех гостуваше во Санкт Петербург

Битолскиот театар со огромен успех гостуваше во Санкт Петербург

МКД | на 4.2017

Ансамблот на Народниот театар Битола во театарот „Вера Комисаржевскаја“ во Санкт Петербург, Русија, со огромен успех пред тамошната публика го изведе музичко-сценскиот перформанс „Шекспир засекогаш“. Копродукцискиот...

Голем успех за Битолскиот театар во Санкт Петербург

Голем успех за Битолскиот театар во Санкт Петербург

Вечер | на 4.2017

Копродукцискиот перформанс, кој е прво меѓународно гостување на оваа национална установа во 2017 година, беше во изведба на актери од Битолскиот театар и од рускиот театар-домаќин "Вера Комисаржевскаја"....

Битолскиот театар гостуваше во Санкт Петербург

Битолскиот театар гостуваше во Санкт Петербург

Утрински | на 4.2017

Ансамблот на Народниот театар-Битола синоќа во театарот „Вера Комисаржевскаја“ во Санкт Петербург го изведе музичко-сценскиот перформанс „Шекспир засекогаш“. Копродукцискиот перформанс, кој е прво меѓународно...

МНТ со Животот е прекрасен на фестивалот Митем во Будимпешта

МНТ со „Животот е прекрасен" на фестивалот „Митем“ во Будимпешта

Утрински | на 4.2017

Македонскиот народен театар со претставата „Животот е прекрасен“, во режија на Александар Морфов, утре ќе гостува на престижниот Меѓународен театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта. МНТ соопшти дека со...

МНТ со Животот е прекрасен на фестивалот Митем во Будимпешта

МНТ со „Животот е прекрасен” на фестивалот „Митем“ во Будимпешта

Курир | на 4.2017

МНТ соопшти дека со ова гостување почнува меѓународното претставување на „Животот е прекрасен“. – За МНТ ова ќе биде голем предизвик и искуство да застане рамо до рамо со врвни театарски куќи и светски...

МНТ со „Животот е прекрасен" на фестивалот „Митем“ во Будимпешта

Канал 5 | на 4.2017

МНТ соопшти дека со ова гостување почнува меѓународното претставување на „Животот е прекрасен“. - За МНТ ова ќе биде голем предизвик и искуство да застане рамо до рамо со врвни театарски куќи и светски...

МНТ со Животот е прекрасен на фестивалот Митем во Будимпешта

МНТ со „Животот е прекрасен” на фестивалот „Митем“ во Будимпешта

ТВ Нова | на 4.2017

Македонскиот народен театар со претставата „Животот е прекрасен“, во режија на Александар Морфов, денеска ќе гостува на престижниот Меѓународен театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта. МНТ соопшти дека...

МНТ со Животот е прекрасен на фестивалот Митем во Будимпешта

МНТ со „Животот е прекрасен” на фестивалот „Митем“ во Будимпешта

A1on | на 4.2017

Македонскиот народен театар со претставата „Животот е прекрасен“, во режија на Александар Морфов, денеска ќе гостува на престижниот Меѓународен театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта. МНТ соопшти дека...

Огромен успех на битолскиот Народен театар во Санкт Петербург

Огромен успех на битолскиот Народен театар во Санкт Петербург

Cooltura | на 4.2017

Копродукцискиот перформанс, кој е прво меѓународно гостување на оваа национална установа во 2017 година, беше во изведба на актери од Битолскиот театар и од рускиот театар-домаќин „Вера Комисаржевскаја“......

МНТ со Животот е прекрасен гостува во Будимпешта

МНТ со „Животот е прекрасен” гостува во Будимпешта

Cooltura | на 4.2017

Македонскиот народен театар со претставата „Животот е прекрасен“, во режија на Александар Морфов, денеска, 19 април, ќе гостува на престижниот Меѓународен театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта... МНТ...

МНТ со Животот е прекрасен на фестивалот Митем во Будимпешта

МНТ со „Животот е прекрасен” на фестивалот „Митем“ во Будимпешта

Вистина | на 4.2017

Македонскиот народен театар со претставата „Животот е прекрасен“, во режија на Александар Морфов, денеска ќе гостува на престижниот Меѓународен театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта. МНТ соопшти дека...

МНТ со Животот е прекрасен на фестивалот Митем во Будимпешта

МНТ со „Животот е прекрасен” на фестивалот „Митем“ во Будимпешта

Лидер | на 4.2017

Македонскиот народен театар со претставата „Животот е прекрасен“, во режија на Александар Морфов, денеска ќе гостува на престижниот Меѓународен театарски фестивал „Митем“ во Будимпешта. МНТ соопшти дека...

МНТ со Животот е прекрасен на фестивалот Митем во Будимпешта

МНТ со „Животот е прекрасен" на фестивалот „Митем“ во Будимпешта

Канал 5 | на 4.2017

МНТ соопшти дека со ова гостување почнува меѓународното претставување на „Животот е прекрасен“. - За МНТ ова ќе биде голем предизвик и искуство да застане рамо до рамо со врвни театарски куќи и светски...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност