Васил Михаил Треба да се прави ангажиран театар

Васил Михаил: Треба да се прави ангажиран театар

Р.С. Европа | на 4.2017

„Второто пришествие“ е насловена претставата чија премиерна изведба ќе се случи в сабота, на 22 април, во Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица. Станува збор за футуристичка трагикомедија, фарса,...

 Второто пришествие премиерно во Струмичкиот театар

"Второто пришествие" премиерно во Струмичкиот театар

Вечер | на 4.2017

Претставата на драматургот и режисер Васил Михаил, која ќе биде изведена и в недела, е втора во годинешната сезона на ансамблот на Народниот театар "Антон Панов" во Струмица. Претставата "Второто пришествие"...

Премиера на струмичкиот театар по текстови на Рацин Вапцаров Светото писмо

Премиера на струмичкиот театар по текстови на Рацин, Вапцаров, Светото писмо

Макфакс | на 4.2017

Во режија на Васил Михаил, на 22 април во театарот „Антон Панов“ во Струмица премиерно ќе биде изведена претставата „Второ пришествие“. Сценографијата е на Никола Пијанманов а улогите ги толкуваат: Ангелина...

Премиера на струмичкиот театар по текстови на Рацин Вапцаров Светото писмо

Премиера на струмичкиот театар по текстови на Рацин, Вапцаров, Светото писмо

Актуелно24 | на 4.2017

Во режија на Васил Михаил, на 22 април во театарот „Антон Панов“ во Струмица премиерно ќе биде изведена претставата „Второ пришествие“. Сценографијата е на Никола Пијанманов а улогите ги толкуваат: Ангелина...

Премиера на претставата Второ пришествие во Струмица

Премиера на претставата „Второ пришествие“ во Струмица

+Инфо | на 4.2017

Премиера на претставата „Второ пришествие“ ќе се одржи на 22 април 2017 во театарот „Антон Панов“ во Струмица. Режијата е на Васил Михаил, а сценографијата на Никола Пијанманов. Улогите ги толкуваат: Ангелина...

Премиера на претставата Второ пришествие

Премиера на претставата „Второ пришествие“

Cooltura | на 4.2017

Во сабота, 22 април, во театарот „Антон Панов“ во Струмица премиерно ќе биде прикажана претставата „Второ пришествие“... Драматургија: Васил Михаил и духовите на С.Мрожек, К.Рацин, Н.Вапцаров и Светото...

Струмичкиот театар задутре со премиерна изведба на Второто пришествие

Струмичкиот театар задутре со премиерна изведба на „Второто пришествие“

+Инфо | на 4.2017

Претставата „Второто пришествие“ на Струмичкиот театар в сабота премиерно ќе биде изведена на сцената 112 во Центарот за култура „Антон Панов“. Претставата на драматургот и режисер Васил Михаил, која ќе...

Струмичкиот театар задутре со премиерна изведба на претставата Второто пришествие

Струмичкиот театар задутре со премиерна изведба на претставата „Второто пришествие“

A1on | на 4.2017

Претставата „Второто пришествие“ на Струмичкиот театар в сабота премиерно ќе биде изведена на сцената 112 во Центарот за култура „Антон Панов“. Претставата на драматургот и режисер Васил Михаил, која ќе...

Струмичкиот театар задутре со премиерна изведба на претставата Второто пришествие

Струмичкиот театар задутре со премиерна изведба на претставата „Второто пришествие“

Сител | на 4.2017

Претставата „Второто пришествие“ на Струмичкиот театар в сабота премиерно ќе биде изведена на сцената 112 во Центарот за култура „Антон Панов“. Претставата на драматургот и режисер Васил Михаил, која ќе...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност