Црногорско МНР Обвиненијата на Москва се дел од специјалната медиумска војна

Црногорско МНР: Обвиненијата на Москва се дел од „специјалната медиумска војна“

Р.С. Европа | на 4.2017

Црногорското Министерство за надворешни работи ги отфрли како неосновани обвиненијата на портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова за „антируската хистерија“ во Црна Гора....

Црногорско МНР Обвиненијата на Москва се дел од специјалната медиумска војна

Црногорско МНР: Обвиненијата на Москва се дел од „специјалната медиумска војна“

A1on | на 4.2017

Црногорското Министерство за надвореши работи ги отфрли како неосновани обвиненијата на портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова за „антируската хистерија“ во Црна Гора....

Руска туристичка организација ја демантира Москва Ова е политика а не факти

Руска туристичка организација ја демантира Москва: Ова е политика, а не факти!

Макфакс | на 4.2017

Р уска туристичка организација ги демантираше тврдењата на официјална Москва дека Русите се непожелни во Црна Гора и дека престојот за нив таму може да биде непријатен.Реални поводи за ваквите тврдења,...

Захарова Русите непожелни во Црна Гора

Захарова: Русите непожелни во Црна Гора

Макфакс | на 4.2017

Русија не исклучува можни провокации кон руските граѓани во Црна Гора, нивно апсење под сомнителни околности или екстрадиција во трети земји, изјави портпаролката на Министерството за надворешни работи...

Црногорските власти ќе дозволат пушење во рестораните за да привлечат туристи

Црногорските власти ќе дозволат пушење во рестораните за да привлечат туристи

Локално | на 4.2017

Владата на Црна Гора планира да воведе посебен данок за местата кои сакаат да им дозволат на посетителите да пушат во просториите. Црногорските ресторани се жалат дека постоечката забрана го намалува бројот...

Захарова Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Захарова: Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Економски | на 4.2017

Русија не ја исклучува можноста за провокации против руските граѓани во Црна Гора, вклучувајќи и приведувања врз основа на сомнителни мотиви и нивно предавање на трети земји, изјави портпаролката на Министерството...

Подгорица Обвинувањата на Москва се продолжение на специјалната војна

Подгорица: Обвинувањата на Москва се продолжение на специјалната војна

Вечер | на 4.2017

Подгорица ги отфрла обвинувањањата од Русија и наведува дека досега не е забележан ниеден инцидент против руски граѓани во Црна Гора Министерството за надворешни работи на Црна Гора ги отфрли како невтемелени...

Захарова Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Захарова: Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Слободна Македонија | на 4.2017

Русија не ја исклучува можноста за провокации против руските граѓани во Црна Гора, вклучувајќи и приведувања врз основа на сомнителни мотиви и нивно предавање на трети земји, изјави портпаролката на Министерството...

Захарова Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Захарова: Москва не ја исклучува можноста за провокации против руските државјани во Црна Гора

Сител | на 4.2017

Русија не ја исклучува можноста за провокации против руските граѓани во Црна Гора, вклучувајќи и приведувања врз основа на сомнителни мотиви и нивно предавање на трети земји, изјави портпаролката на Министерството...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност