Личната драма Реквием за госпоѓа Ј го отвори 20 Скопски филмски фестивал

Личната драма „Реквием за госпоѓа Ј“ го отвори 20. Скопски филмски фестивал

Утрински | на 4.2017

Во „Милениум“ пред публиката се поклонија актерката Мирјана Карановиќ, која ја толкува главната улога во филмот, и режисерот Бојан Вулетиќ Наташа Илиевска-Таневски Во киното „Милениум“ вчеравечер со прикажување...

 Реквием за госпоѓа Ј  е тешка социјална црна комедија за животот во транзициона Србија

„Реквием за госпоѓа Ј.“ е тешка, социјална, црна комедија за животот во транзициона Србија

Локално | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј.“ е филм на младиот српски режисер Бојан Вулетиќ и е копродукција на Србија, Бугарија, Македонија, Руската федерација, Франција. Премиерно беше прикажан на Берлинскиот фестивал, каде...

Бојан Вулетиќ режисер на Реквием за госпоѓа Ј  Не е сѐ така црно

Бојан Вулетиќ, режисер на „Реквием за госпоѓа Ј.“: Не е сѐ така црно

Макфакс | на 4.2017

Иако горчливо чувство кое задолжително треба да се исплакне со солзи, зрелата естетика и јасната драматургија примарно оставаат впечаток по гледањето на филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“, што вчеравечер беше...

 Реквием на госпоѓа Ј го отвори скопскиот филмски фестивал

„Реквием на госпоѓа Ј“ го отвори скопскиот филмски фестивал

24 вести | на 4.2017

Со богата програма од над повеќе од 75 филмови до 28 ми месецов во киното Милениум ќе се одржи Јубилејното 20-то издание на Скопје Филм Фестивал. Фестивалот  го отвори филмот „Реквием за госпоѓа Ј',  на...

Вечерва на Скопје филм фестивал премиера на македонскиот филм Ах љубов моја

Вечерва на Скопје филм фестивал премиера на македонскиот филм „Ах, љубов моја“

Divian Arts | на 4.2017

Со македонската премиера на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ вчера вечер свечено беше отворено 20. издание на Скопје филм фестивал. „Филмот во голем дел е снимен во Скопје, исто така е и монтиран во Скопје,...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

Лидер | на 4.2017

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

Аплаузи за екипата на филмот Реквием за госпоѓа Ј во Скопје

Аплаузи за екипата на филмот "Реквием за госпоѓа Ј" во Скопје

Вечер | на 4.2017

"Со оглед дека темата на филмот се однесува на целиот регион и пошироко во сите земји кои се во транзиција, очекувам да има добар прием во Македонија. Мирјана Карановиќ, пак, е една од врвните актерки...

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖАН РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј  Борба за опстанок во живот во транзиција

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖАН „РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј“: Борба за опстанок во живот во транзиција

Телеграф | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на „Скопје филм студио“, вчеравечер во киното „Милениум“ го отвори јубилејното 20. издание на Скопскиот филмски фестивал. Филмот беше...

 Рецензија  Реквием за госпоѓа Ј  или реквием за апсурдноста на еден убав живот

[Рецензија] „Реквием за госпоѓа Ј.“, или реквием за апсурдноста на еден (убав) живот

Радио МОФ | на 4.2017

Средовечна жена, без никаква експресија на лицето и со уморни очи, учи како да репетира пиштол на својата трпезариска маса. Во собата влегува старица, сосема незаинтересирано вади храна од фрижидерот и...

Со Реквием за госпоѓа Ј отворено 20 издание на Скопје филм фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј“ отворено 20. издание на Скопје филм фестивал

Популарно | на 4.2017

Со македонската премиера на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ вчера вечер свечено беше отворено 20. издание на Скопје филм фестивал. „Филмот во голем дел е снимен во Скопје, исто така е и монтиран во Скопје,...

Отворен 20 Скопје филм фестивал

Отворен 20 „Скопје филм фестивал“

Телма | на 4.2017

Филмот „ Реквием за госпоѓа Ј“, е српско- македонско- руско- бугарско-француска копродукција, која на „ Скопје филм фест“ доаѓа по прикажувањето на годинашново „ Берлинале“.  Оваа црна комедија , по текст...

Актерската сензација Мирјана Карановиќ дрска и арогантна на отворањето на СФФ

Актерската сензација Мирјана Карановиќ дрска и арогантна на отворањето на СФФ

+Инфо | на 4.2017

Мирјана Карановиќ, главната актерка во филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“, со дрзок и арогантен став се претстави пред новинарите кои чекаа нејзина изјава на најавената прес-конференција, пред почетокот на...

Бојан Вулетиќ за македонската премиера на Реквием за госпоѓа Ј  Почестен сум што филмот се враќа од таму од каде и излезе  галерија

Бојан Вулетиќ за македонската премиера на „Реквием за госпоѓа Ј“: Почестен сум што филмот се враќа од таму од каде и излезе! (галерија)

Република | на 4.2017

Со македонската премиера на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ вчера вечер свечено беше отворено 20. издание на Скопје филм фестивал. -Филмот во голем дел е снимен во Скопје, исто така е и монтиран во Скопје,...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

A1on | на 4.2017

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

На Скопје филм фестивал денеска почнува инклузивниот детски фестивал Креираме заедно

На „Скопје филм фестивал“ денеска почнува инклузивниот детски фестивал „Креираме заедно“

Република | на 4.2017

„ Скопје филм фестивал “ ја најави новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“ која ќе почне вечер (петок,21 април ), во 19.30. часот во „Кинотеката на Македонија“. Фестивалот во партнерство...

Се отвори јубилејното 20 издание на Скопје Филм Фестивал

Се отвори јубилејното 20. издание на Скопје Филм Фестивал

Локално | на 4.2017

Со проекцијата на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, вчеравечер во полната сала на киното „Милениум“ се отвори јубилејното издание на Скопски...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

Денешен | на 4.2017

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно"

Вечер | на 4.2017

Фестивалот во партнерство со Здружението за поддршка на деца и млади со различности „Сината птица" од Скопје, годинава, преку програмата „Креираме заедно", по прв пат во конципирањето на фестивалската...

Детска филмска програма Креираме заедно на Скопје филм фестивал

Детска филмска програма „Креираме заедно“ на „Скопје филм фестивал“

Cooltura | на 4.2017

„Скопје филм фестивал“ ја најавува новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“ која ќе почне вечерва (петок, 21 април), во 19.30  часот во „Кинотеката на Македонија“... Фестивалот во...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

Сител | на 4.2017

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

Примиерата на Реквием за госпоѓа Ј на јубилејниот 20 Скопје филм фестивал

Примиерата на „Реквием за госпоѓа Ј“ на јубилејниот 20.Скопје филм фестивал

+Инфо | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска започна јубилејното 20. издание на Скопскиот филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

 Реквием за госпоѓа Ј   Кошмар во соседството

„Реквием за госпоѓа Ј.“ – Кошмар во соседството

Макфакс | на 4.2017

Постои ли формула за правење успешен филм на Балканот? Ако ги погледнеме последните успеси на филмовите од балканските кинематографии изминативе години, тие и покрај „розовата“ диоптрија, сепак спаѓаат...

Скопски Филмски Фестивал од 20  28 април

Скопски Филмски Фестивал (од 20 – 28 април)

365 | на 4.2017

11 Споделувања Share Tweet Од денес (20 април) на репертоарот на кино Милениум е програмата на Скопскиот Филмски Фестивал. Фестивалската програма трае до недела (23 април), а потоа продолжува во кино Фросина...

Со македонската премиера на Реквием за госпоѓа Ј почнува јубилејниот 20 Скопје филм фестивал

Со македонската премиера на „Реквием за госпоѓа Ј“ почнува јубилејниот 20. Скопје филм фестивал

МКД | на 4.2017

Играниот филм „Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на „Скопје филм студио“, на 20 април, во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе го отвори годинашното јубилејно издание на Скопскиот...

Филмаџијата Јаковлевски со награда на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Франциско

Филмаџијата Јаковлевски со награда на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Франциско

Фокус | на 4.2017

Продуцентот и режисер, Виктор Јаковлевски освои награда од 10 илјади долари за документарецот „Brimstone & Glory“, снимен во САД, на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Франциско и наградите „Голден...

Вечерва почнува Скопје филм фестивал

Вечерва почнува Скопје филм фестивал

Фокус | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ вечерва свечено ќе биде отворено јубилејното 20. издание на Скопје филм фестивал, а пред публиката во киното „Милениум“ ќе се поклони и легендарната актерка Мирјана Карановиќ...

Почнува инклузивниот детски фестивал Креираме заедно

Почнува инклузивниот детски фестивал „Креираме заедно“

Макфакс | на 4.2017

„Скопје филм фестивал“ ја започнува новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“, која ќе почне утревечер (петок,21 април), во 19.30. часот во „Кинотеката на Македонија“. Фестивалот во...

 Реквием за госпоѓа Ј  на отворањето на Скопје филм фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј.“ на отворањето на Скопје филм фестивал

Макфакс | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, вечерва (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Почнува инклузивниот детски фестивал Креираме заедно на Скопје филм фестивал

Почнува инклузивниот детски фестивал „Креираме заедно“ на Скопје филм фестивал

+Инфо | на 4.2017

Новата инклузивна детската филмска програма „Креираме заедно“ ќе почне утревечер во 19.30. часот во Кинотеката на Македонија, во рамките на „Скопје филм фестивал“ . Детската филмска програма на „Скопје...

 Креираме заедно  Почнува инклузивниот детски фестивал

„Креираме заедно“ – Почнува инклузивниот детски фестивал

Денар | на 4.2017

„Скопје филм фестивал“ ја започнува новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“, која ќе почне утревечер (петок,21 април), во 19.30. часот, во „Кинотеката на Македонија“. Фестивалот во...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

24 вести | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Скопје филм фестивал ќе стартува со Реквием за госпоѓа Ј

Скопје филм фестивал ќе стартува со „Реквием за госпоѓа Ј.“

Денар | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, вечерва (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Прес 24 | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Либертас | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Лидер | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

A1on | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Канал 5 | на 4.2017

На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови, работилници и гостувања на реномирани филмски имиња, во кино „Милениум“, Кинотека на Македонија и кино „Фросина“. Филмот „Реквием...

Oскаровецот Фернандо Труеба со Кралицата на Шпанија Невидливиот гостин Заливот Слек  на Скопје филм фестивал

Oскаровецот Фернандо Труеба со„Кралицата на Шпанија“,Невидливиот гостин“„Заливот Слек“… на Скопје филм фестивал

Либертас | на 4.2017

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Курир | на 4.2017

На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови, работилници и гостувања на реномирани филмски имиња, во кино „Милениум“, Кинотека на Македонија и кино „Фросина“. Филмот „Реквием...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Вистина | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Вечерва свечено се отвора јубилејниот 20 Скопје филм фестивал

Вечерва свечено се отвора јубилејниот 20. Скопје филм фестивал

Локално | на 4.2017

Со „Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ , а во копродукција на Скопје филм студио , вечерва (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Денешен | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  вечерва почнува Скопје филм фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ вечерва почнува Скопје филм фестивал

Радио МОФ | на 4.2017

20-тото издание на Скопје филм фестивал вечерва свечено ќе биде отворено со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ во киното „Милениум“ со почеток во 20 часот. На премиерата присутни ќе бидат Мирјана Карановиќ,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Сител | на 4.2017

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Дваесетгодишнина со 75 филма и ретроспектива на легендарниот Kјубрик

Дваесетгодишнина со 75 филма и ретроспектива на легендарниот Kјубрик

Дневник | на 4.2017

Повеќе од 75 филма, работилници, гостувања на реномирани филмски имиња, филмска ретроспектива на легендарниот Стенли Kјубрик ќе бидат дел од 20. издание на Скопскиот филмски фестивал кој вечерва во 20...

 Реквием за госпоѓа Ј за почеток на Скопскиот филмски фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј“ за почеток на Скопскиот филмски фестивал

Р.С. Европа | на 4.2017

Со македонската премиера на копродукцијата „Реквием за госпоѓа Ј“ на Бојан Вулетиќ, овој четврток, во 20 часот, во киното „Милениум“, ќе започне 20-то јубилејно издание на Скопски филмски фестивал. На...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува дваесеттиот Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува дваесеттиот Скопски филмски фестивал

Cooltura | на 4.2017

Јубилејното 20-то издание на Скопски филмски фестивал ќе почне утре, 20 април, со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ... На програмата на 20-то издание на Скопје филм фестивал, од...

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади Буф

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади „Буф“

Алфа | на 4.2017

Во Кинотека на Мекедонија од денеска до 26 април ќе се одржува шестиот Фестивал за слика и филм за деца и млади „Буф“ Во Кинотека на Мекедонија од денеска до 26 април ќе се одржува шестиот Фестивал за...

Со Реквием за госпоѓа Ј  утре почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

A1on | на 4.2017

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе...

Со Реквием за госпоѓа Ј  утре почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

Алфа | на 4.2017

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот...

 Реквием за госпоѓа Ј ќе го отвори Скопскиот филмски фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј“ ќе го отвори Скопскиот филмски фестивал

Телеграф | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на „Скопје филм студио“, утревечер (четврток, 20 април) во 20 часот, во киното „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

ДЕТСКИ ФЕСТИВАЛ ЗА СЛИКА И ФИЛМ Почнува Буф и ќе трае до 26 април во Кинотеката на Македонија

ДЕТСКИ ФЕСТИВАЛ ЗА СЛИКА И ФИЛМ: Почнува „Буф“ и ќе трае до 26 април во Кинотеката на Македонија

Телеграф | на 4.2017

Во Кинотеката на Македонија од денеска до 26 април ќе се одржува шестиот Фестивал за слика и филм за деца и млади „Буф“. Организатори се Гете-институтот во Скопје во соработка со Кинотеката на Македонија,...

Режисерот Бојан Вулетиќ и актерката Мирјана Карановиќ утре доаѓаат на отворањето на Скопски филмски фестивал

Режисерот Бојан Вулетиќ и актерката Мирјана Карановиќ утре доаѓаат на отворањето на Скопски филмски фестивал

Република | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, утревечер (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади Буф

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади „Буф“

Лидер | на 4.2017

Во Кинотека на Мекедонија од денеска до 26 април ќе се одржува шестиот Фестивал за слика и филм за деца и млади „Буф“ Организатори се Гете-институтот во Скопје во соработка со Кинотека на Македонија, кои најавуваат

Со Реквием за госпоѓа Ј  стартува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј." стартува 20. Скопски филмски фестивал

Вечер | на 4.2017

На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе се најдат повеќе од 75 филмови, работилници и гостувања на реномирани филмски имиња, во кино „Милениум", Кинотека на Македонија...

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади Буф

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади „Буф“

Канал 5 | на 4.2017

Организатори се Гете-институтот во Скопје во соработка со Кинотека на Македонија, кои најавуваат прикажување висококвалитетни германски филмови за деца и млади. Ќе бидат прикажани анимираниот филм „Спасете...

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади Буф

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади „Буф“

Вистина | на 4.2017

Во Кинотека на Мекедонија од денеска до 26 април ќе се одржува шестиот Фестивал за слика и филм за деца и млади „Буф“. Организатори се Гете-институтот во Скопје во соработка со Кинотека на Македонија, кои најавуваат

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади Буф

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади „Буф“

Курир | на 4.2017

Организатори се Гете-институтот во Скопје во соработка со Кинотека на Македонија, кои најавуваат прикажување висококвалитетни германски филмови за деца и млади. Ќе бидат прикажани анимираниот филм „Спасете...

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади Буф

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади „Буф“

A1on | на 4.2017

Во Кинотека на Мекедонија од денеска до 26 април ќе се одржува шестиот Фестивал за слика и филм за деца и млади „Буф“ Организатори се Гете-институтот во Скопје во соработка со Кинотека на Македонија, кои...

Фестивал за слика и филм за деца и млади Буф

Фестивал за слика и филм за деца и млади „Буф“

Cooltura | на 4.2017

Шестиот Фестивал за слика и филм за деца и млади „Буф“ ќе се одржува од денеска, 19 до 26 април во Кинотека на Мекедонија... Организатори се Гете-институтот во Скопје во соработка со Кинотека на Мекедонија,...

Почнува фестивалот за филм за деца и млади БУФ

Почнува фестивалот за филм за деца и млади БУФ

Радио МОФ | на 4.2017

Гете-институт Скопје во соработка со Кинотека на Мекедонија по шести пат го организира Фестивалот за слика и филм за деца и млади (БУФ) од 19 до 26 април 2017 во Кинотека на Македонија. Повторно ќе се...

Со Реквием за госпоѓа Ј се отвора 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј“ се отвора 20. Скопски филмски фестивал

Утрински | на 4.2017

Од утре до 28 април во повеќе програми ќе се прикажат 75 филмови „Од утре до 28 април ќе се одржи 20. издание на ’Скопје филм фестивал’ на кое годинава во повеќе програми ќе се прикажат околу 75 филмови....

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со Реквием за госпоѓа Ј

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со „Реквием за госпоѓа Ј“

Либертас | на 4.2017

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, на 20 април ќе има македонска премиера како филм за отворање на овогодинешното издание на Скопски филмски фестивал...

Богата програма за претстојното 20 издание на Скопје филм фестивал

Богата програма за претстојното 20. издание на Скопје филм фестивал

Популарно | на 4.2017

Скопје филм фестивал за дваесетгодишниот јубилеј се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе од 75 филмови, работилници, гостувања на реномирани филмски имиња,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност