Доделени наградите на учесниците на поетскиот конкурс на библиотеката Кочо Рацин во Тетово

Доделени наградите на учесниците на поетскиот конкурс на библиотеката „Кочо Рацин“ во Тетово

A1on | на 4.2017

Вработените од Националната установа библиотека „Кочо Рацин“ во Тетово денеска во Центарот за култура „Иљо Антески Смок“ во градот им ги доделија наградите на учесниците на поетскиот конкурс организиран...

Отворена втората општинска библиотека во Илинден

Отворена втората општинска библиотека во Илинден

Cooltura | на 4.2017

Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација од издавачката куќа „Матица Македонска“ со која Општина Илинден веќе низ години има одлична соработка и со чија поддршка ја организира Литературната манифестација...

Населбата Илинден доби нова библиотека

Населбата Илинден доби нова библиотека

Макфакс | на 4.2017

Отворена е нова библиотека во населбата Илинден како дел од Домот на култура „Марино“, а во рамки на манифестацијата „Илинден 2017“. Матица македонска го донираше почетниот фонд на книги во новата библиотека....

Отворена нова библиотека во Општина Илинден

Отворена нова библиотека во Општина Илинден

Cooltura | на 4.2017

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден... Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Средба со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева

Средба со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева

Cooltura | на 4.2017

Во Домот на култура „Илинден“, во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, беше одржана средба со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева. Кристина Николовска е добитничка на...

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Курир | на 4.2017

Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација од издавачката куќа „Матица Македонска“ со која Општина Илинден има одлична соработка и со чија поддршка ја организира Литературната манифестација „Илинден“....

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

A1on | на 4.2017

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден. Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Скопје Инфо | на 4.2017

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден. Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Скопје Инфо | на 4.2017

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден. Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Доделени наградите на учесниците на поетскиот конкурс на библиотеката Кочо Рацин во Тетово

Доделени наградите на учесниците на поетскиот конкурс на библиотеката „Кочо Рацин“ во Тетово

Сител | на 4.2017

Вработените од Националната установа библиотека „Кочо Рацин“ во Тетово денеска во Центарот за култура „Иљо Антески Смок“ во градот им ги доделија наградите на учесниците на поетскиот конкурс организиран...

Отворена втората општинска библиотека

Отворена втората општинска библиотека

Вечер | на 4.2017

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017", во Домот на култура „Марино" отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Отворена втора библиотека во Општина Илинден

Сител | на 4.2017

Во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, во Домот на култура „Марино“ отворена е втората општинска библиотека во Општина Илинден. Почетниот фонд на книги во библиотеката е донација...

Родниот Штип го чествуваше Ацо Шопов

Родниот Штип го чествуваше Ацо Шопов

Утрински | на 4.2017

На манифестацијата „Во чест на поетот“, по повод 35-годишнината од неговата смрт, се одржаа неколку културни настани Со положување цвеќе и беседа пред неговата биста во дворот на Домот на културата, со...

Промовирана е стихозбирката Песна на ридот од Гордана Михаилова Бошнакоска

Промовирана е стихозбирката „Песна на ридот“ од Гордана Михаилова Бошнакоска

МКД | на 4.2017

Во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“ беше промовирана стихозбирката „Песна на ридот“ од познатата поетеса Гордана Михаилова Бошнакоска....

Стихозбирка изложба и премиера Во чест на поетот во Штип

Стихозбирка, изложба и премиера „Во чест на поетот“ во Штип

Дневник | на 4.2017

Со промоција на нова стихозбирка од Благој Самоников, изложба на цртежи и премиера на филм вчера во Штип беа одбележани 35 години од смртта на Ацо Шопов (1923-1982), на манифестацијата „Во чест на поетот“,...

Родниот Штип го чествуваше Ацо Шопов

Родниот Штип го чествуваше Ацо Шопов

Утрински | на 4.2017

На манифестацијата „Во чест на поетот“, по повод 35-годишнината од неговата смрт, се одржаа неколку културни настани Со положување цвеќе и беседа пред неговата биста во дворот на Домот на културата, со...

Вечерни разговори на литературната манифестација Илинден

Вечерни разговори на литературната манифестација „Илинден“

Cooltura | на 4.2017

Денеска (20 април) во 19.00 часот во Домот на културата „Илинден“ во општина Илинден ќе се одржи вечер на книжевни разговори со писателките Кристина Николовска и Лилјана Пандева. Николовска за нејзината...

Промоција на стихозбирката Песна на ридот од Гордана Михаилова Бошнакоска на Илинден 2017

Промоција на стихозбирката „Песна на ридот“ од Гордана Михаилова Бошнакоска на „Илинден 2017“

Република | на 4.2017

Во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, во рамките на 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“ беше промовирана стихозбирката „Песна на ридот“ од нашата позната поетеса Гордана Михаилова Бошнакоска.

Отворена Литературната манифестација Илинден 2017

Отворена Литературната манифестација „Илинден 2017“

Cooltura | на 4.2017

Во присуство на голем број писатели и вљубеници во пишаниот збор и уметноста, во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, беше отворена 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, што ќе трае...

Отворена литературната манифестација Илиндиен

Отворена литературната манифестација „Илиндиен“

Макфакс | на 4.2017

Во присуство на голем број писатели и вљубеници во пишаниот збор и уметноста, вчера во Домот на култура „Илинден“, во истомената општина со свечено  беше отворена 18-та Литературна манифестација „Илинден...

Отворена 18 Литературна манифестација Илинден 2017

Отворена 18. Литературна манифестација „Илинден 2017“

A1on | на 4.2017

Во присуство на голем број писатели и вљубеници во пишаниот збор и уметноста, во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, синоќа беше отворена 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“, што...

Отворена литературната манифестација Илинден 2017

Отворена литературната манифестација „Илинден 2017“

Република | на 4.2017

Во присуство на голем број писатели и вљубеници во пишаниот збор и уметноста, во Домот на култура „Илинден“, во Општина Илинден, на свечен начин беше отворена 18-та Литературна манифестација „Илинден 2017“,...

Почнува литературната манифестација „Илинден 2017“

Нетпрес | на 4.2017

Општина Илинден од денеска до 22 април ќе ја организира 18-тата Литературна манифестација „Илинден 2017“, која ќе се одржува во Домот на култура „Илинден“. Свечено ќе биде отворена вечер, а централен настан...

Почнува Илинден 2017

Почнува „Илинден 2017“

Лидер | на 4.2017

Општина Илинден од денеска до 22 април ќе ја организира 18-тата Литературна манифестација „Илинден 2017“, која ќе се одржува во Домот на култура „Илинден“.  Свечено ќе биде отворена вечер, а централен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност