Бисерите на македонската кинематографија на Video on Demand

Дневник | на 4.2017

„Македонска крвава свадба“, „Мис Стон“, „Солунските атентатори“, „Тетовирање“, „Панкот не е мртов“, „Ова не е американски филм“ се само дел од македонските филмови достапни на онлајн-платформата Cinesquare.net,...

Кинопублика во три држави истовремено ќе ја види комедијата Малиот гангстер

Кинопублика во три држави истовремено ќе ја види комедијата „Малиот гангстер“

МКД | на 4.2017

Во просториите на Агенцијата за филм на РМ се одржа прес-конференција што ја организираа дистрибутерската куќа „Катавеј“ од Скопје, Агенцијата за филм и Медиа-дескот во Македонија. На конференцијата се...

ЕДЕН ФИЛМ ВО ТРИ ДРЖАВИ НА ТРИ ЈАЗИЦИ  Малиот гангстер ќе го гледаат десетици илјади основци во исто време

ЕДЕН ФИЛМ ВО ТРИ ДРЖАВИ НА ТРИ ЈАЗИЦИ: „Малиот гангстер“ ќе го гледаат десетици илјади основци во исто време

Телеграф | на 4.2017

Холандската детска комедија „Малиот гангстер“ денеска, 20 април, ќе биде прикажана во неколку десетици киносали во Македонија, Хрватска и во Албанија, синхронизирана на јазикот на земјата каде што ќе се...

Комедијата Малиот гангстер синхронизирана на македонски јазик

Комедијата „Малиот гангстер“ синхронизирана на македонски јазик

A1on | на 4.2017

Македонија е носител на меѓународен проект кој се состои од кино и он лајн дистрибуција на холандската детска комедија „Малиот гангстер“, која од денеска ќе биде прикажана во неколку киносали во Македонија,...

Комедијата Малиот гангстер синхронизирана на македонски јазик

Комедијата „Малиот гангстер“ синхронизирана на македонски јазик

Канал 5 | на 4.2017

Филмот е синхронизиран на македонски, хрватски и албански јазик и истовремено е достапен на Video on Demand платформата Cinesquare.net. Компанијата „Катавеј“ доби поддршка од програмата МЕДИА во делот...

Десетици илјади основци од Македонија Албанија и Хрватска заедно гледаат еден филм

Десетици илјади основци од Македонија, Албанија и Хрватска заедно гледаат еден филм

Макфакс | на 4.2017

Холандската детска комедија „Малиот гангстер“ денеска (20 април) ќе биде прикажана во неколку десетици киносали во Македонија, Хрватска и во Албанија, синхронизирана на јазикот на земјата каде се прикажува,...

Комедијата Малиот гангстер синхронизирана на македонски јазик

Комедијата „Малиот гангстер“ синхронизирана на македонски јазик

Денешен | на 4.2017

Македонија е носител на меѓународен проект кој се состои од кино и он лајн дистрибуција на холандската детска комедија „Малиот гангстер“, која од денеска ќе биде прикажана во неколку киносали во Македонија,...

Онлајн платформа Синесквер и дистрибуција на Малиот гангстер

Онлајн платформа „Синесквер" и дистрибуција на „Малиот гангстер"

Вечер | на 4.2017

Платформата ќе биде промовирана и во рамките на македонскиот ден на штандот на Југоисточна Европа во рамките на Филмскиот фестивал во Кан - рече Ѓоргоска-Иливска. Благодарение на овој проект филмофили...

Холандската детска комедија Малиот гангстер од денеска и во македонските кина

Холандската детска комедија „Малиот гангстер“ од денеска и во македонските кина

Република | на 4.2017

Филмот во Македонија ќе се прикажува во 22 општини (Скопје, Битола, Прилеп, Струга, Кавадарци, Крушево, Струмица, Гостивар, Куманово, Штип, Делчево, Неготино, Велес, Македонски Брод, Дебар, Крива Паланка,...

Комедијата Малиот гангстер синхронизирана на македонски јазик

Комедијата „Малиот гангстер“ синхронизирана на македонски јазик

Сител | на 4.2017

Македонија е носител на меѓународен проект кој се состои од кино и он лајн дистрибуција на холандската детска комедија „Малиот гангстер“, која од денеска ќе биде прикажана во неколку киносали во Македонија,...

Холандскиот филм Малиот гангстер од денеска и во македонските кина

Холандскиот филм „Малиот гангстер“ од денеска и во македонските кина

Cooltura | на 4.2017

Холандската детска комедија „Малиот гангстер“, од денеска (20 април) ќе биде прикажана во неколку десетици киносали во Македонија, Хрватска и во Албанија, синхронизирана на јазикот на земјата каде се прикажува...

Филмот Малиот гангстер патува во повеќе од 22 кина низ Македонија и истовремено се прикажува на Video on Demand

Филмот „Малиот гангстер“ патува во повеќе од 22 кина низ Македонија и истовремено се прикажува на Video on Demand

Скопје Инфо | на 4.2017

Детскиот холандски филм „Малиот гангстер“ од 20 април истовремено ќе се прикажува во кината во Македонија, Албанија и во Хрватска и на Video on Demand платформа, синхронизиран на македонски, албански и...

Комедијата Малиот гангстер ќе учи основци од 22 града дека на лагата ѝ се кратки нозете

Комедијата „Малиот гангстер“ ќе учи основци од 22 града дека на лагата ѝ се кратки нозете

Факултети | на 4.2017

Филмот „Малиот гангстер“ од денеска, па во текот на целата наредна недела ќе се прикажува во 22 града во земјава. Урнебесна детска комедија синхронизирана на македонски и на албански јазик ќе можат да...

Комедијата Малиот гангстер ќе учи основци од 22 града дека на лагата ѝ се кратки нозете

Комедијата „Малиот гангстер“ ќе учи основци од 22 града дека на лагата ѝ се кратки нозете

Факултети | на 4.2017

Филмот „Малиот гангстер“ од денеска, па во текот на целата наредна недела ќе се прикажува во 22 града во земјава. Урнебесна детска комедија синхронизирана на македонски и на албански јазик ќе можат да...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност