Делата од  Карпино  изложени во Кочани

Делата од „Карпино“ изложени во Кочани

A1on | на 4.2017

Во Центарот за култура „Бели мугри“ од Кочани денеска е отворена изложба на ликовни дела од ликовната колонија „Карпино 2016“ која минатата година се одржа во Куманово. На отварањето на изложбата присуствуваа...

Делата од  Карпино  изложени во Кочани

Делата од „Карпино“ изложени во Кочани

Слободна Македонија | на 4.2017

Во Центарот за култура „Бели мугри“ од Кочани денеска е отворена изложба на ликовни дела од ликовната колонија „Карпино 2016“ која минатата година се одржа во Куманово. На отварањето на изложбата присуствуваа...

Делата од ликовната колонија Михајлово во Прилеп

Делата од ликовната колонија Михајлово во Прилеп

Макфакс | на 4.2017

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово од Кавадарци ќе биде отворена денескаво 20.00 часот во ликовната галерија на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп. Љубителите на ликовната ументост ќе имаат...

Делата од  Карпино  изложени во Кочани

Делата од „Карпино“ изложени во Кочани

Сител | на 4.2017

Во Центарот за култура „Бели мугри“ од Кочани денеска е отворена изложба на ликовни дела од ликовната колонија „Карпино 2016“ која минатата година се одржа во Куманово. На отварањето на изложбата присуствуваа...

Во Прилеп изложба на дела од ликовната колонија Михајлово

Во Прилеп изложба на дела од ликовната колонија Михајлово

Cooltura | на 4.2017

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово од Кавадарци ќе биде отворена денеска, петок 21 април, од 20.00 часот во ликовната галерија на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп... Љубителите на ликовната...

Дела од  Михајлово  на изложба во Прилеп

Дела од „Михајлово“ на изложба во Прилеп

Утрински | на 4.2017

Ќе бидат поместени 30 дела од уметници учесници на ликовната колонија Во ликовната галерија на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утревечер, од 20 часот ќе биде отворена изложба на дела од...

Дела од  Михајлово  на изложба во Прилеп

Дела од „Михајлово“ на изложба во Прилеп

Утрински | на 4.2017

Ќе бидат поместени 30 дела од уметници учесници на ликовната колонија Во ликовната галерија на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утревечер, од 20 часот ќе биде отворена изложба на дела од...

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово

+Инфо | на 4.2017

Изложба на 30 дела од ликовната колонија Михајлово од Кавадарци ќе биде отворена во петок 21 април 2017 г. од 20 часот во ликовната галерија од Центарот за култура „Марко Цепенков“. Љубителите на ликовната...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност