Концерт  Амбасада на мајсторството  во Прилеп

Концерт „Амбасада на мајсторството“ во Прилеп

Cooltura | на 4.2017

Вечерва, 21 април, со почеток во 19.00 часот во ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржи концертот „Амбасада на мајсторството“ на кој ќе настапат врвните руски млади музичари Алексеј...

Концертот  Амбасада на мајсторството  во изведба на руски музичари вечерва во Прилеп

Концертот „Амбасада на мајсторството“ во изведба на руски музичари вечерва во Прилеп

Макфакс | на 4.2017

Вечерва со почеток во 19.00 часот во ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржи концертот „Амбасада на мајсторството“ на кој ќе настапат врвните руски млади музичари Алексеј Мелников...

Концерт на руски музичари во Прилеп

Концерт на руски музичари во Прилеп

+Инфо | на 4.2017

Концертот „Амбасада на мајсторството“ на кој ќе настапат врвните руски млади музичари, Алексеј Мелников на пијано и Владимир Устјанцeв на саксофон, ќе се одржи утре во 19 часот во ликовниот салон на Центарот...

Концертот  Амбасада на мајсторството  во изведба на руски музичари вечерва во Прилеп

Концертот „Амбасада на мајсторството“ во изведба на руски музичари вечерва во Прилеп

A1on | на 4.2017

Вечерва со почеток во 19.00 часот во ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржи концертот „Амбасада на мајсторството“ на кој ќе настапат врвните руски млади музичари Алексеј Мелников...

Камерен концерт на млади руски музичари во Битола

Камерен концерт на млади руски музичари во Битола

Cooltura | на 4.2017

На концертот, кој ќе се одржи вечерва, 19 април, во 19 часот во Центарот за култура во Битола, ќе бидат изведени дела од Бетовен, Шопен, Витали, Франк, Албенис, Гершвин... Санктпетербургската куќа на музиката,...

 Амбасада на вештината  со камерен концерт во Битола

„Амбасада на вештината“ со камерен концерт во Битола

Вистина | на 4.2017

Санкт-Петербургската Куќа на музиката, “Россотрудничество“ и Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија организираат камерен концерт како дел од проектот „Амбасада на вештината“. „Амбасада...

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

Канал 5 | на 4.2017

На концертот, кој ќе се одржи вечер во 19 часот во  Центарот за култура во Битола, ќе бидат изведени дела од Бетовен, Шопен, Витали, Франк, Албенис, Гершвин... Концертот е поддржан и од почесниот конзулат...

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

ТВ Нова | на 4.2017

Санктпетербургската куќа на музиката, „Россотрудничество“ и Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија организираат камерен концерт во Битола на кој ќе настапат Алексеј Мелников на пијано...

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

A1on | на 4.2017

Санктпетербургската куќа на музиката, „Россотрудничество“ и Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија организираат камерен концерт во Битола на кој ќе настапат Алексеј Мелников на пијано...

Руски камерен концерт во Битолскиот културен центар

Руски камерен концерт во Битолскиот културен центар

Вечер | на 4.2017

На концертот, кој ќе се одржи вечер во 19 часот во Центарот за култура во Битола, ќе бидат изведени дела од Бетовен, Шопен, Витали, Франк, Албенис, Гершвин... Санктпетербургската куќа на музиката, „Россотрудничество"...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност