Откритие кое менува сè  Солта нè прави гладни  а не жедни

Откритие кое менува сè: Солта нè прави гладни, а не жедни

Точка | на 4.2017

Научниците откриле дека солта всушност нè прави гладни, а не жедни како што досега се сметаше. Од некои причини, никој досега не спровел студија околу врската помеѓу внесот на солта и водата. Научниците...

Големо откритие  Солта не не прави жедни туку го зголемува чувството за глад

Големо откритие: Солта не не прави жедни туку го зголемува чувството за глад

Прес 24 | на 4.2017

Германски научниците откриле револуционерно откритие дека солта всушност нè прави гладни, а не жедни како што досега се сметаше. Од некои причини, никој досега не спровел студија околу врската помеѓу внесот...

Разбиваме митови  Влијанието на солта врз човековиот организам

Разбиваме митови: Влијанието на солта врз човековиот организам

Мојо | на 4.2017

Откако ќе изедете нешто солено, воглавно сте жедни и пиете чаша вода? Погледнете ги резултатите на најновите истражува кои откриваат нешто сосема поинакво. Истражувањето е објавено во The Journal of Clinical...

РЕВОЛУЦИОНЕРНО ОТКРИТИЕ  Солта нè прави гладни  а не жедни

РЕВОЛУЦИОНЕРНО ОТКРИТИЕ: Солта нè прави гладни, а не жедни!

Кумановски муабети | на 4.2017

Научниците откриле дека солта всушност нè прави гладни, а не жедни како што досега се сметаше. Од некои причини, никој досега не спровел студија околу врската помеѓу внесот на солта и водата. Научниците...

Водата ги топи мастите

Водата ги топи мастите

Локално | на 4.2017

Човек или е гладен или е жеден. И двете чувства се поврзани со хистамин. Често, сепак, кога мислиме дека сме гладни, всушност чувствуваме жед. Ако испиеме 2 чаши топла вода 30 минути пред јадење или штом...

Солта не нé ожеднува  туку нé огладнува

Солта не нé ожеднува, туку нé огладнува

+Инфо | на 4.2017

Истражувачите од Центарот Макс Делбрук за молекуларна медицина, Универзитетот Вандербит и нивни колеги од цел свет, дошле до неочекувано откритие при симулација на пат до Марс, а нивниот труд е објавен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност