Дон Кихот доаѓа во МОБ

Дон Кихот доаѓа во МОБ

Слободна Македонија | на 4.2017

Балетот „Дон Кихот” од Лудвиг Минкус ќе биде изведен на 25 април 2017 година (вторник) на големата сцена на Македонската опера и балет. Кореограф на оваа украинско-македонска копродукција е Виктор Јаременко,...

Балетот  Дон Кихот  на сцената на МОБ

Балетот „Дон Кихот“ на сцената на МОБ

Макфакс | на 4.2017

Балетот „Дон Кихот“ од Лудвиг Минкус ќе биде изведен на 25 април (вторник) на големата сцена на Македонската опера и балет. Кореограф на оваа украинско-македонска копродукција е Виктор Јаременко, уметничкиот...

Балетот  Дон Кихот  на сцената на МОБ

Балетот „Дон Кихот“ на сцената на МОБ

Cooltura | на 4.2017

Балетот „Дон Кихот“ од Лудвиг Минкус ќе биде изведен на 25 април (вторник) на големата сцена на Македонската опера и балет... Кореограф на оваа украинско-македонска копродукција е Виктор Јаременко, уметничкиот...

 Дон Кихот  на сцената на МОБ

„Дон Кихот“ на сцената на МОБ

Република | на 4.2017

Балетот „Дон Кихот“ од Лудвиг Минкус ќе биде изведен на 25 април 2017 година (вторник) на големата сцена на Македонската опера и балет. Кореограф на оваа украинско-македонска копродукција е Виктор Јаременко...

Дон Кихот доаѓа во МОБ

Дон Кихот доаѓа во МОБ

Вечер | на 4.2017

Балетот е во кореографија на Виктор Јаременко (Украина), а настапуваат Мими Поп Алексова - Атанасовска како Китри и Бобан Ковачевски како Базил. Балетската претстава "Дон Кихот" од Лудвиг Минку ќе биде...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност