Огнена земја од Емил Шулајковски

"Огнена земја" од Емил Шулајковски

Вечер | на 4.2017

Со оваа изложба Шулајковски го одбележува јубилејот 25 години ликовно творештво, а на неа ќе бидат изложени 45 слики изработени во маслена техника создадени во последните три години. Во изложбените салони "Империјал 1 и 2" при

Емил Шулајковски  Огнена земја е мојата замислена земја во која би сакал да живеам

Емил Шулајковски: „Огнена земја“ е мојата замислена земја во која би сакал да живеам

МКД | на 4.2017

На ѕидовите во двата изложбени салони „Империјал“ при Културно - информативен центар - Скопје, од 20 април, во 20 часот, ќе бидат распослани 46 слики од 25-тата самостојна изложба на академскиот сликар...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

Лидер | на 4.2017

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар – Скопје вечер во 20 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски насловена „Огнена земја“....

Изложба Изминување на времето во Велес

Изложба „Изминување на времето“ во Велес

Cooltura | на 4.2017

Вечерва, 20 април, со почеток во 19 часот, во Ликовен салон, Велес ќе биде отворена Групна изложба на уметници од Чешка и Македонија со наслов „Изминување на времето“... На изложбата со свои дела ќе се...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

Канал 5 | на 4.2017

Со оваа изложба Емил Шулајковски го одбележува јубилејот 25 години ликовно творештво, а на неа ќе бидат изложени 45 слики изработени во маслена техника создадени во последните три години. „Формите“ и композициските...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

A1on | на 4.2017

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар – Скопје вечер во 20 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски насловена „Огнена земја“....

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

Сител | на 4.2017

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар - Скопје вечер во 20 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски насловена „Огнена земја“....

Уметници од Чешка и Македонија изложуваат во Велес

Уметници од Чешка и Македонија изложуваат во Велес

Утрински | на 4.2017

Во Ликовниот салон при Народниот музеј во Велес, вечерва во 19 часот ќе биде отворена групна изложба на уметници од Чешка и Македонија под наслов „Изминување на времето“. На изложбата се застапени 12 автори...

Изложба „Огнена земја“ на Емил Шулајковски во KИЦ-Скопје

Дневник | на 4.2017

Самостојната изложба „Огнена земја“ на академскиот сликар Емил Шулајковски, со која авторот одбележува 25 години ликовно творештво, вечерва ќе биде отворена во Kултурно-информативен центар – Скопје. Ќе...

Изложба на чешки и македонски уметници

Изложба на чешки и македонски уметници

Вечер | на 4.2017

астапени се автори од разни генерации, 12 автори со 33 дела, творејќи во различни медиуми како сликарско, вајарство, графика, фотографија, плакат, видео... Уметниците од Чешка и Македонија денеска во 19...

Самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ Скопје

Самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ-Скопје

Cooltura | на 4.2017

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при Културно-информативен центар – Скопје во четврток, 20 април, со почеток во 20.00 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ Скопје

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ-Скопје

A1on | на 4.2017

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар – Скопје утре (четврток) со почеток во 20.00 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ Скопје

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ-Скопје

Лидер | на 4.2017

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар – Скопје утре (четврток) со почеток во 20.00 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски...

Емил Шулајковски  Огнена земја е моето ново ликовно раѓање

Емил Шулајковски: „Огнена земја“ е моето ново ликовно раѓање

Р.С. Европа | на 4.2017

„Огнена земја“ е насловена 25-та самостојна изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски, што од 20 април се одржува во изложбените салони - Империјал 1 и 2 во Културно информативниот центар – Скопје....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност