МОБ на  Средба на балетски уметници од поранешна Југославија

МОБ на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“

Утрински | на 4.2017

Утре во Љубљана ќе настапат Александра Мијалкова и Васил Чичијашвили Балетски уметници од Македонската опера и балет (МОБ) од утре во Љубљана учествуваат на дводневната „Средба на балетски уметници од...

МОБ на  Средба на балетски уметници од поранешна Југославија

МОБ на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“

Утрински | на 4.2017

Утре во Љубљана ќе настапат Александра Мијалкова и Васил Чичијашвили Балетски уметници од Македонската опера и балет (МОБ) од утре во Љубљана учествуваат на дводневната „Средба на балетски уметници од...

Балетски уметници од МОБ на средба на балетски уметници од поранешна Југославија

Балетски уметници од МОБ на средба на балетски уметници од поранешна Југославија

Cooltura | на 4.2017

Балетски уметници од Македонската опера и балет денеска и утре (20 и 21 април) во Љубљана ќе учествуваат на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“... Како што соопшти МОБ, денеска е предвидена...

Балетски уметници од МОБ на  Средба на балетски уметници од поранешна Југославија

Балетски уметници од МОБ на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“

Курир | на 4.2017

Како што соопшти МОБ, денеска е предвидена конференција на балетските раководители на ансамблите од Љубљана, Белград, Загреб, Сплит, Сараево, Марибор и Скопје, на која излагање ќе има и уметничкиот раководител...

Балетски уметници од МОБ на конференција во Љубљана

Балетски уметници од МОБ на конференција во Љубљана

Република | на 4.2017

Македонската опера и балет информира дека во Љубљана денес и утре (20 и 21.04.2017), се одржува „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“. Денешниот ден е предвиден за конференција на балетските...

Балетски уметници од МОБ на  Средба на балетски уметници од поранешна Југославија

Балетски уметници од МОБ на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“

A1on | на 4.2017

Балетски уметници од Македонската опера и балет денеска и утре во Љубљана ќе учествуваат на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“. Како што соопшти МОБ, денеска е предвидена конференција...

Гостување на балетски уметници од МОБ

Гостување на балетски уметници од МОБ

Слободна Македонија | на 4.2017

Во Љубљана денес и утре (20 и 21.04.2017), се одржува „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија”. Денешниот ден е предвиден за конференција на балетските раководители на ансамблите од Љубљана,...

Балетски уметници од МОБ на  Средба на балетски уметници од поранешна Југославија

Балетски уметници од МОБ на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“

Вистина | на 4.2017

Балетски уметници од Македонската опера и балет денеска и утре во Љубљана ќе учествуваат на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“. Како што соопшти МОБ, денеска е предвидена конференција...

Балетски уметници од МОБ на  Средба на балетски уметници од поранешна Југославија

Балетски уметници од МОБ на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“

Сител | на 4.2017

Балетски уметници од Македонската опера и балет денеска и утре во Љубљана ќе учествуваат на „Средба на балетски уметници од поранешна Југославија“. Како што соопшти МОБ, денеска е предвидена конференција...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност