Концерт на Влатко Стефановски и Биг бендот на оркестарот на словенечката армија   Музичко обединување на два темпераменти

Концерт на Влатко Стефановски и Биг бендот на оркестарот на словенечката армија - Музичко обединување на два темпераменти

Утрински | на 4.2017

Мајсторската инструментална вештина на Влатко Стефановски, со динамичната оркестарска изведба на словенечкиот Биг бенд создадоа една весела и „питка“ како „бистра вода“ музичка приказна ФОТО: Киро Попов...

Влатко Стефановски уште еднаш покажа дека е најдобриот на овие простори

Влатко Стефановски уште еднаш покажа дека е најдобриот на овие простори

Слободна Македонија | на 4.2017

Концертот на македонскиот гитарист Влатко Стефановски и Биг Бендот на словенечката армија во Метрополис арената ке остане како еден од настаните кои ќе ги памети македонската публика. „Чувам ноќ од будних“,...

Концерт на Влатко Стефановски и Биг бендот на оркестарот на словенечката армија   Музичко обединување на два темпераменти

Концерт на Влатко Стефановски и Биг бендот на оркестарот на словенечката армија - Музичко обединување на два темпераменти

Утрински | на 4.2017

Мајсторската инструментална вештина на Влатко Стефановски, со динамичната оркестарска изведба на словенечкиот Биг бенд создадоа една весела и „питка“ како „бистра вода“ музичка приказна ФОТО: Киро Попов...

Концерт на Влатко Стефановски и словенечкиот воен оркестар

Концерт на Влатко Стефановски и словенечкиот воен оркестар

Макфакс | на 4.2017

Препознатливот звук на гитарата на Стефановски во комбинација со Биг бенд-оркестарот на словенечката војска, во „Метрополис арената“ создаде посебен концертен филинг. Стефановски ги изведе познатите хитови...

Македонски гитарист и словенечки оркестар   маестрален концерт

Македонски гитарист и словенечки оркестар - маестрален концерт!

Вечер | на 4.2017

Како што кажа и самиот Влатко Стефановски "уживаме додека свириме за вас# на завчерашниот концерт со Биг бендот на Словенечкиот воен оркестар во Метрополис арената во Скопје, така и публиката уживаше слушајќи...

Влатко Стефановски уште еднаш покажа дека е најдобриот на овие простори

Влатко Стефановски уште еднаш покажа дека е најдобриот на овие простори

Република | на 4.2017

Концертот на македонскиот гитарист Влатко Стефановски и Биг Бендот на словенечката армија во Метрополис арената ке остане како еден од настаните кои ќе ги памети македонската публика. „Чувам ноќ од будних“,...

ЕВОЦИРАЊЕ СПОМЕНИ НА КОНЦЕРТОТ НА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ  Запеа и диригентот на воениот оркестар

ЕВОЦИРАЊЕ СПОМЕНИ НА КОНЦЕРТОТ НА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ: Запеа и диригентот на воениот оркестар

Телеграф | на 4.2017

Концертот на гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски заедно со Биг бенд-оркестарот на словенечката војска вчеравечер во „Метрополис арената“ им евоцира спомени на повозрасните, а на помладите им даде уникатно...

Грандиозен концерт на Влатко Стефановски и оркестарот на словенечката војска

Грандиозен концерт на Влатко Стефановски и оркестарот на словенечката војска

Макфакс | на 4.2017

Во Метрополис арената во Скопје, утревечер ќе се одржи голем концерт на гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски со Биг Бендот Орекестар на словенечката војска. Овој концерт е искулучителен музички настан,...

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски настапува со Биг Бенд оркестарот на словенечката војска во Скопје

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски настапува со Биг Бенд оркестарот на словенечката војска во Скопје

МКД | на 4.2017

Специјално за скопскиот концерт, на 19 април во „Метрополис Арена“, Влатко Стефановски со Биг Бендот подготвуваат репертоар составен од некои од неговите најпознати композиции, но и познати фанк, џез и...

Концерт на Влатко Стефановски и оркестарот на словенечката војска

Концерт на Влатко Стефановски и оркестарот на словенечката војска

Телеграф | на 4.2017

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски и Биг Бендот Оркстар на словенечката војска со спектакуларен концерт во Скопје. Специјално за скопскиот концерт, Влатко со Биг Бендот подготвуваат репертоар составен...

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски вечерва ќе настапи со Биг бенд оркестарот на словенечката војска

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски вечерва ќе настапи со Биг бенд оркестарот на словенечката војска

Телеграф | на 4.2017

Во „Метрополис арената“ со почеток во 20 часот вечерва ќе настапи македонскиот гитарист Влатко Стефановски заедно со Биг бенд оркестарот на словенечката војска. Ова не е нивна прва соработка, но ќе биде...

Грандиозен концерт на Влатко Стефановски и оркестарот на словенечката војска

Грандиозен концерт на Влатко Стефановски и оркестарот на словенечката војска

Денар | на 4.2017

Во Метрополис арената во Скопје, утревечер ќе се одржи голем концерт на гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски со Биг Бендот Орекестар на словенечката војска. Овој концерт е искулучителен музички настан,...

Kонцерт на Влатко Стефановски и Оркестарот на словенечката војска

Kонцерт на Влатко Стефановски и Оркестарот на словенечката војска

Вечер | на 4.2017

"Се работи за исклучителен музички проект, уникатен од овој вид во целиот регион. Концертот е во рамки на прославата на 25 -годишнината на воспоставување на дипломатски односи помеѓу Словенија и Македонија",...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност