Македонски иселеници во Берлин се испотепаа на прослава

Македонски иселеници во Берлин се испотепаа на прослава

Либертас | на 1.2017

Погледнете како заврши божикната прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. Дел од нив поради расправија за политика се испотепале во ресторанот каде славеле. Дел од нив завршиле и со тешки повреди.

Божиќ на нашите иселеници во Германија Се здрвиле од пиење па се степале за политика

Божиќ на нашите иселеници во Германија!Се здрвиле од пиење па се степале за политика!

Локално | на 1.2017

Позната гастарбајтерска приказна. Првин се собрале заедно да слават како земјаци нели , па потоа се напиле и тогаш стандардно доаѓа на ред кој е главен. Погледнете го видеото: Дел од учесниците во тепачката...

Ем оро  ем тепачка  Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

Ем оро, ем тепачка: Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

Весник | на 1.2017

На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала новогодишна забава на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа во тепачка. Според коментарите под видеото се најдоа и оние кои биле...

Македонци во Берлин се испотепале за време на Божиќ

Македонци во Берлин се испотепале за време на Божиќ

Паника.бе | на 1.2017

Македонски иселеници во Берлин се испотепале на забава по повод Божиќ. Експертите велат дека тепачката била поради политика, односно едните биле за вмро, а другите за сдсм. Во тепачката има настрадано дури и жени.

Од оро до тепачка на Божиќ  Македонски иселеници се искршија од ќотек во Германија

Од оро до тепачка на Божиќ: Македонски иселеници се искршија од ќотек во Германија

Прес 24 | на 1.2017

На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала забавата за Божик на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа во тепачка.

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин на божиќна прослава

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин на божиќна прослава

Вест | на 1.2017

Македонци се степаа за време на божиќна прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. До тепачката дошло откако некои од гостите под дејство на алкохол почнале караница за политика, која потоа преминала...

Наши иселеници се степале во Германија заради политика

Наши иселеници се степале во Германија заради политика

24 вести | на 1.2017

Иселеници од Македонија во Германија се степале во Берлин за Божик заради политика. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои поради политика прво се скарале, па потоа истепале....

РЕЗИЛ СРЕДЕ ГЕРМАНИЈА  Македонски иселеници се искршија од ќотек на божиќна прослава

РЕЗИЛ СРЕДЕ ГЕРМАНИЈА: Македонски иселеници се искршија од ќотек на божиќна прослава

Телеграф | на 1.2017

Божикна прослава на наши иселеници во Германија заврши со тепачка меѓу гостите. На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала забавата за Божик на Македонците што живеат во Дортмунд . Кога точно...

Во Берлин македонска божикна прослава со тупаници

Во Берлин македонска божикна прослава со тупаници?!

Канал 5 | на 1.2017

Забавата ја прекинале триесетина поднапиени иселеници кои поради политика прво се скарале, па се истепале. Според фејсбук коментарите и дел од македонските портали дел од учесниците во тепачката се здобиле...

Од оро до боксови  Тепачка на македонските иселеници во Берлин

Од оро до боксови: Тепачка на македонските иселеници во Берлин

Таратур | на 1.2017

За време на македонската иселеничка божиќна забава во Берлин дошло до инцидент и физичка пресметка меѓу гостите. До тепачката дошло откако некои од гостите под дејство на алкохол почнале караница за политика,...

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин

Фокус | на 1.2017

Македонци се степаа за време на божиќна прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. До тепачката дошло откако некои од гостите под дејство на алкохол почнале караница за политика, која потоа преминала...

Ем оро  ем тепачка  Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

Ем оро, ем тепачка: Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

Република | на 1.2017

На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала новогодишна забава на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа во тепачка. Според коментарите под видеото се најдоа и оние кои биле...

Голема тепачка на нашите иселеници во Германија за Божик

Голема тепачка на нашите иселеници во Германија за Божик

+Инфо | на 1.2017

Божиќната прослава на нашите иселеници во Берлин (Германија) имаше неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои поради политика прво се скарале, па се истепале. Дел...

ПОРАДИ ПОЛИТИКА СЕ ИСТЕПАА НАШИТЕ ИСЕЛЕНИЦИ ВО ГЕРМАНИЈА

ПОРАДИ ПОЛИТИКА СЕ ИСТЕПАА НАШИТЕ ИСЕЛЕНИЦИ ВО ГЕРМАНИЈА

Reporter.mk | на 1.2017

Божиќната прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија, имаше неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои поради политика прво се скарале, па се истепале.

Се истепаа нашинците на Божикна прослава во Дортмунд

Се истепаа нашинците на Божикна прослава во Дортмунд

Ако | на 1.2017

На фб страницата наменета за активности и комуникација меѓу иселениците во Европа: ..постирана е видео од тепачка, наводно случена на Божик на прослава во германскиот град Дортмунд. На видеото се гледа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност