Ќе ја укинеме радиодифузна такса

Ќе ја укинеме радиодифузна такса!

Локално | на 1.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, порачува СДСМ во денешното соопштение. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од...

СДСМ ветува 0 7 осто од Буџетот за МРТ

СДСМ ветува 0,7 осто од Буџетот за МРТ

Фокус | на 1.2017

СДСМ денеска потсети на изборното ветување дека ќе ја укине радиодифузната такса и дека МРТ ќе се финансира од државниот Буџет. -Исто така тоа ќе ги ослободи граѓаните од притисокот што сега го имаат,...

СДСМ  Ќе ја укинеме радиодифузната такса  МРТ ќе се финансира од буџетот

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса, МРТ ќе се финансира од буџетот

Макфакс | на 1.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, потсетуваат од СДСМ на нивните предизборни ветувања. „Македонската телевизија ќе ја финансира државата од Буџетот и од други средства, од приходи на кабелските...

СДСМ  Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса

СДСМ: Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса

МКД | на 1.2017

Укинувањето на радиодифузната такса е една од мерките за намалување на трошоците за живот на граѓаните кои ќе се ослободат од притисокот што сега го имаат, им тропаат извршители на врата, не можат да земат...

СДСМ  Ќе ја укинеме радиодифузната такса  МРТ ќе се финансира од буџетот

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса, МРТ ќе се финансира од буџетот

Точка | на 1.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, потсетуваат од СДСМ на нивните предизборни ветувања. „Македонската телевизија ќе ја финансира државата од Буџетот и од други средства, од приходи на кабелските...

СДСМ  Ќе ја укинеме радиодифузна такса

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузна такса!

A1on | на 1.2017

„Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните потреби. Бидејки ова е една од...

СДСМ  Ќе ја укинеме радиодифузната такса

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса!

+Инфо | на 1.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, порача денеска СДСМ потсетувајќи на ветеното во изборната кампања. „Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните...

ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ   Еве што ќе укине новата Влада

ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ - Еве што ќе укине новата Влада

Sky | на 1.2017

Ќе ја укинеме радиодифузна такса! - Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност