Една одлука на Кина му зададе удар и го турна на дно биткоинот

Една одлука на Кина му зададе удар и го турна на дно биткоинот

Фактор | на 1.2017

Цените на биткоинот паднале повеќе од 30 отсто за два дена, откако Централната банка на Кина покрена проверка на бизнисите на своите најголеми платформи за тргување. Вредноста на биткоинот моментално е...

За два дена цената на биткоинот забележа пад од над 30 отсто

За два дена цената на биткоинот забележа пад од над 30 отсто

Весник | на 1.2017

За два дена цената на биткоинот забележа пад за повеќе од 30 отсто, откако Централната банка на Кина започна истрага за работата на најголемата платформа за тргување со биткоинот. Моменталната вредност...

Голем пад на биткоинот

Голем пад на биткоинот

Точка | на 1.2017

За два дена цената на биткоинот забележа пад за повеќе од 30 отсто, откако Централната банка на Кина започна истрага за работата на најголемата платформа за тргување со биткоинот. Моменталната вредност...

Голем пад на биткоинот

Голем пад на биткоинот

Макфакс | на 1.2017

A Bitcoin (virtual currency) paper wallet with QR codes and coins are seen in an illustration picture taken at La Maison du Bitcoin in Paris July 11, 2014. REUTERS/Benoit Tessier За два дена цената на...

За два дена цената на биткоинот забележа пад од над 30 отсто

За два дена цената на биткоинот забележа пад од над 30 отсто

Вечер | на 1.2017

За два дена цената на биткоинот забележа пад за повеќе од 30 отсто, откако Централната банка на Кина започна истрага за работата на најголемата платформа за тргување со биткоинот. Моменталната вредност...

Истрага на кинеските власти доведе до паѓање на биткоинот под 800 долари

Истрага на кинеските власти доведе до паѓање на биткоинот под 800 долари

Денар | на 1.2017

Цените на дигиталната валута биткоин (Bitcoin) паднаа под 800 долари во средата, откако Кинеската централна банка објави дека започнува истраги на клучни берзи. Меѓу нив се „BTC China“, „Huobi“ и „OKCoin“,...

Kинеските девизни резерви паднаа на 3 01 билиони долари

Kинеските девизни резерви паднаа на 3,01 билиони долари

Дневник | на 1.2017

Девизните резерви на Kина продолжија да се намалуваат и во декември, иако со побавно темпо од претходните месеци. На крајот на минатата година тие беа блиску до најниско ниво во последните шест години,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност