Лек за импотенција

Лек за импотенција!

Пулс 24 | на 1.2013

Научниците во новите истажувања откриле дека тенкиот женски струк не само што позитивно влијае на ерекцијата кај мажите туку и на самиот сексуален чин. Виткиот стук веќе со децении претставува идеал за...

Што жените не смеат да прават во кревет

Нетпрес | на 1.2013

Мажите ги одбива кога жената е во работна атмосфера во спалната соба. Исфрлете ја работата од собата-подобро е за вашето здравје и за сексуален живот.  Тешко дека ќе сретнете маж на кој оралниот секс не...

Мажите ги избираат жените според растот

Мажите ги избираат жените според растот

Интересно | на 1.2013

Растот на една жена веќе е важен фактор при наоѓање на партнер во животот, покажува новото истражување на научници од Универзитетот во Гронинген, Холандија... Силниот пол избира жени по мирисот, големината...

Фините момци се сомнителни

Фините момци се „сомнителни“

Идивиди | на 1.2013

Убавото однесување денеска раѓа сомнеж, покажа истражувањето кое се спроведе во Велика Британија. Резултатите покажаа дека жените се особено внимателни ако мажот е внимателен и љубезен, да дури 89 отсто...

Секс Со или без љубов

Секс: Со или без љубов?

Курир | на 1.2013

Најновите истражувања покажуваат дека сексот сепак е подобар кога помеѓу партнерите постои љубов, за разлика од сексуалниот однос во кој нема емоции. Откриено е дека целиот сексуален чин, односно од предиграта...

Секс пред телевизор НЕ

Секс пред телевизор-НЕ!

Курир | на 1.2013

Експертите советуваат- немојте да водите љубов пред телевизор. Образложението е дека сето она што го има на телевизија може да ви го привлече вниманието. Дополнително, сексолозите од Германија објаснуваат...

И жените добиваат своја вијагра

И жените добиваат своја вијагра?

Пулс 24 | на 1.2013

Лекот „флибансерин“ на германската фармацевтска куќа „Boehringer Ingelheim", кој првобитно требаше да биде антидепресив, по се изгледа ќе послужи за една друга, исто така многу важна намена. Со оглед на...

Што забележуваат мажите за време на секс

Што забележуваат мажите за време на секс?

Попара | на 1.2013

Повеќето жени се незадоволни од својот изглед, но ново истражување покажа дека во интимната атмосфера мажите се слепи за нивните недостатоци. Комплексите на некои жени се толку многу, што буквално го уништуваат...

И жените добиваат своја вијагра

И жените добиваат своја вијагра?

Макфакс | на 1.2013

Со оглед на тоа што жените кои учествуваа во тестирањето на лекот изјавиле дека при неговото консумирање значително им се зголемило либидото, матичната фармацевтска компанија одлучи да го пласира како...

Mитови поврзани со сексот

Mитови поврзани со сексот

Превентус | на 1.2013

Постојат убедувања за сексот, на кои се верува исто толку лесно каколку што се и погрешни. Голем дел од нив влијаат на самодовербата и еротското однесување во креветот и водат до непријатни грешки или...

Вијагра за жени

Вијагра за жени?

Журнал | на 1.2013

Берлин, 17 јануари - Лекот „флибансерин“ на германската фармацевтска куќа „Boehringer Ingelheim",  првобитно требаше да биде антидепресив, но изгледа ќе послужи за една друга, исто така многу важна намена. ...

Фините момци се сомнителни

Фините момци се сомнителни!?

Бркај работа | на 1.2013

Кога мажите се однесуваат како кавалиери, жените стануваат - сомничави. Убавото однесување денес буди сомнежи, покажало истражување спроведено во Велика Британија. Резултатите покажале дека жените стануваат...

Водете љубов со цело тело

Водете љубов со цело тело

Нетпрес | на 1.2013

Многу грешите ако сексуалното задоволство го поврзувате само со стимулација на гениталиите. Нормално, на нив треба што подолго да се задржите, но не заборавајте дека на телото има уште ерогени зони кои...

Жените во 50 тите години од животот се најзадоволни со сексуалниот живот

Жените во 50-тите години од животот се најзадоволни со сексуалниот живот

Хајд Парк | на 1.2013

Иако не водат љубов толку често како порано, жените, како што одат годините се позадоволни сос војот сексуален живот, открива британска студија спроведена на 1000 парови. Дури три четвртини од жените на...

Тенок струк крева од мртви

Тенок струк крева од мртви

Фама | на 1.2013

Виткиот струк веќе со децении претставува идеал за убавината на многу жени, а експертите сега ја откриле и причината зошто мажите сакаат дами со фигури на песочен часовник. Поранешните студии покажале...

Љубовта гасне Еве неколку знаци зошто

Љубовта гасне? Еве неколку знаци зошто

Интересно | на 1.2013

Ако бидете оставени на волјата на времето, љубовта постепено загаснува и на крај конечно исчезнува. На сите ни е јасно дека чувствата исчезнуваат, ако не се хранат редовно... Психолозите ги одредија првите...

Фините момчиња се сомнителни

Фините момчиња се „сомнителни“

Фама | на 1.2013

Убавото однесување денес буди сомнеж, покажало неодамнешното истражување спроведено во Велика Британија. Резултатите покажале дека жените стануваат многу претпазливи ако мажот е љубезен и внимателен, па...

Смислете сценарио за секс

Смислете сценарио за секс

Нетпрес | на 1.2013

Ако сте напалени, а сами сте и го чекате вашиот партнер или партнерка, слободно замислувајте сценарио за секс кое сакате да го остварите.  Визуелизацијата на интимниот чин ја зголемува вашата возбуда и...

Идеи за возбудлив секс и експлозивен оргазам

Идеи за возбудлив секс и експлозивен оргазам

Нетпрес | на 1.2013

Бидете отворени за ново искуство Кога ќе ве обземе страст, заборавете на спалната соба и препуштете се на уживање во скриениот двор, во кујната, под врел туш или пак ако сте склони кон егзебиционизам и...

Прочитајте го неговиот говор на телото

Прочитајте го неговиот говор на телото

Црно бело | на 1.2013

Невербалната комуникација во љубовната врска е исто толку важна колку и самата комуникација. Научете како да ги „прочитате“ неговите гестови и да одговорите соодветно на нив Најчестите нивни трикови се...

Жени овие факти ќе ви се допаднат

Жени, овие факти ќе ви се допаднат!

Курир | на 1.2013

Жените многу често се грижат како изгледаат голи во кревет и забораваат да се препуштат на емоциите, а што е уште поважно, мажите воопшто не мислат на такви работи за време на секс. На што мажот никогаш...

Разбудете ја сексуалната желба кај жената

Разбудете ја сексуалната желба кај жената

Попара | на 1.2013

Сите жени немаат еднаква сексуална желба, но кај оние кои спласнала, можете да ја разбудите. Има неколку корисни совети кои можете да ги применувате од наутро до навечер. Секоја жена има единствен сексуален...

Фините момци се сомнителни

Фините момци се „сомнителни“

Хајд Парк | на 1.2013

Доброто однесување во денешно време буди сомнеж, покажа истражувањето неодамна спроведено во Велика Британија. Резулатите покажале дека жените стануваат доста претпазливи ако мажот со нив е внимателен...

Еве зошто сте лоши во сексот

Еве зошто сте лоши во сексот?

Либертас | на 1.2013

Можеби мислите дека сте добар љубовник, но што мисли вашата партнерка за тоа. Тешко дека отворено ќе го изрази своето незадоволство за да не ве повреди, но можеби се препознавате во овие карактеристики...

Вибраторот лек за жените

Вибраторот лек за жените

Либертас | на 1.2013

Играчките за секс веќе не се табу во  западните земји, а сè поголем број мажи немаат ништо против нивните партнерки да користат вибратори. Оваа популарна сексуална играчка, всушност, може да биде од голема...

Пет техники кои ве делат од совршенство во сексуалниот чин

Пет техники кои ве делат од совршенство во сексуалниот чин

Нетпрес | на 1.2013

Совршена љубовница е жената која ужива во сексот и со која и мажот ужива во сексот, а тајната на нејзиниот успех лежи во неколку едноставни техники.  Жената која обожава секс, ужива во него, знае да овозможи...

Зошто сексот е добар

Зошто сексот е добар?

Нетпрес | на 1.2013

Ако сакате да направите бебе, мора да имате многу секс.Не само што ќе ги зголемите шансите да го направите, туку ќе постанете и повеќе плодни. Честите сексуални односи позитивно влијаат на спермата која...

Како да го подобрите сексуалниот живот

Како да го подобрите сексуалниот живот?

Нетпрес | на 1.2013

Ако не сте задоволни од моменталниот сексуален живот не очајувајте, секогаш можете да ги распламтоте страстите  меѓу вас и вашиот партнер. За почеток пронајдете ги вашите ерогени зони.Ќе се изненадите...

Тајни знаци кои откриваат каков е во кревет

Тајни знаци кои откриваат каков е во кревет

Црно бело | на 1.2013

Иако чинот на запознавање во кревет е многу сензуален момент, жените кои го поминале неколку пати и при тоа се разочарале, веќе се заситиле Но, постојат знаци кои може да помогнат во потрагата за „вистинскиот“,...

Фините момци се  сомнителни

Фините момци се... сомнителни!

За забава | на 1.2013

Убавото однесување од страна на мажите во денешно време буди сомнеж, покажа истражувањето спроведено во Велика Британија. Резултатите покажаа дека жените стануваат многу претпазливи ако мажот е внимателен...

Каков секс сакаат мажите по 30 та

Каков секс сакаат мажите по 30-та?

Скопје Инфо | на 1.2013

Како влегуваат во позрелите години, неговите секс желби се менуваат. Младите мажи најчесто се возбудени само од помислата на секс. Но кога ќе влезат во триесетите години, за мажите важна е и партнерската...

Каков секс сакаат мажите по 30 та

Каков секс сакаат мажите по 30-та?

Скопје Инфо | на 1.2013

Како влегуваат во позрелите години, неговите секс желби се менуваат. Младите мажи најчесто се возбудени само од помислата на секс. Но кога ќе влезат во триесетите години, за мажите важна е и партнерската...

Природна бринета горда на своите облини

Природна бринета, горда на своите облини

Точка | на 1.2013

Речиси секој маж би се согласил дека најубава жена е онаа природната која зрачи со сексапил, а таква е и прекрасната Мелиса Кларк! Добро познато е дека мажите ја сакаат природната убавина на жените,...

Секс после расправија  О да

Секс после расправија- О, да!

Скопје Инфо | на 1.2013

Познато е дека сексот е најлесниот начин да се ослободите од стресот, па затоа нека не ве чуди фактот дека многу парови по расправиите практикуваат да имаат секс. Кога ќе се распрвате со некого, нивото...

Како да станете совршена љубовница

Како да станете совршена љубовница

+Инфо | на 1.2013

Жената која обожава секс, ужива во него, умее да пружи и да прими задоволство во креветот е совршена љубовница. Постои едно непишано правило – совршената љубовница води љубов од чисто задоволство, а не...

Сонувате секс со поранешниот партнер  Без грижи ништо страшно

Сонувате секс со поранешниот партнер? Без грижи, ништо страшно

SkopjeID | на 1.2013

Според неодамнешната студија на Универзитетот во Монтреал, 8% од соништата се поврзани со сексот. Но она што многумина ќе ги изненади  е дека самиот сон за секс, ретко е поврзан со него. Всушност, сексот...

Прирачник за ерогените зони

Прирачник за ерогените зони

Фама | на 1.2013

Усните се непресушен извор на страст. Видовите на бакнежи се разновидни, па во зависност од тоа за што ќе се одлучите во дадена ситуација, бакнежот може да биде нежен, условно кажано груб до извесна граница,...

Kaко да бидете совршена љубовничка

Kaко да бидете совршена љубовничка

Хајд Парк | на 1.2013

Жената која обожува секс, ужива во него, знае да пружи и прими задоволство во кревет е совршена љубовница. Постои едно непишано правило – совршената љубовница води љубов од чисто задоволство, а не затоа...

ПСИХОЛОГИЈА  Третирање сексуални психолошки проблеми

ПСИХОЛОГИЈА - Третирање сексуални психолошки проблеми

Нова Македонија | на 1.2013

Немањето сексуален однос во една врска не значи дека не постојат уживање и пријатни чувства, туку означува дека шансата да се почне сексуална игра со партнерот со намалено либидо е многу мала....

Излудете го максимално

Излудете го максимално!

SkopjeID | на 1.2013

Потребно е жените да бидат по вешти и со бујна фантазија за да можат да го научат мажот дека предиграта знае да биде навистина забавна и дива. Фаталната жена знае како! Ако сакате да доживеете неверојатни...

Зошто жените им простуваат на мажите кои изневеруваат

Зошто жените им простуваат на мажите кои изневеруваат?

Скопје Инфо | на 1.2013

Голем дел од жените ги толерираат нивните партнери во своите игри надвор од врската, но според истражувањата само 1 од 10 мажи би и простиле на својата партнерка која ги изневерила. Затоа, се поставува...

Кажете Те сакам на друг начин и со други зборови

Кажете “Те сакам“ на друг начин и со други зборови

Точка | на 1.2013

Мажите, за разлика од жените, се визуелни суштества, па тоа е уште една од разликите помеѓу двата пола. Додека жената може да се освои со едноставно “те сакам“, мажите повеќе сакаат тоа да го покажете...

Подобар сексуален живот за само пет дена

Подобар сексуален живот за само пет дена!

Курир | на 1.2013

Сметате дека можете да добиете многу повеќе од партнерот, а и вие нему повеќе да му пружите? Еве како да си го зачините сексуалниот живот за само пет дена. Овие совети применувајте ги еден по еден, почнувајќи...

Што жените очајнички сакаат од мажите

Што жените очајнички сакаат од мажите

The Men | на 1.2013

Се чини дека она што го сакаат жените секогаш ќе биде прашање без јасен одговор. Но, сè уште постои значаен број на работи кои кај повеќето жени лесно "минуваат", затоа што тие очајнички ги очекуваат од...

Уживање во сексот со голем пенис

Уживање во сексот со голем пенис

Идивиди | на 1.2013

Ако му робуваме на клишето, секоја жена би била пресреќна со партнер чија машкост изгледа импресивно како во должина така и во дебелина. Сепак, вистината е дека сексот со маж кој има голем пенис, не секогаш...

Колку стареат толку повеќе жените уживаат во сексот

Колку стареат, толку повеќе жените уживаат во сексот

SkopjeID | на 1.2013

Жените в0 средни години се задоволни од сексот , без разлика на тоа што нивните партнери имаа проблеми со претставата во спалната соба . Во истражувањето на научниците, во кое учествувале 1000 парови од...

Најголемите стравови на мажите во сексот се

Најголемите стравови на мажите во сексот се…

Либертас | на 1.2013

Не само жените, туку и мажите чувствуваат несигурност во креветот. Жените обично се несигурни поради својот изглед, вишокот килограми или целулитот. Додека пак кај мажите не станува збор за нивниот изглед,...

Знаци кои откриваат дека сте имале секс пред половина час

Знаци кои откриваат дека сте имале секс пред половина час

Либертас | на 1.2013

Телото дава потсвесни сигнали после секс, што значи дека можеме да препознаеме кога некој бргу водељ љубов, сметаат научниците. Еве на што треба да обратите внимание ако некој од вашите колеги или пријатели...

Непишани правила на сексуална комуникација

Непишани правила на сексуална комуникација

Сител | на 1.2013

Ако одлучите да имате секс во текот на менструација, бидете сигурни дека тоа и двајцата го посакувате и дека се во врска со тое е ок. Од партнерот не треба да сокриете дека во пределот на гениталиите нешто...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност