притисни ентер »

Топ вести

Македонија

Град Скопје пресече – докторите ќе плаќаат двојно и повеќе за да паркираат пред работното место

Град Скопје пресече – докторите ќе плаќаат двојно и повеќе за да паркираат пред работното место

Реакциите на докторите не ги предомислија градските власти да донесат одлука и на некој начин, да го нарушат досегашниот комодитет на медицинските работници на Клинички центар кои плаќаа месечен билет за само 300 денари. Отсега па натаму докторите имаат обврска ако сакаат да паркираат во рамките на Клинички да платат 800 денари месечен билет. За пациентите

Затворениците за ТВ21: Ќе одбиваме храна се додека не бидеме помилувани

Затворениците за ТВ21: Ќе одбиваме храна се додека не бидеме помилувани

Затворениците за ТВ21: Ќе одбиваме храна се додека не бидеме помилувани Штрајкот со глад на затворениците од КПУ Идризово, но и од затворите во Штип и Прилеп ќе продолжи. ТВ21 контактираше со дел од нив по изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да има општа амнестија и тие порача дека ќе одбиваат храна се додека не биде донесена одлука и тие да

Зошто внукот ја закла баба си во Драчево?

Зошто внукот ја закла баба си во Драчево?

Полицијата уште истражува кои се мотивите што 20-годишното момче, А.Р., ја закла својата баба во скопско Драчево доцна попладнево. Во полициска станица пред неколку часа се пријавил сам нејзиниот внук, признавајќи дека тој го извршил убиството на 66-годишната жена. Се уште нема никакви индикации од полицијата, од каде велат ќе чекаат да заврши распитот,

Кривична пријава на Финансиската полиција против министерот за локална самоуправа Фазлиу

Кривична пријава на Финансиската полиција против министерот за локална самоуправа Фазлиу

Управата за финансиска полиција соопшти дека до Основното јавно обвинителство поднесе кривични пријава против Љ.Ш. и С.Ф. , министер за локална самоуправа, М.М.П. во својство на државен советник за европски интеграции во Министерството и против Б.Р. во својство на одговорно лице за спроведување на ИПА Оперативната програма меѓу Македонија и Бугарија