притисни ентер »

Топ вести

Живот

Дневен хороскоп 26.06.2019

Дневен хороскоп 26.06.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто да заборавите. Пријателството и љубовта ви се испреплетени, на некој му значите многу повеќе отколку што сакате да си признаете. Заработката ви се подобрува. Ќе бидете послини од порано, а многу луѓе ќе ги препознаат вашите врдности

Во Јапонија за 9 долари можете да изнајмите човек што ќе ги слуша вашите лелекања

Во Јапонија за 9 долари можете да изнајмите човек што ќе ги слуша вашите лелекања

Јапонецот Таканова Нишимото (50) го започнал овој необичен бизнис во 2012 година во неговото родно Токио каде што го води онлајн сервисот „Ossan Rental“. Преку овој сервис за само 1.000 јапонски јени или околу 9 долари, можете еден час на некого да му се жалите, доверите, лелекате, да разговарате за вашите проблеми и тешкотии. А исто така можете и

Мажите се плашат од жените родени во овие 3 знаци

Мажите се плашат од жените родени во овие 3 знаци

ИЗВОР Скопје24 | јуни 25, 2019 Жените кои точно знаат што сакаат и кои не се плашат гласно да го кажат тоа не се секогаш најпријатни за мажите. Тие се жени кои имаат самодоверба и кои точно знаат колку вредат. Нивната надмоќност и храброст неретко ги плашат мажите. Овен Жените родени во овој знак немаат „влакна на јазикот“ и кога нешто им пречи воопшто

Четвртиот дел од „Матрикс“ без Киану Ривс?

Четвртиот дел од „Матрикс“ без Киану Ривс?

Сè уште не е познато дали новиот „Матрикс“ ќе биде класично продолжение или спиноф, а снмањето би требало да почне следната година. Иако Матрикс е еден од најзначајните филмови од крајот на 20 век, сепак е и еден од многубројните чии продолженија не беа достојни на првиот дел. Тоа би можело наскоро да се смени со четвртиот филм од оваа франшиза, кој

Што сака жената од мажот: Смисла за хумор, стабилност, романтичност…

Што сака жената од мажот: Смисла за хумор, стабилност, романтичност…

Истражувањето кое меѓу 1000 жени го спроведе „Принстон” корпорацијата за испитување на јавното мислење во Њу Џерси покажа дека голем процент од жените сакаат мажот да биде верен, самоуверен, добар слушач, да има смисла за хумор, но и добар стил. Само 13 отсто од жените признале дека мускулите се важни за физичката привлечност, а пак, 66 отсто изјавиле

Домот на Џорџ Мајкл во Лондон достапен за наем за 15 илјади фунти

Домот на Џорџ Мајкл во Лондон достапен за наем за 15 илјади фунти

Поранешната палата на починатот британски поп-пејач Џорџ Мајкл во Северен Лондон се издава под наем, а цената изнесува 15.000 британски фунти неделно. Сепак, дури и да можете да ги платите овие средства, висока е листата на некои од барањата на агентите. Домот на Мајкл во „Хајгејт“ по неговата смрт во 2016 беше предаден на неговите сестри Мелани и

Голем број опасни апликации демнат во „Гугл плеј стор“

Голем број опасни апликации демнат во „Гугл плеј стор“

Корисниците по се изгледа не може туку-така да веруваат дека сите апликации во „Гугл плеј стор“ се безбедни. Токму ова го докажува истражување што било спроведувано дури две години. Универзитетот во Сиднеј пронашол околу 2.040 штетни и злонамерни апликации на популарната платформа за андроид уреди. Во истражувањето биле анализирани еден милион апликации

Најемотивниот момент од веселбата за раѓањето на синот на Дарко Лазиќ - кумата не се двои од пејачот

Најемотивниот момент од веселбата за раѓањето на синот на Дарко Лазиќ - кумата не се двои од пејачот

Дарко Лазиќ е пресреќен поради раѓањето на својот син Алексеј, па во негова чест веселбата во шаторот во Брестач траела до утринските часови. Кумата Андреана Чекиќ не се одвојувала од пејачот, но ни од своето ново момче, инаку оженетиот Марко Милошевиќ. Многу алкохол и помешани емоции, додека Марина е во болница со синчето, искинати маици и испочитувани

Секси медитација: Никол Шерцингер позираше во бикини и го покажа совршеното тело

Секси медитација: Никол Шерцингер позираше во бикини и го покажа совршеното тело

Никол уште еднаш покажа дека изгледа прекрасно, а многу нејзини обожаватели кажаа дека таа е вистинска бомба. Пејачката Никол Шерцингер ужива на одмор во Италија, каде „пука“ од сексипил… Една од најубавите жени во светот, пејачката Никол Шерцингер (40) веќе со денови се наоѓа во Италија, каде е на одмор. Американската секс-бомба редовно на Инстаграм

Бикини во облик на женски усни го разбранува интернетот

Бикини во облик на женски усни го разбранува интернетот

Дизајнерката Адриана Дегерас најпрво создаде костим за капење, чијшто горен дел изгледа како некој да ги држи градите со една рака, а сега дизајнираше уште поинтересен долен дел. Тоа се црвени гаќички кои изгледаат како џиновски усни. View this post on Instagram Happy Valentines ❤️ A post shared by Adriana Degreas (@adrianadegreas) on Feb 14, 2019