притисни ентер »

Топ вести

Сцена

Губа Јуниор уште три жени го обвинија за секс.малтретирање

Губа Јуниор уште три жени го обвинија за секс.малтретирање

Уште три жени го обвинија холивудскиот глумец Куба Гудинг-Јуниор за сексуално злоставување. Тие велат дека глумецот ги нападнал во различни периоди – 2008, 2013 и 2015 година, пишува „Ти-ем-зи“ повикувајќи се на полициски извори. Во сите случаи, познатиот глумец ги нападнал жените во барови или ресторани на Менхетан. Една од жртвите тврди дека глумецот

Познатиот холивудски „секс-стројник“ почина на 96 години

Познатиот холивудски „секс-стројник“ почина на 96 години

Меѓу попознатите кои побарале „посредничка услуга“ од Скоти, според неговите сведоштва, биле Рок Хадсон, Кетрин Хепберн, Бет Дејвис, Кери Грант, Чарлс Лафтон и други. Писателот Скоти Бауерс, попознат како холивудскиот „стројник за секс“, почина во неделата на 96-годишна возраст. Тој е најпознат по автобиографијата „Целосна услуга: Моите авантури во

Секогаш во октомври се чувствувам многу лошо, постојано ми се плаче….

Секогаш во октомври се чувствувам многу лошо, постојано ми се плаче….

Љиљана Петровиќ, поранешната менаџерка на Тоше Проески, секој октомври е исклучителна тажна. За неа месецот октомври самиот по себе е тажен, а особено датумот 16 октомври кога во сообраќајната несреќа го загуби ангелот, својот Тошка. Таа со него ја загуби и среќата, радоста, ја загуби, како што вели, смислата на животот. – Едноставно не сакам да прифатам

(Галрија) Џастин Бибер и Хејли го продава станот

(Галрија) Џастин Бибер и Хејли го продава станот

Џастин Бибер објави неколку фотографии од својот дом каде во кој живее со  заедно со сопругата Хејли со кој неодамна правеа свадба.“Мислам дека сакам да го продадам својот дом на Беверли Хилс, кој го сака? Ќе го продадам со сиот мебел. Направете понуда”, напиша Бибер на Инстаграм. Домот на Бибер е со површина од 567 квадратни метри има 5 спални соби,

Серена: Од интернет дознав дека моето момче има дете од порано ФОТО

Серена: Од интернет дознав дека моето момче има дете од порано ФОТО

Серена Вилијамс открила дека не ѝ е едноставно во брак со бизнисмен, коосновач на интернетската страница Редит бидејќи таа е спортистка, а Алексис е деловен тип и дека се потполно спротивни. Тенисерката Серена Вилијамс (38) изјавила дека не знаела дека нејзиното тогашно момче, а сега сопруг, Алексис Оханиан (36) има дете од претходниот брак. – Бевме

Зои Кравиц е новата Жена-мачка: Во најновиот филм за Бетмен ќе глуми покрај Роберт Патинсон

Зои Кравиц е новата Жена-мачка: Во најновиот филм за Бетмен ќе глуми покрај Роберт Патинсон

Доколку за претстојната Ноќ на вештерките, 30-годишната Зои Кравиц одлучи да се преправи во мачка, не мора да ни да го соблекува костумот. Оваа актерка ќе заигра рамо до рамо со Роберт Патинсон во најновиот филм за Бетмен, и тоа во улога на Жена-мачка. Пред неа, оваа хероина на “DC” ја толкуваа Хали Бери, Ен Хатавеј и Мишел Фајфер. Кравиц, чија серија

Нејмар со жешка хрватска манекенка ја лекува повредата!

Нејмар со жешка хрватска манекенка ја лекува повредата!

Бразилските медиуми пишуваат дека Нејмар се вљубил во Наталија Барулиќ, која е по потекло од Хрватска. Според извештаите на медиумите, 27-годишната убавица е видена на натпреварите на францускиот фудбалски клуб ПСЖ, а прашање е моментот кога својата врска ќе ја потврди со заедничко појавување во јавноста. Инаку, Наталија веќе е позната по врската со

Спортски ѕвер со лик на убавица: Која е „Јовка – кумановка“ од новиот спот на „Некст тајм“?

Спортски ѕвер со лик на убавица: Која е „Јовка – кумановка“ од новиот спот на „Некст тајм“?

Откако го погледнавте новото видео на „Некст тајм“ за нивната преработка на македонскиот фолк класик „Прошета се Јовка – кумановка“, веројатно многумина од вас се запрашаа која е прекрасната девојка која го толкува ликот на Јовка? Која е убавицата која ја доби улогата на главната хероина од приказната во визуелизацијата на режисерот Огнен Шапковски

Елтон Џон открива: Мајкл Џексон не можеше да го поднесе друштвото на возрасните

Елтон Џон открива: Мајкл Џексон не можеше да го поднесе друштвото на возрасните

Биографијата на Елтон Џон откри многу пикантерии за неговиот приватен живот, но и за голем дел од светски познатите јавни личности. Иако Елтон Џон бил пријател со Мајкл Џексон, работите почнале да се менуваат како што веќе починатиот пејач старееел. „Го познавав Мајкл од неговата 13 та година“, напиша Елтон Џон во својата биографија. „Беше најубавото

Дарко Лазиќ едвај оди- ќе искешира 7000 евра за да ослаби

Дарко Лазиќ едвај оди- ќе искешира 7000 евра за да ослаби

Дарко Лазиќ има сериозни здравствени проблеми поради тежината. Српскиот пејач моментално тежи околу 120 килограми, а бидејќи диетата лошо му оди, се решил да прави липосукција, пишува „Информер“. Дарко треба да ослави околу 50 килограми. Баш се здебели, а висок е сè на сè  175 сантиментри. Тежината дополнително му го оптеретува веќе повредениот колк,