притисни ентер »

Топ вести

Мода

Џеј Ло во секси танга костим за капење го покажа својот задник

Џеј Ло во секси танга костим за капење го покажа својот задник

Џенифер Лопез во секси костим за капење по којзнае кој пат ја “запали“ јавноста. Џенифер Лопез во 50-те години важи за една од најзгодните пејачки и во што и да се појави кради воздишки. На среќа на целата планета, летото сè уште трае па бомбастичната Џенифер се соблекла во костим за капење и ја “запали“ јавноста. Задникот “секс-бомба“ вреди 27 милиони

Како да го спречите „топењето“ на шминката на +40 °C?

Како да го спречите „топењето“ на шминката на +40 °C?

Не мора да го прескокнувате шминкањето со помош на овие совети. Пудра на очните капаци Нанесете пудра и на очните капаци за да не ви се преслика маскарата. Користете водоотпорни производи Водоотпорните производи во летниот период се најдобар начин шминката да остане на своето место, иако прекумерно се потите. Хидрирајте ја кожата Не само во зима: на

Згодна или слаба - Северина ја споредија со Анџелина Џоли

Згодна или слаба - Северина ја споредија со Анџелина Џоли

Без оглед дали ви се допаѓа музиката што ја пее или не, Северина отсекогаш важела за една од најдотераните, но и најубавите жени на Балканот. Годинава го прослави 47.роденден, а со фотографиите што ги пласира на социјалните мрежи, покажува дека е во одлична форма. View this post on Instagram A post shared by Severina Kojic (@severina) onAug 12, 2019

Розовиот хит фустан што ги освои симпатиите на романтичните девојки

Розовиот хит фустан што ги освои симпатиите на романтичните девојки

Лирика Матоши е млада модна дизајнерка со потекло од Косово, а базирана во Њујорк. Во 2016 кога имала само 20 години, го стартува истоимениот бренд за рачно изработени модни додатоци, откако претходно стекнала искуство во Etsy каде рачно изработувала чокер-ланчиња. Во 2018 година го проширува својот бизнис со асортиман што вклучува и голем избор на

Трикови како да исчистите кожена чанта и чевли

Трикови како да исчистите кожена чанта и чевли

Сите макар еднаш во животот сме се  нашле во ситуација да омилената кожена чанта или чевли ни упропастени, односно извалкани така што изгледа како веќе да не можеме да ги носиме. Во продолжение ќе ви откриеме неколку трикови како да си помогнете во ваква ситуација: Млеко Ако чантата или чевлите со лакирана кожа ви изгледаат малку старо или се ронат,

Да се изгубиме низ SoHo – елитна шопинг дестинација во срцето на Менхетн

Да се изгубиме низ SoHo – елитна шопинг дестинација во срцето на Менхетн

Веројатно шопохолиците ќе се сложат, да се изгубите низ SoHo не е така лоша идеја, напротив! Уште во 90-те години, голем дел од најпознатите светски брендови, се сместија низ улиците на SoHo. Шанел, Луј Витон, Марк Џејкобс, Александар Ванг, Прада, Версаче, Баленсијага се само дел од елитното друштво што тука создаде свој дом. Од тогаш овој кварт на

Дали мислите дека имате премногу облини? Време е да се сакаме целосно!

Дали мислите дека имате премногу облини? Време е да се сакаме целосно!

Истражувањата покажуваат дека губиме 1,5 кг кога се вљубуваме, за да вратиме 3 килограми кога почетната возбуда и адреналинот ќе стивнат … Користете го Google за да најдете инспирација. Прелистајте малку фотографии на познати лица и ќе најдете некои кои изгледаат одлично со неколку килограми вишок. Тие одеднаш имаат природно руменило на образите

Estée Lauder | Богатата формула на колекцијата Nutritious со моќно и беспрекорно дејство врз кожата

Estée Lauder | Богатата формула на колекцијата Nutritious со моќно и беспрекорно дејство врз кожата

Брендот Еstee Lauder постојано ја докажува својата грижа за жените, преку новите колекции за нега и разубавување, производи богати со природни состојки и витамини за инстантно и моќно делување. Изборот е голем и можностите се бесконечни, а новите производи со сигурност нема да ве остават рамнодушни. Ви претставуваме дел од новата колекција Nutritious

Три грчки острови што вреди да ги посетите, а не се Миконос, Крф и Санторини

Три грчки острови што вреди да ги посетите, а не се Миконос, Крф и Санторини

Доколку допрва размислувате за одмор и не сте сигурни каде би оделе, ние денеска имаме неколку нови предлози, односно места кои не се толку „извикани“, а се егзотични и немаат толку метеж, ако на врвот на приоритети ви е спокојот и вистинскиот одмор. Се работи за острови во Грција, а не се популарните Миконос, Крф и Санторини, туку се поинтимни места

Топ 5: Овие бои најубаво им стојат на жените со кафена коса!

Топ 5: Овие бои најубаво им стојат на жените со кафена коса!

Поради богатите нијанси на косата, на бринетите совршено им стојат речиси сите бои – од пастелни, па се’ до интензивни. Се’ се врти околу едно златно правило: носете бои што создаваат контраст помеѓу косата и модните парчиња, така што и косата и облеката ќе ви дојдат до израз. Од интензивно розова, па се’ до пастелно жолта, поради овие неверојатни