притисни ентер »

Топ вести

Љубов

Заборавете на теретана! - Сексот ги ублажува болките, го намалува стресот, ја зголемува концентрацијата...

Заборавете на теретана! - Сексот ги ублажува болките, го намалува стресот, ја зголемува концентрацијата...

Сексот не прави само да се чувствуваме подобро туку тој е добар и по нашето здравје. Предностите на активниот сексуален живот за многумина претставуваат уживање во спалната соба. Сексот ги ублажува болките, го намалува стресот, ја подигнува самодовербата, го зајакнува имунитетот, ја зголемува кондицијата... Освен што ќе ви помогне да спиете добро,

Ова е најважната работа за секој маж во с*ксот со која секоја жена ќе биде задоволна

Ова е најважната работа за секој маж во с*ксот со која секоја жена ќе биде задоволна

Ова е најважната работа за секој маж во с*ксот со која секоја жена ќе биде задоволна Предиграта е многу важен дел од сексуалниот однос затоа што носи загарантирано достигнување на врвот, но има нешто друго кое исто така е важно. Како што мажите сакаат да постигнуваат оргазам во сексот истото тоа важи и за жените. Многу е важно секој маж да знае и да

Ѕвездата на Дизни режирала порно филм кој ќе биде објавен на “Pornhub”

Ѕвездата на Дизни режирала порно филм кој ќе биде објавен на “Pornhub”

Некогаш беше ѕвезда на Дизни, а денес станува режисерка на филмови за возрасни. Контроверзната 21-годишна актерка Бела Торн наскоро ќе режира филм за најпознатата порно страница “Porn Hub”. Филмот ќе го носи името “Her & Him”, а ќе биде претставен и на филмскиот фестивал Олденбург во Германија, во септември. Бела им се заблагодарила на организаторите

Знаци дека постои хемија помеѓу двајца пријатели

Знаци дека постои хемија помеѓу двајца пријатели

Како да препознаете дали вашиот пријател негува чувства кон вас? Меѓусебната привлечност може да биде незабележана, ако не знаеме да ги прочитаме сигналите што ни ги испраќа другата страна. Честопати не знаеме како да се однесуваме со личноста која ни се допаѓа, но мали знаци можат да ги издадат нашите намери. Ако не знаете да ги прочитате знаците

Новиот с*кс тренд го полуде светот, а мажите го обожуваат

Новиот с*кс тренд го полуде светот, а мажите го обожуваат

Новиот с*кс тренд го полуде светот, а мажите го обожуваат Штом во насловот веќе наведовме дека се работи за нешто што мажите го обожуваат, тогаш сигурно знаете дека тоа не се романтични бакнежи како што се оние на вратот, челото или образот. Станува збор за бакнежи, но еве какви! Имено, “labia kiss” како што го нарекуваат на англиски, или на француски

Три работи со кои паровите најмногу ги нервираат своите пријатели

Три работи со кои паровите најмногу ги нервираат своите пријатели

Дали познавате некој заљубен пар во чие друштво се чувствувате непријатно? Можеби вие и вашиот партнер сте токму таков пар? Проверете со што заљубените парови најмногу ги нервираат своите пријатели и ако се препознаете во тоа, престанете да ги правите овие работи додека сте во друштво, пред да почнат да ве избегнуваат сите поради тоа. „Лигавење“ Убаво

Причини зошто не би требало да имате секс во вода

Причини зошто не би требало да имате секс во вода

Помислата да водите љубов во вода додека сте на одмор е многу привлечна и возбудлива, но сексот во вода знае да доведе до многу несакани ситуации. Недостаток на лубрикант . Влажноста на водата не е лубрикантот што ни е потребен за секс без проблеми. Водата ќе го измие природниот лубрикант што жената го лачи во момент на возбуда и за време на сексот

Ѕвездата од филмовите за возрасни открива која грешка жените најчесто ја прават во текот на сексот

Ѕвездата од филмовите за возрасни открива која грешка жените најчесто ја прават во текот на сексот

Дејзи вели дека ни самата таа не користела лубриканти сè додека не почнала да работи во индустријата за филмови за возрасни, а сега не може да замисли секс без тоа. Дејзи Морган е ѕвезда во филмновите за возрасни, а во интервју за „Whimn“ ја открила грешката која паровите најмногу ја прават во кревет. Открила дека голема грешка е тоа што голем број

Ова жиголо има полни раце работа! За една ноќ заработува и до 5.000 евра, а еве какви перверзии бараат жените од него!

Ова жиголо има полни раце работа! За една ноќ заработува и до 5.000 евра, а еве какви перверзии бараат жените од него!

Рајан Џејмс од Сиднеј се занимава со деловна придружба и совршено си ја извршува својата работа, а сега открил и што сè бараат од него жените кои го плаќаат. Во зависност од самото барање, неговиот ценовник со услуги почнува од 300, па сè до 5.000 евра. Се огласува преку интернет страници и има „полни раце работа“. „Тоа може да биде и само придружба

Кои се главните разлики помеѓу љубовта и страста?

Кои се главните разлики помеѓу љубовта и страста?

Понекогаш тешко е да се препознае кога станува збор за љубов, а кога за страст. Понекогаш ја мешаме хемијата со љубовта и тогаш настануваат вистинските проблеми. За да не ви се случи повторно, денес ви ги откриваме главните разлики меѓу љубовта и страста. Недостаток на теми за разговор Ако вашиот разговор се сведува само на секс или договор за следниот