притисни ентер »

Топ вести

Хумор

Виц: Развод заради секс

Виц: Развод заради секс

Share Tweet Share Share Email Comments Зошто се разведовте? Ами, заради сексот. Премногу ретко го имавте? Не, премногу често. Само, секој одделно. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Во метро вo Пекинг, момче и девојка чакале воз. Момчето со висок глас ѝ се обратило на девојката…

Во метро вo Пекинг, момче и девојка чакале воз. Момчето со висок глас ѝ се обратило на девојката…

Во метро вo Пекинг, момче и девојка чакале воз. Момчето со висок глас ѝ се обратило на девојката: – Чу мин сјан дух фе! Девојката замислено одговорила: – Јан чин си фан… Момчето се изнервирало и извикало: – Дуа шин фу, дан фун мју, цјан шун гу зен! Девојката со солзи во очите рекла: – Жин гуан чуа ше, цу ен гун шан ху! Како само внимателно читате,

28 Готварски фејлови кои професионалните готвачи не би ги простиле

28 Готварски фејлови кои професионалните готвачи не би ги простиле

Кога гледате на интернет, колачињата, ручеците и тортите изгледаат едноставни за правење, но кога ќе се фатите за работа, сфаќате дека воопшто не е лесно. Луѓето во продолжение можеби го дале најдоброто од себе, но крајниот резултат на сите е една голема катастрофа. Ако сметате дека сте лош готвач, тогаш овие кулинарски утки можеби ќе ви бидат некаква

Штo сaкaш дa бидеш вo вoјскaтa ?

Штo сaкaш дa бидеш вo вoјскaтa ?

Oфицерите гo прaшувaaт регрутoт: – Штo сaкaш дa бидеш вo вoјскaтa ? – Пилoт. Амa не мoжеш пилoт, немаш шкoлo зa тoa. Избери нештo другo. – Прoтив воздушна oдбрaнa. Е зoштo ПВO ? – Пa aкo не летaм јaс, немa дa лета никoј !

Се вози Трпе во автобус и потпевнува…

Се вози Трпе во автобус и потпевнува…

Се вози Трпе во автобус и потпевнува: -Да е татко ми слон, а мајка ми слоница, јас би бил слонче! -Да е татко ми коњ, а мајка ми кобила, јас би бил ждребе! Возачот нервозен му вика: -А да е татко ти педер, а мајка ти курва, што би бил? Перица како од пушка: -ВОЗАЧ НА АВТОБУС!