притисни ентер »

Топ вести

Lifestyle

Дневен хороскоп (16 јуни 2019)

Дневен хороскоп (16 јуни 2019)

ОВЕН Работа: Можно е да не сте успеале да ги остварите своите планови на ова поле, но сепак, ќе продолжите со позитивното размислување. Љубов: Многу е важно на саканата личност да и покажете дека сте подготвени да се трудите околу неа. Здравје: Проблеми со алергиите. БИК Работа: Добри промени ви следуваат на ова поле, иако сте биле малку скептични

МЕГАН МАРКЛ И ПРИНЦОТ ХАРИ ГО ПОКАЖАА СИНОТ: На кого ви личи?

МЕГАН МАРКЛ И ПРИНЦОТ ХАРИ ГО ПОКАЖАА СИНОТ: На кого ви личи?

На црно-белата фотографија се гледа едномесечниот Арчи како го држи принцот Хари за прст. Принцот Хари и Меган Маркл поставија прекрасна фотографија на Инстаграм во чест на Денот на татковците. На црно-белата фотографија се гледа едномесечниот Арчи како го држи принцот Хари за прст. Инаку кралското семејство објави дека Арчи Харисон Мунтбатен-Виндзор

ИЗЕДЕ РАДИОАКТИВНО ЈАБОЛКО ОД ЧЕРНОБИЛ, а потоа го стаписа светот - СИТЕ ЗБОРУВААТ ЗА ОСТАТОКОТ НА ВИДЕОТО

ИЗЕДЕ РАДИОАКТИВНО ЈАБОЛКО ОД ЧЕРНОБИЛ, а потоа го стаписа светот - СИТЕ ЗБОРУВААТ ЗА ОСТАТОКОТ НА ВИДЕОТО

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена. За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш тврдат негативно, но доказ дека постојат луѓе кои го покажуваат спротивното е оваа девојка. Оваа девојка која се занимава со Чернобил од 2012 година не се плаши да го посетува толку често ова

Арената „Тоше Проески“ одекнуваше од хитовите на Здравко Чолиќ

Арената „Тоше Проески“ одекнуваше од хитовите на Здравко Чолиќ

Фото: Јованка Гроздановска Најголемата музичка ѕвезда во регионот, Здравко Чолиќ, вчеравечер цели три и пол часа им ги пееше своите најголеми хитови на скопјани, во арената „Тоше Проески“. Бројната публика, која одлучи оваа топла, ведра ноќ да дојде на неговиот трет концерт периодов, откако двапати го наполни СРЦ „Борис Трајковски“, не зажали, напротив