притисни ентер »

Топ вести

Lifestyle

Среќен дневен хороскоп За 10. април 2020 година

Среќен дневен хороскоп За 10. април 2020 година

Водолијата е преморена, Рибите водат тешка борба со себе, Ракот се потпира на партнерот, Лавот се чувствува исфрустрирано. ОВЕН За сите личности родени во овој знак кои се занимаваат со приватен бизнис денешниот ден е многу поволен кога станува збор за заработката. Чувството на напнатост и предавство не ви дава мир. Тешко ви е да ја преболите старата

Групата „Ју-ту“ донира 10 милиони долари за борба против коронавирусот во Ирска

Групата „Ју-ту“ донира 10 милиони долари за борба против коронавирусот во Ирска

Ирската рок-група Ју-ту“У2 донира 10 милиони американски долари за борба против коронавирусот во Ирска, јавуваат локалните медиуми. Парите ќе бидат искористени за поддршка на здравствените работници и купување заштитна опрема. Дел од опремата финансирана од Ју -ту веќе пристигна на аеродромот во Даблин, објави ирската телевизија РТЕ. Ирскиот премиер

Македонско-австралиското 3-Block Studio направи анимиран филм за глобалниот карантин

Македонско-австралиското 3-Block Studio направи анимиран филм за глобалниот карантин

Македонско – австралиското 3-Block Studio изработи краток анимиран филм за глобалниот карантин поради пандемијата Quarantine . Огромен број од светската популација изминативе недели поради корона вирусот радикално го промени секојдневниот живот, а секоја индивидуа на свој начин се соочи со изолацијата. Зад филмот стои петчлена екипа. Приказната е на

Реакција на Јелена Ѓоковиќ, после цензурата на Инстаграм за коронавирусот и 5G мрежата: Нејзиниот одговор ќе предизвика контроверзии и ќе изненади многумина

Реакција на Јелена Ѓоковиќ, после цензурата на Инстаграм за коронавирусот и 5G мрежата: Нејзиниот одговор ќе предизвика контроверзии и ќе изненади многумина

Јелена Ѓоковиќ, сопруга на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, се соочи со цензура на Инстаграм, откако објави видео од американски лекар, кој ширењето на коронавирусот го поврзува со проширувањето на мрежата 5G, а сега објасни како се чувствувала за тоа. Јелена објаснила дека ја споделила објавата затоа што експертизата на д-р Рудолф Штајнер посебно ја