притисни ентер »

Топ вести

Топ вести

Еве колку чинеше свадбата, а колку заработија од неа Филип и Пријовиќ (ФОТО)

Еве колку чинеше свадбата, а колку заработија од неа Филип и Пријовиќ (ФОТО)

Еве колку чинеше свадбата, а колку заработија од неа Филип и Пријовиќ (ФОТО)

Замина уште една „ха-це“ легенда: Почина Вини Пол – еден од основачите на Пантера

Замина уште една „ха-це“ легенда: Почина Вини Пол – еден од основачите на Пантера

Вини Пол Ебот, братот на хеви-метал легендата Дерел „Дајмбег“ Ебот и еден од основачите на хеви метал бендот Пантера, почина вчера вечер на 54-годишна возраст. --------------------------------- ПОНУДА ШТО НЕ СЕ ПРОПУШТА!!! Земи бонус од 6.000 денари на Coinbet24 ТУКА! --------------------------------- Засега нема информации за причината за смртта на

Стаорци изеле повеќе од милион рупии (видео)

Стаорци изеле повеќе од милион рупии (видео)

Необичниот случај е откриен кога клиентите се пожалиле дека банкоматот не работи и не исфрла пари. Шефот на полицијата, Мугдаџуоти Дев Маханта, изјавил дека вработените во банката “минатата недела го прегледале банкоматот и пронашле мртов стаорец и искинати банкноти“. Полицијата спровела истрага и не пронашла траги од “кривично дело или завера“. „Изгледа

Мрачен профил на најпосакуваниот актер: Како тој го допре дното?

Мрачен профил на најпосакуваниот актер: Како тој го допре дното?

Мрачен профил на најпосакуваниот актер: Како тој го допре дното? Популарното музичко списание минатиот четврток објави мрачен разоткривачки профил на Џони Деп, документирајќи ги финансиските проблеми на актерот, пиењето и многу, многу повеќе. Финансиските проблеми на Деп почнале пред речиси една деценија, кулминирајќи во сегашната правна битка. Манделови

Голови и интересни моменти

Актуелно

Дебелеењето нуспојава на Мундијалот

Дебелеењето нуспојава на Мундијалот

Седењето пред телевизор, пиењето на зашеќерени напитоци и јадењето брза храна се стандарден начин за следење на Светското фудбалско првенство. Фудбалските навивачи ширум светот речиси цел месец деновите ќе ги минуваат пред малите екрани, а за многумина од нив тоа ќе значи постојан внес на нездрави напитоци и храна. Здравствените стручњаци заради тоа

Швалерски хороскоп: Како се однесува секој знак кога ќе почне да флертува на страна

Швалерски хороскоп: Како се однесува секој знак кога ќе почне да флертува на страна

ОВЕН – СТАНУВА СКЛОН НА РАСПРАВИЈА Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте го повредиле. Кога ќе изневерат тие стануваат вознемирени. Мажот без потреба вербално ќе ве нападне, а жената Овен ќе приговара во врска со изгледот, често ќе се расправа и ќе кажува дека не

Еротски хороскоп: Лавовите се искусни лисици, девиците на трпат пораз

Еротски хороскоп: Лавовите се искусни лисици, девиците на трпат пораз

Вкрстувањето на Венера и Уран е „згоден аспект“ за експерименталниот секс. Сите оние кои се срамат од разиграниот ерос, ќе дојдат на свое. Оние конзервативните (и верни) со партнерот ќе испробаат нови пози и техники во спалната соба. Овен Овните излегуваат од периодот на самоуништување. На хоризонтот можете да видите розови облаци. Вашето его е на

Приборот за јадење на Хитлер продаден на аукција

Приборот за јадење на Хитлер продаден на аукција

Приборот за јадење направен специјално за нацистичкиот лидер Адолф Хитлер е продаден на аукција за 14 220 евра. Приборот е пронајден за време на чистењето на една куќа во Дорсет, Англија, а му припаѓал на воено лице од висок ранг. Приборот е сочинет од два ножа, три лажици и три вилушки направени за 50. роденден на Хитлер. Во Велика Британија не е

Живот

Три хороскопски знаци на кои јули ќе им донесе многу пари

Три хороскопски знаци на кои јули ќе им донесе многу пари

Судејќи по финансиските астро прогнози за јули – три знаци воопшто нема да имаат финансиски потешкотии. ОВЕН Не е само љубовта она што сјајно ќе ви тргне во јули, туку и парите! Успехот ви доаѓа и ве искачува на скалата лидер, можеби. Најмногу успех ќе остварат оние кои се занимаваат со уметност, подучување и спорт, но успешни можете да бидете и во

Дали ги крцкате прстите на рацете - научниците имаат важна информација

Дали ги крцкате прстите на рацете - научниците имаат важна информација

Некои луѓе уживаат да ги пукаат зглобовите, додека некои тоа го сметаат за одвратна навика. За што навистина се работи? Научниците се обидуваат да ја утврдат причината зошто некои луѓе имаат погласни зглобови од другите, но до сега не успеале да донесат заклучок за таа состојба. Единствено што се знае е дека тоа има некаква врска со азотот и јаглен-диоксид-от

Немате хармонија и пари во домот? Еве како да ја откриете „негативната енергија“ (ВИДЕО)

Немате хармонија и пари во домот? Еве како да ја откриете „негативната енергија“ (ВИДЕО)

Немате хармонија и пари во домот? Еве како да ја откриете „негативната енергија“ (ВИДЕО) Без разлика на тоа дали верувате во “негативна енергија” или не, сепак, таква “лоша” енергија може да биде присутна во вашиот дом. Негативната енергија може да предизвика многу чудни и необични работи во вашиот дом и на луѓето кои живеат во него. Ако сте започнале

Син на милијардер осуден за убиство, адвокатите бараат смртна казна

Син на милијардер осуден за убиство, адвокатите бараат смртна казна

Блејк Лејбел, син на канадски милијадер, е осуден за брутално убиство на својата девојка Иана Касиа, што го извршил во мај 2016 година. Судот го прогласил 37-годишниот Лејбел виновен за убиство и сакатење на телото на девојката која неколку недели претходно му родила дете. Тој може да добие казна доживотен затвор без можност за помилување, а обвинителството

Љубов

(ФОТО) Мелита и Накова само неразделни другарки?

(ФОТО) Мелита и Накова само неразделни другарки?

Македонската џетсетерка, старлетата Мелита, го користи секој момент да ужива на грчкото сонце во друштво на манекенката Александра Накова од која по раскинувањето со своето момче поранешната водителка никако да се одвои. Иако низ чаршијата се говорат разно разни варијанти за нивната дружба сепак двата топ модела ни “мува не ги лази“.  Двете се познати

Секс совети за мажи од искусни БИСЕКСУАЛНИ жени

Секс совети за мажи од искусни БИСЕКСУАЛНИ жени

Многу мажи сметаат дека знаат сè за женското тело и задоволство, а празнините ги пополнуваат со порно и машки разговори. Но, вистината е дека најголем експерт за женската анатомија и оргазам се бисексуалните жени. Тие самите испорачуваат задоволство на другите претставнички од својот пол, како и истражуваат и на кој начин им делуваат машките милувања

Дали ќе се разделите или не? Утврдено е која разлика помеѓу годините е идеална за успешна врска

Дали ќе се разделите или не? Утврдено е која разлика помеѓу годините е идеална за успешна врска

Според спроведеното истражување било донесено заклучок дека колку што е поголема разликата во годините, толку се поголеми шансите за раскинување и разделба. Истражувањето било спроведено над околу 3000 луѓе. Во врските во коишто старосната разлика помеѓу партнерите е 5 години, веројатноста за развод е 18 %, додека партнерите кај коишто разликата во

Што прво забележуваат мажите кај жената што им се допаѓа

Што прво забележуваат мажите кај жената што им се допаѓа

Привлечноста е индивидуална работа, но постојат одредени “точки” на женското тело кои веднаш будат интерес кај мажите Анкетата која е спробедена на 5000 мажи, во која испитаниците морале да одговорат на прашањето “Што прво забележуваат кај жената која физички ги привлекува”, дала интересни резултати. Иако сите ќе помислат дека кај мажите на прво место

Сцена

Џони Деп: Го допрев дното

Џони Деп: Го допрев дното

Актерот Џони Деп во интревју за списанието „Ролинг стоун“ прв пат соопшти детали за банкротот, пороците и животот по разводот. За време на интервјуто Деп пушел мешавина од тутун и марихуана, а новинарот на „Ролинг стоун“ забележува дека испил и поголемо количество вино. – Не е точно дека трошам 30.000 долари на вино, трошам многу повеќе, истакнува

Меган Маркл е бремена. Чекаат близнаци

Меган Маркл е бремена. Чекаат близнаци

Магазинот ОК објави вест дека принцезата Меган Маркл е бремена и дека со принцот Чарлс чекаат близнаци. За радосната вест дознале на медениот месец, а прво ја споделиле со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Војвотката на Сасекс и нејзиниот сопруг се исклучително среќни. Тие не очекуваа тоа да се случи толку брзо. Тоа е големо изненадување за нив, вели

Направил сцена на семејна прослава: Игор и го скршил мобилниот на Севернина

Направил сцена на семејна прослава: Игор и го скршил мобилниот на Севернина

Иако пред јавноста Северина и Игор Којиќ сакаат да прикажат дека имаат совршен брак, по се изгледа дека не е така. Како што пренесува таблоидот „Скандал“, сопружниците неодамна присуствувале на семејна прослава кај фолк-пејачот Кеба Којиќ, каде толку многу се скарале што Игор и’ го скршил мобилниот телефон на својата популарна сопруга. Која е причината

Видео: Блу Ајви не сака да го гледа спотот на Бијонсе и Џеј Зи

Видео: Блу Ајви не сака да го гледа спотот на Бијонсе и Џеј Зи

И децата на познатите знаат понекогаш да се засрамат поради однесувањето на нивните родители, а токму тоа и се случи на малата Блу Ајви, ќерката на славниот пар Бијонсе и Џеј Зи. На видео-снимка која се појави на социјалните мрежи се гледа како малото девојче се засрами кога почна провокативниот видео спот, па се сокри позади бариерите. Видео: Блу

Мода

7 совети за подолго да го задржите бронзениот тен

7 совети за подолго да го задржите бронзениот тен

Постојат неколку едноставни работи што може да ги направите за да го задржите бронзениот тен што е можно подолго. 1. Обилно хидрирајте ја кожата. Колку е повлажна кожата толку подолго ќе го задржите бронзениот тен, па затоа по секое туширање негувајте ја со средства за хидратација. 2. При туширањето температурата на водата не треба да е превисока.

Каков е стил негуваат раковите?

Каков е стил негуваат раковите?

Почна астролошкиот месец на Раковите, па токму затоа се посветуваме на стилот што го негуваат. Од една страна се традиционалисти и ги сакаат таквите парчиња. Но, од друга, ги следат трендовите и наоѓаат начин како да ги имплементираат во својот стил. Постојат Ракови што се држат до проверената естетика и бираат најчесто монохроматски комбинации или

Тања Кокев направи дизајн специјално за Боки 13

Тања Кокев направи дизајн специјално за Боки 13

Моден свет кој поместува граници и поставува сосема нови рамки. Уметност која непрестано креира хоризонти во кои можеш слободно да се „искапиш“. Модната индустрија ги постави новите темели во светот на мажите. Пред неколку дена  во центарот на Париз се одржа спектакуларно шоу за мажи на брендот „Валентино“ , каде значајно присуство имаше сопственикот

5 РАБОТИ ШТО НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ НАПРАВИТЕ АКО ИМАТЕ СУВА КОЖА НА ЛИЦЕТО!

5 РАБОТИ ШТО НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ НАПРАВИТЕ АКО ИМАТЕ СУВА КОЖА НА ЛИЦЕТО!

Што треба да избегнете за вашата сува кожа! Секој тип на кожа е посебен на свој начин и тоа претставува една од првите работи што ги земаме кога ја креираме нашата рутина за нега или чекори во ритуалот за шминкање. Што се однесува до сувата кожа , таа има свои посебни потреби. Тие стануваат особено изразени текот на летото, кога поради високите температури

Хумор

Апче

Апче

Трпе оди во аптека. – Дајте ми вијагра од 50мг за да ја израдувам жена ми вечер!! – Жал ми е, но во моментов немаме од 50мг. Ќе ви дадам една од 100мг и ќе ја расцепите на две. – Кој жената ли?? – Не господине, таблетата. Апче

11 видови на баби

11 видови на баби

1. Џејми Оливер Прати 24 кичен (со превод) и чита Храна и вино за да изгледаш здраво според непишаниот здравствен кодекс на бабите. Често експериментира во кујната, некогаш успешно, некогаш не, но секогаш те тера да дојадеш. Не готви обемно па не е проблем. 2. Стево Карапанџа (за помладите југословенски Џејми Оливер) Уште ја користи книгата со рецепти

Автомобили

Кои се најпродаваните автомобили во Европа?

Кои се најпродаваните автомобили во Европа?

Експертите на „Focus2Move“ ја составија најновата ранг-листа за најпродаваните автомобили во Европа. Во оваа класификација влегуваат најпопуларните автомобили од периодот јануари-мај оваа година. Лидер во рангирањето е „Volkswagen Golf“. За време на периодот за кој станува збор Европејците купиле 242.740 единици, што е зголемување за 8% во споредба

Volvo потврди – првиот електричен модел на брендот ќе биде XC40

Volvo потврди – првиот електричен модел на брендот ќе биде XC40

Ова го изјави Томас Ингенлат, шеф на дизајнот во шведскиот бренд, кој е заслужен за појавувањето на новите генерации на автомобили од шведскиот бренд. Ингенлат во интервју за Autocar, за време на презентацијата на новиот S60, потврди дека електричната верзија на XC40 ќе стигне по Polestar, брендот кој е одвоен од Volvo и кој ќе го лансира својот втор

Audi A1 Sportback , нов модел за 2019

Audi A1 Sportback , нов модел за 2019

Audi A1 Sportback за 2019 има поагресивен спортски дизајн на надворешноста во иоднос на сегашниот модел од истата класа. Автомобилот има и други напредни решенија. Во однос на првата генерација А1 , новиот модел е поголем со должина од 4,03 метри , широчина од 1,74 и височина од 1,41 метри. И багажникот е многу поголем со 335 литри , наспроти досегашните

Кога профи крадец отвора и стартува BMW X6, тоа изгледа вака (ВИДЕО)

Кога профи крадец отвора и стартува BMW X6, тоа изгледа вака (ВИДЕО)

На снимката се гледа паркиран BMW X6 кој го отклучува професионалец кој успева за помалку од половина минута да го отклучи и стартува. Инаку, BMW X6 е познат како автомобил кој има висока технолошка заштита. Кои се најмногу крадени модели на BMW во Русија за минатата година можете да видите на овој графикон. Доколку поседувате автомобил нема да ви

Здравје

Подготвени ли сте да пиете вода на јапонски начин и да се ослободите од вишокот килограми?

Подготвени ли сте да пиете вода на јапонски начин и да се ослободите од вишокот килограми?

Јапонскиот ритуал на утринско пиење вода и будење на телото несомнено ќе ви предизвика интерес. Некои од нас пијат минимални количини на вода. На прашањето - зошто го прават тоа, имаат едноставен одговор - Затоа што не сум жедна. Сепак, изгубената вода во текот на денот мора да се надомести. Преку исфрлањето на урината, потењето и другите процеси кои

Ги фрлате семките од лубеница? ГРЕШИТЕ – ЕВЕ ЗОШТО

Ги фрлате семките од лубеница? ГРЕШИТЕ – ЕВЕ ЗОШТО

Голем број луѓе ги фрлаат семките од лубеницата кога го јадат ова овошје, но не би требало да е така. Семето од лубеницата е здраво, иако ќе се согласите дека не е толку вкусно како лубеницата. Сепак, нутриционистите советуваат да го изедете заедно со овошјето бидејќи е богато со протеини, витамин Б, магнезиум… Овие состојки го намалуваат нивото на

Чистач на црниот дроб од само 2 состојки: Направете напиток кој ќе ве препороди

Чистач на црниот дроб од само 2 состојки: Направете напиток кој ќе ве препороди

Црниот дроб е најголемата жлезда во човечкото тело, а неговата улога е да се отстранат штетните материи од телото. Сепак, понекогаш му треба помош во отстранувањето на токсините, а тоа може да се направи лесно и природно. За да овој орган секогаш биде во топ форма, помогнете му, со тоа што ќе направите напиток од само две состојки. КАКО ВАШЕТО ТЕЛО

105 годишна жена ја открива нејзината тајна за долговечност

105 годишна жена ја открива нејзината тајна за долговечност

Хенк Граниер има 105 години. Сигурно ќе помислите дека за волку длабока старост се потребни спорт и посебен режим на исхрана, но Гарниер има поинаква приказна. Таа тврди дека својата младост ја живеела во полн здив, не пазела на исхраната и не спортувала. Целиот свој живот пушела цигари, пиела алкохол и се забавувала до раните утрински часови. „Пиев

Храна

Компир салата со туна

Компир салата со туна

Потребни состојки: 500 грама компири 2 големи конзерви туна 2 главици кромид 100 грама пченка од конзерва 100 грама шери домати магдонос и сол Начин на подготовка: Компирите сварете ги, па излупете и исечете ги на коцки, а потоа посолете. Во чинијата додадете ги туната, кромидот исечен на тенки резанки, шери доматите на четвртинки и пченката и магодоносот

Сладолед со јогурт и малини

Сладолед со јогурт и малини

Потребни состојки: 400 гр свежи малини 75 гр шеќер во прав 1 јајце 400 гр полномасен јогурт Начин на подготовка: Исчистете ги малините, измијте ги и одвојте од нив 150 грама. Измиксирајте ги со една лажица шеќер во прав. Јајцето изматете го на пареа со останатиот шеќер, па добиената смеса измешајте ја со јогуртот. Одвојте ¼ од јогуртот и измешајте

Витаминска чорба со млада зелка и тиквици

Витаминска чорба со млада зелка и тиквици

СОСТОЈКИ: 1/2 кг млада зелка 1 свежа пиперка 1 главица кромид 1 поголем домат 1/2 кг тиквици 2 моркови 2 компири 1 мала шолја ориз бибер сол масло магдонос НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: На масло пропржете ситно сечкан кромид, додајте моркови исечкани на кругови, па кога и тие малку ќе се пропржат додајте сечкана пиперка, а потоа млада зелка исечкана на коцки

Лесна и освежителна кремаста салата

Лесна и освежителна кремаста салата

СОСТОЈКИ: 2 големи краставици 400 мл. грчки јогурт 2 чешни лук сол маслиново масло лимонов сок ПОДГОТОВКА: Се лупат краставиците и се рендаат во сад. Потоа се става сол и се меша, па се остава покриена да стои бар 20 минути. Потоа, салатата се цеди, а лукот убаво се ситни да нема парчиња. Се става јогуртот со краставиците, се меша, се става и лукот,