pochina-najstarata-zhena-vo-svetot-imashe-117-godini

Почина најстарата жена во светот – имаше 117 години

Таратур | пред 18 минути

Јапонката Наби Тајима, за која се веруваше дека е најстара жена во светот, почина во 117 година од животот, соопштија јапонски медиуми. Таџима почина вчера вечерта во болницата во градот Кикаи, во јужниот дел од Јапонија, каде се наоѓаше уште од...

brachnite-partneri-koi-se-i-najdobri-prijateli-se-mnogu-posrekni-vo-zhivotot

Брачните партнери кои се и најдобри пријатели се многу посреќни во животот

Кафе пауза | пред еден час

Со стапувањето во брак доаѓаат и голем број прашања, грижи и двоумења. Да се биде вљубен е едно, но ако партнерите си се и најдобри другари, тогаш ситуацијата е полесна и порелаксирана. Поради тоа, често се вели дека во животот постојат и потешки...

mebel-od-pariskiot-hotel-ric-prodaden-za-rekordni-7-3-milioni-evra

Мебел од парискиот хотел „Риц“ продаден за рекордни 7,3 милиони евра

Кајгана | пред 33 минути

Париз, 22 април 2018 (МИА) – Луксузен мебел од легендарниот париски хотел „Риц“ беше продаден на аукција за рекордни 7,3 милиони евра, соопшти аукциската куќа „Арткуриал“. Хотелот, кој е отворен во 1989 година и извесен период бил дом на Ернест...

mamo-zoshto-plachesh-prikazna-koja-mora-da-se-prochita

„Мамо зошто плачеш?“ – приказна која мора да се прочита

Орбис | пред еден час

Едно момче ја прашало својата мајка: „Зошто плачеш?” „Затоа што сум жена.” – му одговорила таа. “Не разбирам.” – рекло момчето. Мајката само го прегрнала и кажала „Никогаш и нема да разбереш.” Подоцна го прашало својот татко: „Зошто мама плаче без...

ovie-zhenski-osobini-gi-privlekuvaat-mazhite-poveke-od-izgledot

Овие женски особини ги привлекуваат мажите повеќе од изгледот

Курир | пред еден час

Ако мислевте дека морате да имате совршено лице или тело за да им привлечете внимание на мажите – се лажете. Повеќето од нив сметаат дека жените со малку понезабележлива шминка се многу попривлечни и дека во нивното друштво се чувствуваат...

nevoobichaen-specijalitet-stana-hit-vo-london

Невообичаен специјалитет стана хит во Лондон

Нова Македонија | пред 6 часа

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондончани и извесен период имаше долги редици пред угостителскиот објект „Максвелс бар и грил“ за да се купи овој производ. Менаџерот на овој бар во Лондон, Ентони Најт, наведува дека за да го усовршат...

rodnini-na-umetnicata-kalo-ja-sprechija-prodazhbata-na-kuklata-frida-barbi

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Сител | пред еден час

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Кало соопштија дека успеале да ја спречат продажбата на куклата „Фрида Барби“ до завршување на судскиот процес. Една од роднините на уметницата, Мара де Анда Ромеро, изјави дека компанијата „Мател“...

500-000-evra-za-operacii-a-sepak-ne-e-ken

500.000 евра за операции, а сепак не е Кен

Инфо Центар | пред еден час

Алвес по отстранувањето на 11. и 12. ребро морал долго да носи корсет и воопшто да не го соблекува, за да го постигне својот сон и да има тенка половина и да ја носи својата омилена облека. "Но изгледам послабо само кога носам корсет на себе. Кога...

istrazhuvanje-proletnite-bebinja-se-pomalku-depresivni

Истражување: Пролетните бебиња се помалку депресивни

Орбис | пред 28 минути

Поединечни истражувања тврдат дека годишната доба во која е родено вашето дете во голема мера влијае на неговото здравје и развој. Еве за што станува збор. Студиите покажаа дека жените што живееле во 19-от век, а се родиле на пролет, живееле подолго...

doznajte-koja-mu-e-omilena-seks-poza-spored-horoskopskiot-znak

Дознајте која му е омилена секс-поза според хороскопскиот знак

Вистина | пред 3 часа

Овен Овните се познати по тоа што сакаат брз, агресивен и груб секс. Пробајте предизвикувачка поза одзади, во која тој седи на креветот со испружени нозе додека вие лежите на неговите нозе, сосема испружени, свртени со грбот кон него. Оваа поза ви...

brak-od-pekolot-natasha-bekvalac-zamalku-ke-go-izgubela-bebeto-shto-i-pravel-luka

БРАК ОД ПЕКОЛОТ: Наташа Беквалац замалку ќе го изгубела бебето-што и правел Лука?!

Женски магазин | пред 39 минути

Наташа Беквалац наводно завршила во болница во шестиот месец во бременоста поради стресот кој, каков тврдат нејзините пријатели го доживеала по караницата со сопругот Лука Лазукиќ. Пејачката тогаш, според зборовите на добро упатен извор, добила...

so-mrezhen-kabel-vashiot-televizor-ke-stane-android-tv

Со мрежен кабел вашиот телевизор ќе стане Android TV

Reporter.mk | пред 4 часа

За сите оние кои имаат LCD, LED, Plasma или OLED телевизор кој не е паметен, еве одличен начин да го надградат само со еден мрежен кабел – оној што се користи за да ги поврзете вашите уреди на вашиот рутер. InnSpire е компанија која вгради компјутер...

astronomski-kalendar-22-april

Астрономски календар – 22 април

Флеш | пред 4 часа

Денеска е  22 април 2018 година, 112-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 253 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 45 минути,  а ќе зајде во 19 часот и 21 минута. Денов трае 13 часа и 36 минути. Месечината, која е во...

bekvalac-gi-spakuva-kuferite-i-pobegna-so-bebeto

Беквалац ги спакува куферите и побегна со бебето

Прес 24 | пред 4 часа

Наташа Беквалац во петокот со ќерката Катја и сестрата Кристина, замина во Нови Сад за да се тргне од хаосот кој настана откако настана инцидентот со сопругот Лука Лазукиќ. Таа како што пренесува нејзин пријател на социјалните мрежи, истакнала дека...

ne-mozhele-da-si-poveruvaat-od-nebo-padnale-devet-tona-zlato-eve-i-kako

Не можеле да си поверуваат: Од небо паднале девет тона злато, еве и како

Sky | пред 4 часа

Неверојатна ситуација на аеродромот во Јакутск: Од небо паѓал златен дожд. (Фото: РТ) Станува збор за необичен авионски инцидент во Русија. Авион Антонов Ан-12, превезувајќи девет тона злато на релација Рудник Купол – Краснојарск, запрел да дополни...

dijabetes-mehanizam-vidovi-i-ishrana

Дијабетес: Механизам, видови и исхрана

Живеј Здраво | пред 3 часа

Шеќерна болест или дијабетес (лат. Дијабетес мелитус) е состојба на зголемување на нивото на шеќер во крвта, поради послаб или целосен престанок на работата на панкреасот односно поджелудочната жлезда, кој го произведува хормонот инсулин. Исто така,...

sedum-proizvodi-shto-gi-topat-masnotiite

Седум производи што ги топат маснотиите

Вистина | пред 3 часа

Ако сакате да ослабнете, не ја гледајте храната како ваш непријател. Напротив, со изборот на вистинските производи ќе изгубите повеќе килограми отколку гладувајќи и броејќи калории. Ви претставуваме седум производи кои ефикасно ги топат маснотиите....

baba-vangja-ostavila-spisok-so-narodni-lekovi-lechat-se-od-glava-do-peti

Баба Ванѓа оставила список со народни лекови: Лечат се од глава до пети

Вистина | пред 3 часа

Народната медицина нуди многу решенија за болестите, болките и тегобите. Овие рецепти се верува дека ги оставила токму Баба Ванѓа. Ако ве мачи алергија земете мало лажиче пелин и ладна вода, оставете го навечер, па наутро процедете и пијте по оброк....

zheljko-ja-odbra-jovana-i-ja-ostavi-nejzinata-koleshka-eve-kako-taa-izgleda-denes-galerija

Жељко ја одбра Јована и ја остави нејзината колешка – Еве како таа изгледа денес (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 | пред 2 часа

Познатата водителка исполнета е и на емотивен план – таа е во сериозна петгодишна врска, а оваа есен со свршеникот, со кого се сврши во март оваа година, планираат и свадба. Станува збор за Адриана Чортан (37) која најмногу се прослави како девојка...

dieta-liposukcija-gi-topi-kilogramite-bez-nikakva-operacija-chesto-ja-drzhat-monika-beluchi-i-djenifer-aniston

Диета „липосукција“: Ги топи килограмите без никаква операција, често ја држат Моника Белучи и Џенифер Анистон

Република | пред 3 часа

Иако ја нарекуваат липосукција, станува збор за режим на исхрана и нема нинакво одење под нож. Оваа диета, доколку дисциплинирано се придржувате до неа, гарантира успех и позитивни промени на вашето тело и здравје. Често ја користат актерките Моника...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност