притисни ентер »

Топ вести

Актуелно

Имал ментални проблеми, па јадел шајки: Кога докторите му ги отвориле желуникот, останале шокирани од тоа што го најдоа

Имал ментални проблеми, па јадел шајки: Кога докторите му ги отвориле желуникот, останале шокирани од тоа што го најдоа

Имал ментални проблеми, па јадел шајки: Кога докторите му ги отвориле желуникот, останале шокирани од тоа што го најдоа Лекари во главниот град на Етиопија, Адис Абеба од желудник на 30-годишен пациент извадиле 122 шајки и уште некои остри предмети. Пациентот веќе 10 години имал ментални проблеми и пред две години престанал со терапија со лекови. Според

Лавица убила лав по осум години заеднички живот во Зоолошка

Лавица убила лав по осум години заеднички живот во Зоолошка

Лавица убила лав по осум години заеднички живот во Зоолошка

Вистински хит на интернет: Ова се најсреќните земји во Европа, еве како е рангирана Македонија

Вистински хит на интернет: Ова се најсреќните земји во Европа, еве како е рангирана Македонија

Честопати се поставува прашањето колку една нација е навистина среќна. Своевремено, во медиумите се појави информација дека граѓаните на државата Бутан се најсреќните луѓе на светот. Врз основа на тоа, интересно е да се истражи и што е со Европа и која земја има среќно население, а која не. Одговорот на тоа прашање го дава и оваа мапа од 2017 година

Во овој ресторан во Милано можете да платите оброк со бројот на Инстаграм пријатели

Во овој ресторан во Милано можете да платите оброк со бројот на Инстаграм пријатели

Промоцијата на социјалните мрежи стана исклучително важен маркетиншки фактор во денешно време. Тоа го препознаа и го искористија на најдојбар можен начин и сопствениците на еден ресторан во Милано, кој на муштериите им нуди можност за плаќање според бројот на нивните Инстаграм пријатели. Матео и Томазо Питарело , сопственици на миланскиот ресторан

Дама со беспрекорен стил: Како Викторија Бекам се качи на тронот од успехот? (ФОТО)

Дама со беспрекорен стил: Како Викторија Бекам се качи на тронот од успехот? (ФОТО)

Таа влезе во светот на модата во април 2008 година и никој од тој свет не веруваше дека ќе успее во дизајнерските води. Но, оваа година, Викторија прослави десет години од постоењето на нејзиното модно кралство на Лондонската модна недела, што е добар показател за нејзиниот успех. -Тоа што го постигнав во изминатите десет години е многу повеќе од она

Се јавил по шега во Итната помош дури 314 пати и добил 20 месеци затворска казна

Се јавил по шега во Итната помош дури 314 пати и добил 20 месеци затворска казна

Се јавил по шега во Итната помош дури 314 пати и добил 20 месеци затворска казна

Каериерата пред се: Овие знаци рушат се пред себе да го стигнат ВРВОТ на нивната кариера?!

Каериерата пред се: Овие знаци рушат се пред себе да го стигнат ВРВОТ на нивната кариера?!

Не велиме дека тие не се способни за љубов и сериозни односи, но за тоа да го постигнат веројатно би требало да вложат многу време и напор. Нивниот ум е постојано на работа ако го работат она што го сакаат, така што не можат да пронајдат простор за било што друго, па дури ниту за љубов. За овие знаци на Зодијакот, работата е поважна од љубовта. Овен

Четири хороскопски знаци кои ги кријат емоциите „како змија нозете“

Четири хороскопски знаци кои ги кријат емоциите „како змија нозете“

Тие никогаш нема емотивно да ви се отворат и што и да се обидете да извлечете од нив – нема да успеете. Кои 4 хороскопски знаци се склони на тоа да ги кријат своите емоции (и мисли) и никако нема да ви се доверат? Рак Овој знак, иако е најголемиот емотивец, исто така е и највештиот во нивното криење. Посебно кога се повредени сакаат да се затворат

Ова се најсовршените маж и жена: Без шега, експерти дојдоа до одговорот како треба да изгледаат (ФОТО)

Ова се најсовршените маж и жена: Без шега, експерти дојдоа до одговорот како треба да изгледаат (ФОТО)

Тимот експерти од Мен Фармација истакна дека се направени слики од совршениот маж и жена, така што се комбинирани фотографии од славните личности кои се прогласени како најпривлечни и најпосакувани. Комбинацијата од привлечни жени и мажи, нивните црти на лицето и останатите карактеристики доведоа до совршениот маж и жена, сметаат експертите. Така,

Истрајни и посветени личности кои не им веруваат на луѓето: 10 работи кои треба да ги знаете за Јарците

Истрајни и посветени личности кои не им веруваат на луѓето: 10 работи кои треба да ги знаете за Јарците

Луѓето родени во знакот Јарец се карактеризираат со упорност, посветеност и истрајност. Тие се трпеливи, сакаат судбината да ја имаат во свои раце и полека, но сигурно се движат кон зацртаната цел. Тие се верни на своите принципи и никогаш не се откажуваат. Пријателствата кои ги формираат се искрени, а нивните љубовни односи страствени и длабоки. Ова