dusha-da-ve-zaboli-eve-kakvi-sè-luksuzni-avtomobili-skapuvaat-vo-prashina

Душа да ве заболи: Еве какви сè луксузни автомобили скапуваат во прашина

Орбис | пред 18 минути

Сите добро знаеме дека Дубаи во последниве неколку години стана еден од најбогатите градови и дефинитивно една од најпосетуваните дестинации на светот. Не е изненадување да во ваков град се наоѓаат и голем број скапоцени автомобили. Меѓутоа, она што...

baba-go-shokira-zhirito-vo-britanskiot-talent

Баба го шокира жирито во британскиот талент!

Таратур | пред 33 минути

Од шоуто „Британија има талент“ ни доаѓаат навистина интересни настани, но синоќешниот настап на една 68-годишна жена е навистина посебен. Таа излезе на сцената, се претстави и почна да се соблекува. Сите гледаа во неверување и не очекуваа ништо...

dechko-ѝ-pravi-na-svojata-devojka-smeshna-finta-so-bukvata-b-gledajte-shto-se-sluchuva

Дечко ѝ прави на својата девојка смешна финта со буквата Б. Гледајте што се случува

Вести24 | пред еден час

Дечко ѝ прави на својата девојка-плавуша смешна финта со буквата Б. Ја натера да го фрли фустанот во јавност. На англиски буквата Б се изговара исто како и зборот пчела. Тој и вели имаш Б на фустанот а таа слуша дека има пчела....

pipa-midlton-e-bremena

Пипа Мидлтон е бремена

Слободен печат | пред 3 часа

Британката Пипа Мидлтон, сестра на војвотката Кејт Мидлтон, е бремена. Таа го чека своето прво дете со експертот за финансии Џејмс Метјуз. Терминот за прородување е во октомври. Веста посебно ја развеселила Кејт, која треба да се породи овој месец....

koj-horoskopski-znak-najteshko-se-nosi-so-problemite

Kој хороскопски знак најтешко се носи со проблемите?

Курир | пред 5 часа

Дамите во овој хороскопскиот знак често пати немаат сила да се соочат со животот и проблемите кои тој со себе ги носи. Веројатно претпоставувате дека станува збор за меланхоличниот Рак. Кога ќе се случи нешто лошо, тие многу пати знаат да дигнат...

dremkata-ne-znae-za-mesto-i-vreme-bitola

Дремката не знае за место и време (:Битола)

Мотика | пред 6 часа

Автор: Филипандро...

vo-tri-situacii-nikako-ne-smeete-da-kazhete-te-sakam

Во три ситуации никако НЕ смеете да кажете ТЕ САКАМ!

Exclusive | пред 2 часа

Пред да ја донесете конечната одлука, прочитајте во кои случаеви зборовите ТЕ САКАМ не смеете да ги употребите иако сте зааљубени до уши и размислувате на таа личност и начинот како да и ги кажете магичните зборови, односно да изјавите љубов. Ако...

vardar-deneska-ke-gostuva-pred-10-000-gledachi

Вардар денеска ќе гостува пред 10.000 гледачи

Фактор | пред 18 минути

Европскиот првак Вардар денеска ќе гостува во една од најпознатите ракометни сали во Европа. „Шпаркасе Арена“ на првата средба од четвртина-финалето против великанот Кил во ракометната Лига на шампиони. Германците пред два дена објавија дека 9.600...

posebna-musaka-namesto-kompir-i-meso-leb-i-pechurki-neverojaten-deliaktes

Посебна мусака: Наместо компир и месо, леб и печурки – неверојатен делиактес

Скопје24 | пред 23 минути

Направете вкусен и кремав ручек со печурки.Ова е рецептот: СОСТОЈКИ: – 500 гр. шампињони – 2 главици кромид 100 гр. сланина 2 лажици масло 2 чешни лук 10 кришки леб 250 мл. млеко 200 мл. кисела павлака 3 јајца вегета магдонос сол бибер оригано...

pobaral-pari-no-na-negovo-iznenaduvanje-dobil-rabota-iako-toa-ne-go-ochekuval

Побарал пари но на негово изненадување добил работа иако тоа не го очекувал

Македонија 24 | пред 23 минути

Му понудила работа во своето кафуле во Минеаполис во Минесота. Дошол да побара пари таа, не го одбила кога дошол во кафулето, но го прашала зошто нема работа. Како што кажал често добивал откази и имал тешко минато, поради што бил принуден да моли...

najkreativnoto-tablo-za-matura-vo-makedonija-doagja-od-kochani

Најкреативното табло за матура во Македонија доаѓа од Кочани

За Се | пред еден час

Место црно бело, традиционално табло, учениците од сообраќајната струка од СОУ “Гошо Викентиев” – Кочани го имаат најкреативното табло на сите времиња во Македонија. Класот  IV-С се одлучил покрај вообичаените фотографии да направи и едни уникатни...

srekata-so-pari-ne-se-kupuva-no-kolku-pari-vi-se-potrebni-za-da-si-obezbedite-podolg-zhivot

СРЕЌАТА СО ПАРИ НЕ СЕ КУПУВА но колку пари ви се потребни за да си обезбедите подолг живот?

Фактор | пред 53 минути

Парите не можат да купат љубов, но можат да купат подобро здравје. За да живеат што е можно подолго, богатите во светот се подготвени да платат. Во текот на изминатите неколку децении, животниот век на просечниот човек се зголеми речиси насекаде во...

pred-poslednata-sezona-majkata-na-zmejovite-ima-poraka-za-fanovite-na-game-of-thrones

Пред последната сезона: Мајката на змејовите има порака за фановите на „Game of Thrones“

Бриф | пред 58 минути

Ѕвездата на мега-популарната серија „Game of Thrones“, Емилија Кларк, позната како мајката на змејовите, ги покани сите љубители на популарната серија да се пријават на натпреварот во кој победникот ќе го посети Белфаст и ќе присуствува на снимањето...

amerikanska-ubavica-sara-zhan-andervud

Американска убавица: Сара Жан Андервуд

Кајгана | пред еден час

Сара Жан Андервуд е американски модел, родена на 26 март 1984 година во Портланд во Орегон, а исто така се занимава и со актерство, односно се појавуваше на телевизиските екрани во улога на водителка. Американката ужива во активности на отворенo,...

chuvajte-gi-fustanite-na-baba-vi-vredat-iljadnici-evra

Чувајте ги фустаните на баба ви, вредат илјадници евра

Мактел | пред еден час

...

ovoj-seksapilen-tanc-ima-poveke-od-7-milioni-pregledi

Овој сексапилен танц има повеќе од 7 милиони прегледи

Македонија Денес | пред еден час

За танцот има голем број дефиниции но една филмска реплика е идеална за описот на ова видео уживање: ТАНЦОТ Е ВЕРТИКАЛАН ЕКСПРЕСИЈА НА ХОРИЗОНАТАЛНАТ СТРАСТ! Уживајте во оваа умешност: Тие едноставно се родени да бидат лидери! Припадничките... Три...

top-pet-restorani-koi-ke-vi-go-dadat-najdobriot-pogled-na-svetot

ТОП ПЕТ ресторани кои ќе ви го дадат најдобриот поглед на светот

Фактор | пред 2 часа

Совршено кулинарско задоволство започнува со добро зготвен и сервиран оброк, но тоа не е се. На вашето задоволство влијаат уште многу нешта. Важен впечаток остава ентериерот на ресторанот, мебелот и целокупниот дизајн на ентериерот, услугата на...

poznati-lugje-koi-misteriozno-ischeznale

Познати луѓе кои мистериозно исчезнале

MK News | пред 2 часа

Смртта на Натали Вуд. Црната Далија. Бермудскиот триаголник. Дали Тони Сопрано умре на крајот на „The Sopranos?“ – необјаснети исчезнувања за луѓе кои сите легално биле прогласени за мртви иако нивното тело никогаш не било пронајдено, а и ден денес...

hrvatska-za-vlatko-stefanovski-blaze-ѝ-na-makedonija-shto-go-ima

Хрватска за Влатко Стефановски: Блазе ѝ на Македонија што го има

еМАГАЗИН | пред 2 часа

Влатко Стефановски за Македонија е она што Ван Морис е за Ирска, неколку децениски амбасадор, автор, интерпретатор на домашниот мелос во различни варијации за сите оние кои сакаат да го слушаат, а кругот на оние кои го почитуваат само се проширува,...

chasovnikot-ke-vi-otkrie-koj-organ-ne-vi-funkcionira-dobro

Часовникот ќе ви открие кој орган не ви функционира добро

Скопје24 | пред 2 часа

Треба да се одбегнуваат некои активности во време кога енергијата на органите во таа активност е најниска. Докторите по кинеска медицина, своите пациенти најпрво ги прашуваат во кој период од денот им се појавуваат пореметувањата во телото....

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност