притисни ентер »

Топ вести

Тенис

Дел Потро се врати на тренинзи, очекува сигурен кам-бек

Дел Потро се врати на тренинзи, очекува сигурен кам-бек

Поранешниот шампион од САД опен, Хуан Мартин дел Потро се врати на тренинзите по сериозната повреда на коленото од пред два месеци, уште една во низата на повреди кои го следат Аргентинецот во кариерата. Делпо имаше одлична 2018 во која беше финалист на САД опен (каде што загуби од Новак Ѓоковиќ), ја освои првата АТП Мастерс 1000 титула во Индијан

Многу работи во тенисот ќе се променат – Лондон губи најмногу

Многу работи во тенисот ќе се променат – Лондон губи најмногу

Голема промена се планира да се случи во светскиот тенис. Најдобрите светски тенисери на крајот од секоја година играат завршен турнир, попознат како АТП финале во Лондон, тоа таму се игра веќе 10 години, ќе се игра до 2021 година, но потоа веројатно се менува локацијата. Следниот договор АТП со новиот домаќин ќе го потпише од 2021 година до 2025,

Го мести нишанот: Ѓоковиќ почна со подготовки за 2019 година

Го мести нишанот: Ѓоковиќ почна со подготовки за 2019 година

Фото: telegraph.co.uk Новак Ѓоковиќ, се чини, заврши со одморот меѓу две сезони. Српскиот тенисер објави видео клип на социјалните мрежи што упатува на заклучок дека почна со подготовки за 2019 година. Тренинг сесијата на најдобриот светски тенисер за годината што изминува е веројатно во Монако, но не е исклучена можноста и да е во Белград со оглед