притисни ентер »

Топ вести

Сцена

Замина уште една „ха-це“ легенда: Почина Вини Пол – еден од основачите на Пантера

Замина уште една „ха-це“ легенда: Почина Вини Пол – еден од основачите на Пантера

Вини Пол Ебот, братот на хеви-метал легендата Дерел „Дајмбег“ Ебот и еден од основачите на хеви метал бендот Пантера, почина вчера вечер на 54-годишна возраст. --------------------------------- ПОНУДА ШТО НЕ СЕ ПРОПУШТА!!! Земи бонус од 6.000 денари на Coinbet24 ТУКА! --------------------------------- Засега нема информации за причината за смртта на

Лепа Брена со сличен фустан како на Серена Вилијамс на кралската свадба

Лепа Брена со сличен фустан како на Серена Вилијамс на кралската свадба

Лепа Брена во текот на свадбата на посинокот Филип и колешката Александра се преслекувала три пати, сменила три фустани. За венчавката во црквата „Василиј Острошки“ Брена избрала фустан, тоалета, во лаванда боја, со мала шапка со пердуви. Многумина веднаш забележале дека креацијата им е од некаде позната, па брзо се сетиле дека речиси иста тоалета

Мрачен профил на најпосакуваниот актер: Како тој го допре дното?

Мрачен профил на најпосакуваниот актер: Како тој го допре дното?

Мрачен профил на најпосакуваниот актер: Како тој го допре дното? Популарното музичко списание минатиот четврток објави мрачен разоткривачки профил на Џони Деп, документирајќи ги финансиските проблеми на актерот, пиењето и многу, многу повеќе. Финансиските проблеми на Деп почнале пред речиси една деценија, кулминирајќи во сегашната правна битка. Манделови

Џони Деп: Го допрев дното

Џони Деп: Го допрев дното

Актерот Џони Деп во интревју за списанието „Ролинг стоун“ прв пат соопшти детали за банкротот, пороците и животот по разводот. За време на интервјуто Деп пушел мешавина од тутун и марихуана, а новинарот на „Ролинг стоун“ забележува дека испил и поголемо количество вино. – Не е точно дека трошам 30.000 долари на вино, трошам многу повеќе, истакнува

Меган Маркл е бремена. Чекаат близнаци

Меган Маркл е бремена. Чекаат близнаци

Магазинот ОК објави вест дека принцезата Меган Маркл е бремена и дека со принцот Чарлс чекаат близнаци. За радосната вест дознале на медениот месец, а прво ја споделиле со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Војвотката на Сасекс и нејзиниот сопруг се исклучително среќни. Тие не очекуваа тоа да се случи толку брзо. Тоа е големо изненадување за нив, вели

Направил сцена на семејна прослава: Игор и го скршил мобилниот на Севернина

Направил сцена на семејна прослава: Игор и го скршил мобилниот на Севернина

Иако пред јавноста Северина и Игор Којиќ сакаат да прикажат дека имаат совршен брак, по се изгледа дека не е така. Како што пренесува таблоидот „Скандал“, сопружниците неодамна присуствувале на семејна прослава кај фолк-пејачот Кеба Којиќ, каде толку многу се скарале што Игор и’ го скршил мобилниот телефон на својата популарна сопруга. Која е причината

Видео: Блу Ајви не сака да го гледа спотот на Бијонсе и Џеј Зи

Видео: Блу Ајви не сака да го гледа спотот на Бијонсе и Џеј Зи

И децата на познатите знаат понекогаш да се засрамат поради однесувањето на нивните родители, а токму тоа и се случи на малата Блу Ајви, ќерката на славниот пар Бијонсе и Џеј Зи. На видео-снимка која се појави на социјалните мрежи се гледа како малото девојче се засрами кога почна провокативниот видео спот, па се сокри позади бариерите. Видео: Блу

Утре завршува фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Утре завршува фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Со комедијата на народниот театар „Антон Панов“ од Струмица, „Дванаесеттата ноќ – спроти Водици“, вечерва завршува натпреварувачкиот дел на меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“. Покрај оваа претстава за најдобра режија, најдобар актер, најдобра актерка, гран при за најдобра претстава во целост и за награда за уметнички впечаток, ќе

Ќерката на Ацо Пејовиќ го фати бидермаерот на свадбата кај Пријовиќ-Живојиновиќ

Ќерката на Ацо Пејовиќ го фати бидермаерот на свадбата кај Пријовиќ-Живојиновиќ

Откако целиот Балкан зборуваше за свадбата на Александра и Филип, овој пат во центарот на вниманието се најде и ќерката на пејачот Ацо Пејовиќ. Ацо Пејовиќ беше кум на младенците Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, а неговата ќерка имаше уште еден повод за славење на свадбата. Магдалена го фати бидермаерот и веднаш истиот го постави на социјалните

Наташа Беклавац објави преслатко видео со ќеркичката

Наташа Беклавац објави преслатко видео со ќеркичката

Наташа Беквалац по целата драма што и се случи со сопругот пејачката се врати во Ченеј, каде ужива со своите ќерки Хана и Катја. Таа на социјалните мрежи објави снимка од ќерката Катја, така што ја бакнува по целото тело, додека таа гласно се смее. Пејачката под сликата напиша „Живот“. Zivot❤ A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on Jun 21,

Голови и интересни моменти