притисни ентер »

Топ вести

Мода

Тивко исчезнување на македонските дијаманти

Тивко исчезнување на македонските дијаманти

Автор: Небојша Толески Не е дека сме немале личности со стил! Низ македонското време поминале неколку вистински стилски икони и оставиле траен белег врз цели генерации со својата појава, став, облека, дрскост, присебност и автентичност. И секој од нив носел на себе така вешто комбинирани парчиња што создавале восхит или негодување насекаде. Биле обожувани

Среда во маичка на пруги + тексас здолниште

Среда во маичка на пруги + тексас здолниште

Конечно среќна среда! Денеска бидете шик девојка и одберете интересни парчиња во кои ќе уживате во текот на денот. Носиме тексас здолниште како едно од омилените ретро парчиња на девојките кои и денеска ги обожаваме. Комбинирајте го со памучна маичка во црвено – бели пруги и едноставни бели патики кои се совршени за уживање. Имајте супер ден! Фото:

Изгледа дека стилот сепак се купува, Французите бесни на тоа колку пари трошат Емануел и Брижит Макрон за гардероба!

Изгледа дека стилот сепак се купува, Французите бесни на тоа колку пари трошат Емануел и Брижит Макрон за гардероба!

Откако ја доби функцијата на прва дама на Франција, Брижит Макрон воедно стана и модна икона. Секогаш е беспрекорна и се одликува со францускиот шик, отменост и софистицираност. Секој нејзин чекор го следи и нејзиниот сопруг Емануел, па овој пар кога е заедно секогаш е совршено стилизиран. Сепак, сè има своја цена. Имено, претседателот на Франција

Северина го ископира стилот на Џенифер Лопез

Северина го ископира стилот на Џенифер Лопез

Северина Којиќ е позната по експериментите со својот стајлинг, па токму затоа и не не’ изненади нејзиното издание за време на еден неодамнешен настап на кој се појави во црвен комбинезон, чантичка околу половината (најомразениот моден детаљ во 1990-тите) и ултрадолго опавче, поради кое во голема мера потсетваше на својата славна колешка Џенифер Лопез

Откријте ги мејкап производите за совршен мачкин поглед!

Откријте ги мејкап производите за совршен мачкин поглед!

Шик, секси, безвременски модерни.. Зборувам, се разбира за мачкини очи кои се толку посакувани од жените насекаде во светот. Сега, парискиот бренд Bourjois ја открива тајната на толку многу посакуваните мачкини очи. Мисијата на Bourjois е да ја направи убавината како забава и без напор. Тоа е причината зошто се создадени врвни мејкап производи за постигнување

Како ја вратив мојата природна боја на косата со Colour B4?

Како ја вратив мојата природна боја на косата со Colour B4?

Веќе подолг период посакував да ја вратам мојата природна боја на косата. Користам полутрајни бои за коса, но не сум ја видела својата природна нијанса веќе со години. Генерално, ја бојадисувам мојата коса еднаш месечно, но таложењето на фарбите предизвикаа нерамномерна нијанса неколку сантиметри под коренот. Тука на сцена настапува Colour B4 . Како

Градови во Италија кои вреди да ги посетите, а не се Рим и Милано!

Градови во Италија кои вреди да ги посетите, а не се Рим и Милано!

Италија не се само Милано, Рим, Венеција, градови што се најчесто во понудата на нашите туристички агенции. Доколку сакате да ја доживеете оваа држава уште поубаво, или сакате да видите повеќе од неа, тогаш наш предлог е да ги посетите градовите што се наоѓаат на брегот на Медитеранското море. Колоритните куќи ќе ве освојат веднаш, а во продолжение

Селена Гомез и Coach имаат нова кул колекција за млади

Селена Гомез и Coach имаат нова кул колекција за млади

Иако одамна беше најавена, конечно пристигна новата колекција на популарната музичка ѕвезда Селена Гомез со одличниот бренд Coach. Таа не ги изневери нејзините обожаватели ниту овојпат, претставувајќи колекција полна шик парчиња кои ќе ги обожава секоја млада личност на планетава. Во истата пејачката смести џемпери, памучни блузи на долги ракави, свилени

Тренд аларм: Џинс + бела маичка + впечатливо кимоно

Тренд аларм: Џинс + бела маичка + впечатливо кимоно

Нема ништо подобро од едноставна комбинација „зачинета“ со некое впечатливо парче кое истовремено е и удобно. Тренди парчињата што денеска сакаме да ви ги прикажеме се едноставни фармерки со висок струк во светла нијанса како едни од омилените на девојките оваа сезона. Истите се неодоливи бидејќи можете да ги комбинирате со што и да посакате, во случајов,

Кул невеста во авангардна венчаница – дизајн на Елена Лука

Кул невеста во авангардна венчаница – дизајн на Елена Лука

Венчалниот фустан носи посебна симболика. Неговата посебност е во приказната која ја раскажува... Таа и припаѓа единствено на невестата. Затоа, венчаницата секогаш треба да биде одраз на карктерот и индивидуалниот стил на невестата – само така нејзината симболика станува комплетна. Индивидуалниот стил не трпи компромис и токму затоа секогаш неповторливи

отвори во апликација