притисни ентер »

Топ вести

Микс

Германија се соочува со казна, ФИФА не дозволува вакво славење на гол

Германија се соочува со казна, ФИФА не дозволува вакво славење на гол

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да ја казни германската репрезентација поради начинот на прослава на победничкиот гол на дуелот со Шведска во саботата (2:1). ФИФА отвори дисциплинска постапка против двајца членови на германската репрезентација, директорот на Сојузот Георг Бехлау и портпаролот на тимот Улрих Фојгт. Двајцата бурно ги искажаа

Јакупи медитерански првак, бронзи за Келебиќ и за Арсовски

Јакупи медитерански првак, бронзи за Келебиќ и за Арсовски

Берат Јакупи Јакупи во категорија до 84 килограми го освои златниот медал по победата во финалето над каратистот од Франција Жеси да Коста Македонија го освои првиот златен медал на Медитеранските игри во Тарагона. По вчерашниот успешен ден на каратистите кога Ненад Келебиќ стигна до бронзата, вчера Берат Јакупи го заокружи успешниот настап на нашата

Пред последното коло на СП само шест репрезентации сигурно одат натаму

Пред последното коло на СП само шест репрезентации сигурно одат натаму

Во пресрет на последните натпревари во третото коло од фазата по групи на светско фудбалско првенство во Русија, само шест национални селекции досега имаат обезбедено пласман во осминафиналето. Втората рунда на мундијалот ја обезбедија домаќинот Русија, Уругвај, Франција, Англија, Белгија и Хрватска. Во последното коло уште десет репрезентации ќе се

Екстра тикет од Coinbet24: Зголемени коефициенти за 20% (25.06.2018)

Екстра тикет од Coinbet24: Зголемени коефициенти за 20% (25.06.2018)

Обложувалницата Coinbet24 излезе со специјална понуда за вас „Екстра тикет“ на кој добивате 20% зголемени коефициенти секој ден. Coinbet24 е една од водечките обложувалници на македонскиот пазар и постојано ја зголемува својата понуда со цел да ги задоволи љубителите на обложувањето. Време е за Мундијал, време е за најдобри коефициенти! Играј на BET365

Авто-трка „Пониква 2018“ од Шампионатот во автомобилизам на Македонија

Авто-трка „Пониква 2018“ од Шампионатот во автомобилизам на Македонија

На патеката Пониква кај Кочани попладнево се возеше втората ридско-брзинска трка во рамки на Државниот и Шампионатот во автомобилизам за Централна Европа. На натпреварот учествуваа дваесетина возачи од авто-мото клубовите од Македонија и Косово, кои беа распределени во пет категории. Во најниската класа А1150 најбрз на патеката долга 6,4 километри

Играле за спротивни екипи, но натпреварот го завршија со страствен бакнеж (ФОТО)

Играле за спротивни екипи, но натпреварот го завршија со страствен бакнеж (ФОТО)

loading... По завршувањето на рагби натпреварот во Австралија две девојки се бакнале, а фотографијата од нивниот канеж го обиколи светот. Откако играле една против друга, партнерките Ванеса Фолиаки и Карина Браун емотивно се прегрнале и банкале по натпреварот. Бакнежот, кој го овековечил фотографот Адам Хед, со следбениците го споделила официјалната

Нина Балабан 11-та со воздушна пушка на Медитеранските игри во Тарагона

Нина Балабан 11-та со воздушна пушка на Медитеранските игри во Тарагона

Една од македонските репрезентативка во стрелаштво не успеа да се пласира во финалето на Медитеранските игри во Тарагона. Охриѓанката Балабан во дисциплината стрелање со воздушна пушка од 10 метри во квалификациите со 617,7 круга го освои 11. место. Златото заврши на градите на Андреа Арсовиќ од Србија, сребрена е Италијанката, Мартина Зивијани, а

Кривична пријава за Александар Маленко

Кривична пријава за Александар Маленко

Генералниот секретар на Пливачката федерација на Македонија, Марјан Соколовски, во интервју за весникот „Вечер“ вели дека Александар Маленко ќе биде гонет со кривична пријава заради лажно претставување како претседател на Пливачката федерација на Македонија, а дополнително ќе добие и прекршочна пријава за своите постапки. Соколовски, кој на крајот

ЦУЦКА НА ДЕНОТ: Ана

ЦУЦКА НА ДЕНОТ: Ана

loading... © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. ЦУЦКА НА ДЕНОТ: Ана

Карлеуша се соблече гола за репрезентацијата

Карлеуша се соблече гола за репрезентацијата

Српската пејачка Јелена Карлеуша на нетрадиционален, но свој начин испратиле порака за поддршка на националната фудбалска репрезентација на земјата. Сопругата на српскиот дефанзивец, Душко Тошич се соблекла угол гола и го бојадиса своето во националните бои на Србија, претворајќи се во живо голо знаме. Таа фотографијата на споделила на социјалните

Голови и интересни моменти