притисни ентер »

Топ вести

Љубов

5 несогласувања кои не смеете да ги решавате преку СМС или Фејсбук

5 несогласувања кои не смеете да ги решавате преку СМС или Фејсбук

Иако се практични, пораките воопшто не се правилен начин за решавање на проблеми во врската. Во секоја врска некогаш доаѓа до некои несогласувања, кога ни се чини дека е полесно да напишеме порака со објаснување, наместо тоа да го решиме со повик или средба. Поради тоа, во најширок радиус треба да избегнувате овие ситуации да ги решавате по СМС или

Заедно се три години но немаат секс: Љубовта може да се искаже и на друг начин!

Заедно се три години но немаат секс: Љубовта може да се искаже и на друг начин!

Шарлот и Џејкоб од Велика Британија се во тригодишна врска, но немаат секс и не планираат да имаат во иднина. Својата приказна, тие ја откриле во една емисија на “BBC”, а тврдат дека нивната врска е совршена иако сексот не е дел од неа. Парот пробал да има секс во првите шест месеци од врската, но тие не биле среќни па затоа одлучиле дека сексот нема

Прирачник за жени | По овие пози обично се завршува во болница | Видео

Прирачник за жени | По овие пози обично се завршува во болница | Видео

Признаваме, изборот на позите навистина ќе ве изненадат – но ова не го измисливме, такви ситуации најчесто се случуваат! Бадијала не постои шоуто “Sex Sent me to ER” на TLC , во кое, искрено, рака на срце, има супер бизарни ситуации, но докажува дека сепак повредите, иако се ретки, навистина се случуваат. Она што е сигурно, е дека не се позите тие

10 неверојатни нешта кои се случуваат кога ќе се вљубите

10 неверојатни нешта кои се случуваат кога ќе се вљубите

Ако вам не ви е баш јасно дали сте вљубени или само ви се допаѓа некој, на вашето тело дефинитивно му е јасно. Луѓето имаат обичај да кажат дека едноставно знаат кога се вљубени, а тоа е така бидејќи нашето тело ни дава сигнали кои укажуваат на тоа. Се менува активноста на мозокот Кога ќе се вљубиме, се активираат 12 делови од нашиот мозок. Еднo истражување

“Секој ден со сопругот имав секс 10 пати на ден, еден ден го одбив, а потоа…”

“Секој ден со сопругот имав секс 10 пати на ден, еден ден го одбив, а потоа…”

“Секој ден со сопругот имав секс 10 пати на ден, еден ден го одбив, а потоа…”

12 причини зошто жените кои гледаат хорор филмови се најдобрите партнерки

12 причини зошто жените кои гледаат хорор филмови се најдобрите партнерки

Секој има изгледано хорор филм. Постојат луѓе што навистина ги мразат овие филмови, а постојат и луѓе што ги сакаат повеќе од сè. Хорор филмовите можат да разгорат вистински оган кај некои луѓе. Можат да ве направат љубопитни и да ве воодушеват. Но најважно од сè, хорор филмовите можат да предизвикаат вистински страв. Дознајте зошто жените кои уживаат

Колку време им треба на момците, а колку на девојките за да се опуштат во новата врска?

Колку време им треба на момците, а колку на девојките за да се опуштат во новата врска?

Дали знаете колку време во просек ѝ е потребно на девојка за да може да спие гола во ист кревет со новото момче? Или пак, за колку време момчето слободно ќе шета пред девојката само по долна облека? Во просек, на момците им се потребни неполни три месеци за да легнат голи покрај својата нова девојка, но нејзе ѝ се потребни најмногу четири месеци за

Прашања и коментари кои не треба да ги упатите кон вашата сингл-другарка

Прашања и коментари кои не треба да ги упатите кон вашата сингл-другарка

Да, љубовта и врските се прекрасни, особено чувството дека сте сакани. Но, треба да знаете и дека на некои луѓе тоа не им е потребно за среќа. Уште не е познато зошто сингл-животот или изборот некоја жена да не се омажи се кажуваат во негативна и дискриминирачка конотација, особено поради тоа што луѓето тоа го кажуваат несвесно. Тоа што вие сте во

Едно прашање го открива карактерот – пробајте!

Едно прашање го открива карактерот – пробајте!

Луѓето често не се свесни за своето однесување, но малите работи ги издаваат. Се наоѓате во иста канцеларија со новиот колега или колешка кој/која  баш и не го познавате и таа личност започнува разговор. Имате блага дистанца, а на крајот на краиштата, малку и сте затворени. Дали е ова некој со кој можете да разговарате отворено и без воздржување? Како

Ако ги правите овие работи за време на сексот, заборавете на оргазам!

Ако ги правите овие работи за време на сексот, заборавете на оргазам!

Ако ги правите овие работи за време на сексот, заборавете на оргазам! Се грижите како изгледате за време на сексот? Ова се знаци кои укажуваат на тоа дека љубовниот занес нема да ви донесе задоволство. Имитирате сцени од филм Ви се чини супер идејата која сте ја виделе во последната епизода на омилената серија или во филм, но во реалноста ве фаќаат

отвори во апликација