притисни ентер »

Топ вести

Lifestyle

Дневен хороскоп за 11 декември

Дневен хороскоп за 11 декември

Јарците имаат недоумици, Рибите се плашат дека ја губат стабилноста. Прочитајте го дневниот хороскоп за 11 декември. Овен Ве очекува поволен ден без грижи кога станува збор за работата. Интересно познанство доаѓа за вас, кое мошне брзо ќе се претвори во љубовна врска. Ви годи спортска активност. Бик Соработка со странство може да ви донесе можност

Томас Маркл: "На својата прва свадба Меган им делеше на гостите пакетчиња со марихуана"

Томас Маркл: "На својата прва свадба Меган им делеше на гостите пакетчиња со марихуана"

Томас Маркл ѝ се обрати на пошироката јавност по пат на интервју за Дејли Меил во кое тврди дека на првата венчавка на неговата ќерка сите присутни добивале пакетче со марихуана на самиот влез. Томас и неговата ќерка, војвотката од Сасекс не се во добри односи. 74 годишниот Томас Маркл кој веќе долго време не разговара со својата ќерка, војвотката

Сопствениците на кучиња се посреќни и имуни на депресија

Сопствениците на кучиња се посреќни и имуни на депресија

Сопствениците на кучиња се поотпорни на кардиоваскуларни заболувања, а поседувањето на таков миленик е добро за здравјето и расположението, открива неодамнешно истражување спроведено во Шведска. Во истражувањето учествувале речиси четири милиони лица на возраст меѓу 40 и 80 години. Претходните истражувања потврдија дека сопствениците на кучиња не страдаат

Мексиканка е мис на светот за 2018

Мексиканка е мис на светот за 2018

Кина - Мексиканската волонтерка Ванеса де Леон (26) е избрана за победничка на изборот за убавина Мис свет 2018 што се одржа во Санија, Кина. Ванеса победи во конкуренција од 117 учеснички од целиот свет.Прва придружничка е мис Тајланд, а втора-мис Уганда. Меѓу првите пет се најдоа и мис Јамајка и мис на Белорусија. „Не ми се верува, навистина не ми