prodolzhuvaat-zasilenite-kontroli-na-mvr-sinoka-232-lica-vozele-pijani

Продолжуваат засилените контроли на МВР: Синоќа 232 лица возеле пијани

Фокус | пред 33 минути

Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените сообраќајни контроли на подрачјето на СВР Скопје во насока на доследно почитување на сообраќајните правила и прописи од страна на сите учесници во сообраќајот. Така и во текот на изминатата...

krshele-i-vperile-pishtol-kon-vrabotena-vo-furna-zoshto-ne-im-dala-da-jadat-bez-pari

Кршеле и впериле пиштол кон вработена во фурна зошто не им дала да јадат без пари

Фокус | пред 33 минути

Три лица се приведени откако 15 минути по полноќ во алкохолизирана состојба сакале да јадат без пари во фурна на улицата „Христо Татарчев“ во Кисела Вода. Откако им било укажано дека не може да јадат без пари, едно од лицата кое имало боксирач во...

fateni-dvajcata-razbojnici-za-grabezhot-vo-kazino-i-vo-apteka

Фатени двајцата разбојници за грабежот во казино и во аптека

Канал 5 | пред еден час

МВР ги пронајде и приведе разбојникот кој со закана со пиштол на почетокот на овој месец изврши тешка кражба во аптека во скопската населба Ченто и разбојникот што ограби казино во Скопје со автоматска пушка. Во едниот случај, полицијата го...

se-mavale-so-flashi-i-chashi-poradi-devojka-dvajca-povredeni

Се мавале со флаши и чаши поради девојка, двајца повредени

Фокус | пред 33 минути

Две лица завршиле со телесни повреди откако синоќа околу 2:40 часот избувнала тепачка во угостителски објект на булевар „Св. Климент Охридски“ во Скопје. Екипа на МВР излегла на местото на настанот, при што е констатрано дека А.Д.(20) од едната...

avtomobil-se-prevrte-na-avtopatot-veles-skopje

Автомобил се преврте на автопатот Велес-Скопје

Бриф | пред 18 минути

Неколку луѓе се повредени откако автомобил се преврте на автопатот Велес-Скопје. Полицијата врши увид на местото на настанот, поради што се вози на две ленти. Со повеќе информации за вкупниот број на повредени и причината за превртување на...

ograbena-crkvata-sv-jovan-krstitel-vo-skopje-kradecot-zemal-pari-i-gi-skrshil-kamerite

Ограбена црквата „Св. Јован Крстител” во Скопје: Крадецот земал пари и ги скршил камерите

Курир | ново

Во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во времето од 14.00 до 18.30 часот, од страна на непознат сторител кој влегол преку отворена врата од црквата “Св. Јован Крстител” во Скопје, одземени се околу 15.000 денари и уништени се две камери. Се...

mu-go-ukrale-mobilniot-na-taksistot-i-mu-go-iskrshile-zadnoto-staklo-od-voziloto

Му го украле мобилниот на таксистот и му го искршиле задното стакло од возилото

Фокус | пред 33 минути

Две машки лица вчера му го украле мобилниот телефон на таксистот кој ги превеезувал од „Рекорд“ до улица „Џон Кенеди“. Според пријавата, на раскрсницата помеѓу улиците „Џон Кенеди“ и „Лазо Трповски“ откако Д.А. застанал на црвен семафор, едно од...

izbegani-zatvorenici-so-meseci-ograbuvale-niz-skopje

Избегани затвореници со месеци ограбувале низ Скопје

Слободен печат | пред 2 часа

Министерството за внатрешни работи соопшти дека е откриена четири члена разбојничка група, меѓу нив еден разбојник се уште е непознат, и против нив е поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторени пет кривични дела „тешки...

tragedija-vo-bitola-pronajdeno-lice-so-presecheni-veni-kaj-gradskoto-shetalishte

Трагедија во Битола: Пронајдено лице со пресечени вени кај градското шеталиште

Курир | ново

Синоќа околу 21,50 часот во СВР Битола е пријавено дека кај Градско шеталиште на место викано „Тумбе кафе“, има повредено лице. Извршен е увид на местото на настанот при што е констатирано дека се работи за лицето З.Л. (67) од Битола. На лицето му е...

zhena-vo-faza-na-raspagjanje-pronajdena-na-plazha-vo-ohrid

Жена во фаза на распаѓање пронајдена на плажа во Охрид

Вести24 | пред еден час

Охриѓанец пријавил дека вчера околу 08:50 часот крај брегот на охридското езеро пронашол тело на жена во фаза на распаѓање. Како што информира полицијата, телото било пронајдено во близина на комплексот „Св. Наум“. Извршен е увид на местото на...

napadnat-i-ograben-brachen-par-vo-kichevskoto-selo-srbica

Нападнат и ограбен брачен пар во кичевското село Србица

Нова Македонија | пред 2 часа

Двајца маскирани разбојници ноќеска упаднале во куќа во кичевското село Србица и откако го врзале сопственикот на куќата и неговата сопруга, ги ограбиле. Како што информираат од МВР, настанот се случил во домот на И.И. (67). Разбојниците им ги...

ograbena-apteka-vo-centarot-na-skopje

Ограбена аптека во центарот на Скопје

Нова Македонија | пред 2 часа

фото илустрација Вооружен разбојник синоќа ограбил аптека во центарот на Скопје. Како што соопшти МВР, околу 20.15 часот во аптека на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“, од страна на непознато машко лице со закана со пиштол извршено е...

soobrakajka-kaj-veles-mlado-momche-koe-upravuvalo-so-ford-fiestata-e-preneseno-vo-bolnica

СООБРАЌАЈКА КАЈ ВЕЛЕС: Младо момче кое управувало со „форд фиестата“ е пренесено во болница

Рипост | пред еден час

Повреден е возачот на „форд фиестата“, кој на автопатот Скопје-Велес попладнево удрил во камион, по што излетал од патот, потврдуваат од СВР Велес. -Станува збор за младо момче, на околу 20 годишна возраст. Пренесено е во велешката болница, но нема...

ischeznatata-uchenichka-od-skopje-pronajdena-po-edna-nedela

Исчезнатата ученичка од Скопје пронајдена по една недела

Прес 24 | пред 2 часа

Во 06 часот утрово на последна автобуска станица број 41 во Драчево, полициски службеник пронашол 13 годишно дете кое било пријавено за исчезнато. Детето било исчезнато од 15. месецов....

pregazen-peshak-kaj-selo-greshnica

Прегазен пешак кај село Грешница

Независен | пред 3 часа

Четириесет и четири годишен маж е повреден откако е удрен со автомобил во Кичевско. Несреќата, како што соопшти МВР се случила вчера во 14:50 часот во село Грешница, кога патничко моторно возило удрило во 44-годишниот пешак. На мажот му е укажана...

ischezna-dete-od-domot-25-ti-maj

Исчезна дете од Домот "25-ти Мај"

Прес 24 | пред 3 часа

Во 20 часот и 20 минути во Полициска станица Чаир вработен во Дом "25-ти Мај"  пријавил дека на 20. околу 13 часот 17 годишен штитеник се одалечил од домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето....

vo-germanija-mesechno-zemaat-po-416-evra-a-nishto-ne-rabotat

Во Германија месечно земаат по 416 евра, а ништо не работат

MK News | пред 2 часа

Околу 54.000 српски граѓани како долготрајно невработени лица во Германија месечно примаат по 416 евра без да работат ништо. 16.924 хрватски граѓани на крајот на 2017 година примале ваква помош во наведената земја. Тоа е за 1.8 проценти повеќе од...

ohrigjanec-padna-od-balkon-vo-skopje-pochina-na-samoto-mesto

Охриѓанец падна од балкон во Скопје, почина на самото место

MK News | пред 3 часа

Вчера во 20,50 часот во Скопје пријавено е дека на улица „Методија Шаторлов Шарло“ од балкон паднал Ѓ.Ч.(52) од село Велгошти, охридско. Од страна на доктор од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Извршен е увид на местото на настанот, се...

strashna-soobrakajka-na-patot-skopje-veles-avtomobilot-prevrten-na-krov

Страшна сообраќајка на патот Скопје-Велес - автомобилот превртен на кров

Прес 24 | пред 3 часа

На Ѕидот на сообраќајниот срам се појави фотографија која сведочи за страотна сообраќајка на патот Скопје-Велес. Според фотографијата се гледа дека во страшна несреќа возило се превртело на кров. Засега не се знае дали има повредени....

ograbena-katnata-garazha-makedonska-falanga

Ограбена катната гаража Македонска Фаланга

Весник | пред 4 часа

Во Полициска станица Центар, вчера доставен е записник од Јавно претпријатеие Градски Паркинг Скопје, кои пријавиле дека на 12.04.2018 година на паркиралиште "Катна Гаража Македонска Фаланга", од страна на непознат сторител извршена е тешка кражба...

Повеќе

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност