притисни ентер »

Топ вести

Храна

Домашен леб без квасец и пченично брашно

Домашен леб без квасец и пченично брашно

Состојки 200 гр оризово брашно 200 гр брашно од хељда 50 гр брашно од зоб (или ориз или леќа, во зависност од тоа каков вид на леб сакате на крајот) 500 мл газирана минерална вода 1 лажичка сол 2 лажички сода бикарбона малку маслиново масло по желба сусам Подготовка 1.Измерете брашно и ставете го во сад. Додајте сол и направете мала дупка во средината

Чоколаден колач со банана (посно, веган, без миксер)

Чоколаден колач со банана (посно, веган, без миксер)

Овој колач е лесен и многу брз за подготовка, а задоволува разни типови на конзументи, луѓе што постат, вегани, чокољупци, па затоа имајте го на распоред кај итните рецепти. Подготовка 1. Ја вклучуваме рерната на 175 степени за да ни се загрее. 2. Припремаме тавче кое го намрсуваме и набрашнуваме, а треба да ни е со димензии 27х27 см. 3. Сувите состојки

Единствен рецепт за тулумби, повкусни немате пробано (Видео)

Единствен рецепт за тулумби, повкусни немате пробано (Видео)

На овие простори тулумбите се традиционален десерт, а потекнуваат од Египет. Наизглед, правењето тулумби изгледа едноставно, но не е баш така. Треба да посветите внимание… Во прилог ви донесуваме совршен рецепт за овој традиционален десерт: Состојки за тулумби: 500 мл вода, 500 гр меко брашно, 100 мл масло Состојки за сируп: 800 мл вода, 1 кг кристал

Најдобриот рецепт за руска салата – ќе ја правите секогаш (Видео)

Најдобриот рецепт за руска салата – ќе ја правите секогаш (Видео)

Ова е дефинитивно најдобриот рецепт за руска салата! Состојки: 4-5 големи компири варени во лушпа, 2 поголеми моркови, околу 100 гр грашок, 100 гр шунка 2 јајца, 2 кисели краставички, сол по вкус, 2 пакувања мајонез, 1 лажичка сенф Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Во тренд… Видео кое ќе ве наежи,а доаѓа од

Чоколадни мафини

Чоколадни мафини

Состојки: 175 гр.  Чоколадо за готвење 150 гр. путер 125 гр. шеќер 80 гр. брашно 4 јајца Една кесичка прашок за пециво Подготовка: Чоколадото и путерот се растопуваат Во друг сад, се матат 4 белки , и додадете го шеќерот и жолчките, отакако ќе се матат состојките се додава брашното, чоколадото со путерот и прашакот за пециво Смесата се истура во калап

Дигиталната технологија го репрограмира мозокот на децата

Дигиталната технологија го репрограмира мозокот на децата

Социјалните мрежи и технологии имаат негативно  влијание врз менталната и емоционална зрелост на децата, предупредува неврологот Сузан Гринфилд Социјалните мрежи и видео игрите доведуваат до тоа децата да не умеат меѓусебно да разговараат ниту пак да мислат со своја глава затоа што постојано бараат нешто да им го одвлекува вниманието. Неврологот др

Бригит Нилсен покажа како изгледа 6 недели по породувањето

Бригит Нилсен покажа како изгледа 6 недели по породувањето

„Можеби нема да ја носам на училиште кога ќе дојде време за тоа“, изјавила таа неодамна за списанието Пипл и објаснила: „Тоа ќе му го препуштам на сопругот затоа што не сакам луѓето да се прашуваат дали сум ѝ баба. Не сакам да се чувствува лошо“. Бригит Нилсен покажа како изгледа 6 недели по породувањето

Воспитна техника наречена „затоа што јас велам така!“

Воспитна техника наречена „затоа што јас велам така!“

Дали е овој одговор политички коректен? Не е, но тоа се вашите деца кои имаат задача да се обидат да ги поместат границите, а вие имате задача да ги одбраните (како секој добар граничар – родител) Во денешно време е многу важно да ги третираме децата како „мали луѓе“. Не е политички коректно да ги казнуваме децата, да викаме на нив и не дај Боже, да

Со оваа тајна состојка ќе направите највкусна торта досега!

Со оваа тајна состојка ќе направите највкусна торта досега!

Можете да ги следите упатствата во рецептот, но со замена на одредена состојка со една многу неочекувана тајна состојка, ќе го испечете највкусниот колач Дали планирате да испечете колач? Јајцето од рецептот заменете го со сос од јаболко! Вашиот колач ќе ја задржи својата текстура, но ќе добиете различен и многу поубав вкус. Еве како да го направите

Дали и вие готвите премногу ориз?

Дали и вие готвите премногу ориз?

Не го фрлајте остатокот од ориз кој сте го зготвиле за ручек, туку направете од него вкусна вечера! Претпоставуваме дека ние не сме единствените кои готвиме премногу ориз или тестенини, секојпат кога правиме ручек. Доколку немате домашен миленик, сигурно ви е жал кога мора да ги фрлите остатоците, но следниот пат не го правите тоа. Од остатоците од

отвори во апликација