притисни ентер »

Топ вести

Автомото

„ЕСПН“ го објави името на наследникот на Алонсо во Мекларен

„ЕСПН“ го објави името на наследникот на Алонсо во Мекларен

Двократниот Формула 1 шампион Фернандо Алонсо вчера потврди дека ова за него е последна сезона во ова натпреварување, по што експресно започнаа и шпекулациите кој возач ќе го замени во редовите на Мекларен. Добро информираниот „ЕСПН“ тврди дека има точна информација за наследникот на Шпанецот, а тоа ќе биде неговиот сонародник Карлос Саинц, актуелниот

Мекларен со Фернандо Алонсо влегува во Индикар?

Мекларен со Фернандо Алонсо влегува во Индикар?

Мекларен со Фернандо Алонсо влегува во Индикар?

Вилнев: Фетел ќе го „изеде жив“ Леклер ако му дадат шанса

Вилнев: Фетел ќе го „изеде жив“ Леклер ако му дадат шанса

Нова недела, нов контроверзен став на Жак Вилнев. Сега, светскиот шампион од 1997 година вели дека Ферари ќе направат голема грешка ако решат да го сменат Кими Раиконен и ќе го донесат Шарл Леклер да му биде колега на Себастијан Фетел. Иако се верува дека Раиконен ќе добие барем уште една сезона, ова не е потврдено од Скудерија, а Леклер, талентираниот

Формула 1 останува без Алонсо

Формула 1 останува без Алонсо

Двократниот светски шампион Фернандо Алонсо ја напушта Формула 1 по крајот на сезоната, сподели самиот тој. Имаше шпекулации за иднината на Шпанецот долго време и одлуката за многумина е очекувана. Сепак, пилотот не откри каде ќе вози, иако се верува дека ќе оди во Индикар. „По 17 прекрасни години во овој неверојатен спорт, време е да направам промена

Рос Браун е против пократките трки

Рос Браун е против пократките трки

Формула 1 директорот за моторспорт, Рос Браун, вели дека е против кратење на трките, инсистирајќи дека трка со времетрање од 90 минути е совршена ситуација за спортот. Идејата за кратење на трките е спомената неколку пати, со претпоставка дека помладите гледачи губат интерест по еден изминат час. Сепак, Браун вели дека тоа не било случајот кога разговарал

Нов рекорд за Либер и на неделната втора трка во Лучине! (Резултати)

Нов рекорд за Либер и на неделната втора трка во Лучине! (Резултати)

БрзКруг директно од ридската трка Лучине (Словенија) Како што ве известивме за саботните тренинзи, денес ви носиме резултати од неделните три возења кои беа повеќе од возбудливи. Прекрасно време, расположена публика во огромен број која знае да ужива во трки, голем број на спектакуларни автомобили и секако, рекорди, кои беа дел од денот за трка во

отвори во апликација