притисни ентер »

Ти-Џеј Шортс со златни букви се запиша во историјата на Лигата на Шампиони
Ти-Џеј Шортс со златни букви се запиша во историјата на Лигата на Шампиони

Ти-Џеј Шортс со златни букви се запиша во историјата на Лигата на Шампиони

Новиот македонски репрезентативец Ти-Џеј Шортс продолжува со одличните настапи во сезоната. Плејмејкерот вчера го предводеше неговиот Бон до третата победа во ФИБА Лигата на Шампиони издвојувана против грчки АЕК на домашен терен, а овој натпревар го вивна Македонецот во историјата на првенството. Неговото име со златни букви ќе биде забележано како

Шортс блеска и во Лигата на шампионите – постигна третина од поените на Бон за нова победа

Шортс блеска и во Лигата на шампионите – постигна третина од поените на Бон за нова победа

Новиот македонски репрезентативец Ти Џеј Шортс ја потврди одличната форма во која се наоѓа оваа сезона и во натпреварите од Кошаркарската Лига на Шампиони. Во натпреварот од четвртото коло на групната фаза, Телеком Бон го победи АЕК си 80-72 на домашен терен, а „нашиот“ кошаркар беше убедливо најефикасен поединец на мечот. Целиот текст прочитајте го