притисни ентер »

Федерер оптимист: Турнирот во Лондон само што започна...
Федерер оптимист: Турнирот во Лондон само што започна...

Федерер оптимист: Турнирот во Лондон само што започна...

Тениските фанови не очекуваа пораз во два сета на Роџер Федерер на стартот од завршниот турнир во Лондон. Подобар од него беше Доминик Тием кој му е директниот ривал за пласман во полуфиналето. Швајцарскиот ас сега ќе мора да се избори за победи против Новак Ѓоковиќ и Матео Беретини за да се надева дека ќе избегне рана елиминација. Тој е оптимист и