притисни ентер »

Со супер-гол директно од корнер Љуботен до трофејот во Купот на Македонија
Со супер-гол директно од корнер Љуботен до трофејот во Купот на Македонија

Со супер-гол директно од корнер Љуботен до трофејот во Купот на Македонија

Фудбалерките на ЖФК Љуботен се победнички на Купот на Македонија откако во финалето против Каменица Саса триумфираа со 1-0. На дуелот кој се одигра на Градскиот стадион во Велес, ‘љуботенки’ до трофејот дојдоа со голот во 93. минута од средбата. Александра Маркоска постигна супер-гол директно од корнерот со очигледна помош и на противничката голманка

Љуботен го освои Купот: Марковска со гол од корнер ја шокира Каменица Саса

Љуботен го освои Купот: Марковска со гол од корнер ја шокира Каменица Саса

ЖФК Љуботен славеше со 1-0 против ЖФК Каменица Саса во финалето на Купот на Македонија, а единствениот гол беше дело на Александра Марковска. Двете екипи имаа добри шанси во првото полувреме, но мрежите мируваа по првите 45 минути, додека во вториот дел продолжи возбудливата игра, меѓутоа нападот на екипите не беше многу расположен. Во третата минута

ЖФК Љуботен со гол од корнер го одбрани Купот

ЖФК Љуботен со гол од корнер го одбрани Купот

Со гол постигнат од корнер во 93. минута, фудбалерките на ЖФК Љуботен ја одбранија куп-титулата на домашната сцена. Во финалето денеска во Велес одлуката за победникот падна во судиското продолжение од мечот, откако Љуботен и Каменица Саса одиграа цврст меч без погодоци до самата завршница. Тетовки во 93. минута изведоа корнер, а Марковска се одлучи

Љубoтен со гол директно од корнер во 90+3 минута го освои Купот на Македонија кај жените

Љубoтен со гол директно од корнер во 90+3 минута го освои Купот на Македонија кај жените

Екипата на Љуботен повторно се радува на трофејот во фудбалскиот Куп на Македонија во женска конкуренција, откако во финалето кое се одигра во Велес, минимално со 1:0 го победи најголемиот конкурент Каменица Саса. Единствениот погодок вреден трофеј за Љуботен го постигна Александара Марковска и тоа со удар директно од корнер во 93 минута. По дождливо

Марковска со гол директно од корнер, ЖФК Љуботен го одбрани Купот!

Марковска со гол директно од корнер, ЖФК Љуботен го одбрани Купот!

Екипите на ЖФК Каменица Саса и ЖФК Љуботен се сретнаа во финалниот натпревар од Купот на Македонија , а победата им припадна на тетовчанки, кои славеа со минимални 1-0 (0-0) со прекрасниот гол од корнер на Александра Марковска. ЖФК Каменица Саса - ЖФК Љуботен 0-1: Почетниот период донесе за нијанса подобра игра на гостинскиот тим, тетовчанки имаа 2-3

Велес домаќин на женското финале во фудбалскиот Куп на Македонија

Велес домаќин на женското финале во фудбалскиот Куп на Македонија

Фудбалерките на Љуботен утре на Градскиот стадион во Велес ќе го бранат трофејот во Купот на Македонија против Каменица Саса. Како што соопшти попладнево Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), женското Куп финале е закажано со почеток во 16. часот. Двете екипи и во минатата сезона играа во финалето на најмасовното натпреварување во Македонија,

Велес утре ќе биде домаќин на финалето од фудбалскиот куп во женска конкуренција

Велес утре ќе биде домаќин на финалето од фудбалскиот куп во женска конкуренција

Женските фудбалски тимови на Каменица Саса и Љуботен ќе ги вкрстат копјата во финалната пресметка и борбата за трофејот во рамките на Купот на Македонија. Дуелот од финалето на Купот на Македонија во женска конкуренција на програмата е утре, 14. април, со почеток во 16. часот. Финалниот натпревар ќе биде одигран на градскиот стадион во Велес. Двете

Велес домаќин на женското финале во фудбалскиот Куп на Македонија

Велес домаќин на женското финале во фудбалскиот Куп на Македонија

Фудбалерките на Љуботен утре на Градскиот стадион во Велес ќе го бранат трофејот во Купот на Македонија против Каменица Саса. Како што соопшти попладнево Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), женското Куп финале е закажано со почеток во 16. часот. Двете екипи и во минатата сезона играа во финалето на најмасовното натпреварување во Македонија,