притисни ентер »

Виц: Скржавец ѕвони во Њујор
Виц: Скржавец ѕвони во Њујор

Виц: Скржавец ѕвони во Њујор

Share Tweet Share Share Email Comments Скржав човек оди во главната пошта и прашува на шалтерот кај телефонските говорници: – Може ли да нарачам 5 секунди разговор со ЊуЈорк? Службеничката го погледнува чудно, но кимнува со главата за согласност. – Ѕвонете од кабина број 2. Од кабината се слуша: – Жено, сереше ли?! – Да! – Добро, чао! Жената згрозена,

Виц: Да се знае кој е газда во куќата

Виц: Да се знае кој е газда во куќата

Share Tweet Share Share Email Comments Се караат маж и жена и во екот на караницата, мажот отсечно вика: Прекини! Кој носи панталони во оваа куќа?! А жената веќе смирена и ладнокрвно: Ти. Ама јас ти бирам какви ќе носиш. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц: Маче или тигар

Виц: Маче или тигар

Share Tweet Share Share Email Comments Малиот му вели на татко му: Тато, ај да чуваме маче. Не може, сине, во стан живееме, ќе ни сере по дома. Тогаш, ајде да чуваме тигар. Не бива, тогаш ние ќе сереме по дома. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц: 14 февруари

Виц: 14 февруари

Share Tweet Share Share Email Comments Жената му вели на мажот: Срцка, утре е 14 февруари, да се спремам за некаде? А тој: Спремај се за на лозје рано сабајле. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц: Шмизла во ресторан

Виц: Шмизла во ресторан

Share Tweet Share Share Email Comments Оди шмизла во ресторан, келнерот ја сместува на маса и ја прашува: Повелете, госпоѓице, што ќе порачате? Таа: Еден детокс од краставичка и јогуртче. Келнерот довикнува до шанкот: Ајде еден таратур за шмизлава. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Три млади гладни волци против едно мало, ама паметно куче – не е сè во силата (снимка)

Три млади гладни волци против едно мало, ама паметно куче – не е сè во силата (снимка)

Share Tweet Share Share Email Comments Неверојатна и импресивна снимка направена во Италија, во областа Абруцо, стана вистински вирален хит на социјалните мрежи.. Во видеото може да се види како три млади волци напаѓаат куче, кога сите ќе помислат дека му нема спас, умното куче се спасува во последен момент. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Паметно куче надмудри три гладни волци!!!

Паметно куче надмудри три гладни волци!!!

Сепак не е се во силата!!! Неверојатно видео направено во Италија, во регионот Абруцо се појави на социјалните мрежи. Во видеото може да се види како три млади волци напаѓаат куче, кога сите ќе помислат дека му нема спас, умното куче се спасува во последен момент.

Има потенцијал: Малата ќе биде врвна спортиска и џудо мајстор

Има потенцијал: Малата ќе биде врвна спортиска и џудо мајстор

Share Tweet Share Share Email Comments Пораката е дека никогаш не станува полесно, туку ти стануваш подобар во нештата. Најважно е на почеток да има кој дополнително да те мотивира, инспирира и поддржува. Advertisements Share Tweet Share Share Email