притисни ентер »

Samsung Galaxy A7 (2017) наскоро ќе стигне до Android 9 Pie
Samsung Galaxy A7 (2017) наскоро ќе стигне до Android 9 Pie

Samsung Galaxy A7 (2017) наскоро ќе стигне до Android 9 Pie

Samsung Galaxy A7 смартфонот кој е стар веќе две години наскоро би можел да стигне до најновата верзија на оперативниот систем Android 9 Pie и со тоа да ги добие најновите софтверски новитети, подобрувања на перформансите и нови функции. Прв доказ за ваквата намера на Samsung пристигна од првиот бенчмарк тест на Samsung Galaxy A7 (2017) со Android

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруари

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруари

Samsung планираат да го претстават долгоочекуваната Galaxy S10 серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи истовремени настани во Сан Франциско и Лондон на 20 февруари. Тогаш ќе го видиме за прв пат јубилејниот паметен телефон, кој ќе одбележи десет години од премиерата на

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруари

Samsung Galaxy S10 ќе биде претставен на 20 февруари

– „Самсунг“ планираат да го претстават долгоочекуваната „Галакси Ес10“ серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи истовремени настани во Сан Франциско и Лондон на 20 февруари. Тогаш ќе го видиме за прв пат јубилејниот паметен телефон, кој ќе одбележи десет години од премиерата

Новата S генерација на Samsung пристигнува  наскоро во Сан Франциско

Новата S генерација на Samsung пристигнува наскоро во Сан Франциско

Samsung ја објави датата на презентирање на новите телефони од Galaxy S10 серијата. Во февруари очекуваме три модели со кои оваа компанија ќе го нападне пазарот на смартфони. Кон крајот на следниот месец во Барселона ќе се одржи традиционален саем на мобилната индустрија, на кој бројни компании ќе ги претстават своите  најмоќни смартфони, но Samsung

Одбројувањето започнува – закажано е дебито на Samsung Galaxy S10

Одбројувањето започнува – закажано е дебито на Samsung Galaxy S10

Компанијата „Samsung“ официјално го потврди датумот на кој ќе ја претстави следната генерација премиум смартфонот „Galaxy S10“. Дебито ќе се одржи на настанот „Unpacked“, закажан за 20-ти февруари 2018-та година. Само неколку дена не делат од почетокот на саемот „MWC 2019“, кој ќе се одржи во Барселона од 25-ти до 28-ми февруари. Како што се очекуваше,

Најмалиот Samsung Galaxy S10 ќе нема вграден скенер за отпечатоци

Најмалиот Samsung Galaxy S10 ќе нема вграден скенер за отпечатоци

Според најновите информации од добавувачи во Кина, најмалиот модел на Samsung Galaxy S10 поради кратење на производни трошоци нема да располага со вграден скенер за отпечатоци под самиот дисплеј. Ваквата одлука најверојатно е донесе за Samsung Galaxy S10 Lite да биде нешто поевтин и достапен за поголема група на корисници со ограничен буџет. Исто така

Samsung: Првиот 5G уред и првиот смартфон со екран на преклопување пристигнуваат на 20 февруари!

Samsung: Првиот 5G уред и првиот смартфон со екран на преклопување пристигнуваат на 20 февруари!

Без разлика дали Samsung се плаши дека целото внимание ќе биде насочено кон Huawei за време на MWC 2019 настанот, одлуката да ја претстави новата Galaxy S10 серија на посебен датум е паметна идеја... На 20 февруари, Samsung планира истовремено да ги претстави новите Galaxy S10 модели и во Лондон и во Сан Франциско. Тоа е само 5 дена пред почеток на

Samsung Galaxy S10 официјално ќе биде претставен на 20 февруари во Сан Франциско

Samsung Galaxy S10 официјално ќе биде претставен на 20 февруари во Сан Франциско

Од компанијата почнаа официјално да ги испраќаат поканите за Unpacked настанот, а како и обично од поканата не може многу да се дознае Како и секогаш, неофицијалните информации се покажаа како точни, па еве сега официјално може да го најавиме настанот на којшто ќе бидат претставени новите Galaxy S10 телефони. Samsung официјално го закажа и почна да

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

„Самсунг“ планираат да го претстават долгоочекуваната „Галакси Ес10“ серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи истовремени настани во Сан Франциско и Лондон на 20 февруари. Тогаш ќе го видиме за прв пат јубилејниот паметен телефон, кој ќе одбележи десет години од премиерата

Samsung ќе го претстави Galaxy S10 на 20. февруари во Сан Франциско

Samsung ќе го претстави Galaxy S10 на 20. февруари во Сан Франциско

Samsung потврди дека Galaxy S10 ќе пристигне на првиот годинашен UNPACKED настан пред MWC саемот во Барселона! Ретко кој се надеваше на ова, но Samsung нема да ги претстави Galaxy S10 моделите на најголемиот Саем за мобилна технологија во светот во Барселона, туку неколку дена претходно во Сан Франциско, на првиот годинашен UNPACKED настан. Galaxy