притисни ентер »

Портокалова леќа без капка масло
Портокалова леќа без капка масло

Портокалова леќа без капка масло

Ако постите, леќата е навистина одличен избор. Можеби не изгледа којзнае како, ама вкусот е навистина одличен, па затоа, не бегајте, барем пробајте Состојки: 2 моркови 2 млади кромитчиња 1 шолја црвена леќа 1 конзерва пелати магдонос сол, црн пипер, вегета Приготвување: Исечканите кромитчиња и морковите ставете ги во тенџере и малку пропржете ги на

Совршено и едноставно јадење за посен ручек

Совршено и едноставно јадење за посен ручек

Одличен ручек за сите кои постат. Ви претставуваме јадење совршено за периодот за постење – компир со коприва. Потребно ви е: –  еден до два килограми компири – 200 грама млади коприви – еден морков – едно врзопче млад кромид – едно врзопче млад лук – сол и бибер – две лажици палента – масло – малку алева пиперка Подготовка: Копривите исчистете ги