притисни ентер »

Металург атакува на втората победа во ЛШ

Металург атакува на втората победа во ЛШ

Металург атакува на втората победа во ЛШ Ракометарите на Металург вечерва од 19 часот против Спортинг Лисабон ќе го одиграат натпреварот од седмото коло во Лигата на шампионите. По само 24 часа од одигрувањето на дуелот против Стеуа во рамките од СЕХА лигата, македонскиот вицешампион го очекува нов предизвик на меѓународната сцена. Вечерва избраниците