притисни ентер »

Точков: Водата во Охридското Езеро е со највисок квалитет, реките што се вливаат во него и натаму се потенцијални загадувачи
Точков: Водата во Охридското Езеро е со највисок квалитет, реките што се вливаат во него и натаму се потенцијални загадувачи

Точков: Водата во Охридското Езеро е со највисок квалитет, реките што се вливаат во него и натаму се потенцијални загадувачи

Охрид, 11. јуни 2024 (ОХРИДПРЕС) – Водата во Охридското Езеро од македонска страна е со највисок квалитет, односно прва прва класа, истакна на денешната прес конференција директорот на Центарот за јавно здравје, Сашо Точков. Центарот и годинава пред почеток на туристичка сезона изврши анализи на квалитетот на водата од Охридското Езеро и сите оние