притисни ентер »

„Ѓаволите“ го растурија Челси и обезбедија пласман во ЛШ
„Ѓаволите“ го растурија Челси и обезбедија пласман во ЛШ

„Ѓаволите“ го растурија Челси и обезбедија пласман во ЛШ

Манчестер Јунајтед го победи Челси со 4:1 на „Олд Трафорд“ и успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите следната сезона на едно коло пред крајот на шампионатот во Премиерлигата. Тимот на Франк Лампард одамна нема амбиции во првенството, па на таков начин го одигра и овој дуел. Касемиро донесе водство за „ѓаволите“ во шестата минута, а Антони

Јунајтед со „четворка“ го поздрави Челзи и си завери место во ЛШ!

Јунајтед со „четворка“ го поздрави Челзи и си завери место во ЛШ!

Манчестер Јунајтед со убедлива победа над Челзи (4:1) го завери пласманот во Лигата на шампионите идната сезона. Вечерва во меч од 32.коло „Ѓаволите“ го „распарчија“ составот од Лондон и со тоа само му ја потврдија катастрофалната сезона во која се редат порази како на производствена лента. Резултатот го отвори Касемиро во 6. минута од мечот со удар

„Ѓаволите“ го растурија Челси и обезбедија пласман во ЛШ

„Ѓаволите“ го растурија Челси и обезбедија пласман во ЛШ

Манчестер Јунајтед го победи Челси со 4:1 на „Олд Трафорд“ и успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите следната сезона на едно коло пред крајот на шампионатот во Премиерлигата. Тимот на Франк Лампард одамна нема амбиции во првенството, па на таков начин го одигра и овој дуел. Касемиро донесе водство за „ѓаволите“ во шестата минута, а Антони

Манчестер јунајтед го понижи Челси и го завери местото во Лигата на шампионите

Манчестер јунајтед го понижи Челси и го завери местото во Лигата на шампионите

Манчестер јунајтед со убедливи 4-1 го победи Челси и го завери местото во Лигата на шампионите, тимот на Лампард и овојпат изгледаше очајно. Се чини дека не е тешко да се слави над Челси оваа сезона, Манчестер јунајтед не само што го победи лондонскиот ривал, туку и го понижи. Серијата погодоци ја отвори Касемиро со гол по асистенција на Ериксен уште

Манчестер Јунајтед ја наполни мрежата на Челси и го потврди пласманот во ЛШ

Манчестер Јунајтед ја наполни мрежата на Челси и го потврди пласманот во ЛШ

Касемиро ја отвори, а Маркус Рашфорд ја затвори гол серијата на Манчестер Јунајтед во дуелот со Челси (4:1), со кој домаќините го потврдија и пласманот во Лигата на шампионите. Првата голема шанса ја имаше Челси преку Мудрик, а промашувањето на Украинецот беше веднаш казнето, бидејќи на спротивната страна Касемиро погоди за 1:0 на асистенција на Ериксен

„Црвените ѓаволи“ го демолираа Челси…

„Црвените ѓаволи“ го демолираа Челси…

Манчестер јунајтед славеше убедливо со 4-1 против Челси во претпоследното коло од Премиерлигата. „Црвените ѓаволи“ целосно го демолираа тимот од „Стемфорд бриџ“, победата најавувајќи ја со голот на Кашемиро уште во 6. минута. Марсиал во 45. минута зголеми на 2-0 , а во второто полувреме погодија и Фернандеш во 73. минута и Рашфорд во 78. минута за

Манчестер јунајтед го прегази Челси и го завери местото во ЛШ!

Манчестер јунајтед го прегази Челси и го завери местото во ЛШ!

Манчестер јунајтед со убедливи 4-1 го победи Челси и го завери местото во Лигата на шампионите, тимот на Лампард и овојпат изгледаше очајно. Се чини дека не е тешко да се слави над Челси оваа сезона, Манчестер јунајтед не само што го победи лондонскиот ривал, туку и го понижи. Серијата погодоци ја отвори Касемиро со гол по асистенција на Ериксен уште

Манчестер јунајтед му одржа лекција на Челси и се пласира во ЛШ!

Манчестер јунајтед му одржа лекција на Челси и се пласира во ЛШ!

Манчестер јунајтед со убедливи 4-1 го победи Челси и го завери местото во Лигата на шампионите, тимот на Лампард и овојпат изгледаше очајно. Се чини дека не е тешко да се слави над Челси оваа сезона, Манчестер јунајтед не само што го победи лондонскиот ривал, туку и го понижи. Серијата погодоци ја отвори Касемиро со гол по асистенција на Ериксен уште